4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Bekle, Halit bekle.. Cumhurbaşkanı gelecek, defterinizi dürecek..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bekle, Halit bekle.. Cumhurbaşkanı gelecek, defterinizi dürecek..
AK Parti Ordu il başkanı Halit Tomakin Cumhurbaşkanı ve AKP genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ordu’ya geleceğini övünerek, sevinerek, müjdeleyen Tomakin’e Ordu halkı şimdi soruyor? Sayın Erdoğan Ordu’ya neye gelecek? AKP’yi Ordu’da bitiren başkan Tomakin’den hesap soracak ve gerekirse defterini dürecek diye söyleniyor. Başkan Halit Tomakin de her ne kadar sevindirici bilgi vermiş gibi görünse de, şimdiden kara kara düşünmeye başladı.

AK Parti Ordu İl başkanlığına  seçildiği günden bu yana üç yıldır Ordu’da partisi adına hiçbir varlık gösteremeyen ve AKP’yi aksine yönetim içinde birbirine düşüren başkan Halit Tomakin hakkında C.Başkanı Erdoğan’a bir çok konuda şikayetler gittiği söyleniyor.

AKP’yi  iktidarı döneminde Ordu’da en kötü ve en zor günlerini yaşatan Başkan Halit Tomakin yönetimi parti içindeki ayrımcılık, kayırmalar ve yönetim zafiyeti nedeniyle Ordu halkı adına yapılmış hiçbir hizmeti bulunmuyor.

Yaptığımız araştırmalar, incelemeler  ve aldığımız duyumlara göre, bazı milletvekillerinin mülki amirlere ters düşmesi, Belediye başkanlarının Milletvekilleri ile kırgın olması, bazı vekillerin kabadayılık yaparak danışman dövmesi gibi yaşanan olaylar, Ordu’da AKP’nin işini bir hayli zorlaştırmış bulunuyor.

AKP İl başkanı Halit Tomakin, yaptığı açıklamasında kendi adına hiçbir başarı olmadığı için sadece Büyük Şehir Belediye başkanı Hilmi Güler’in icraatları ile övünerek, kendi adına hiçbir başarı olmadığı için başkan Güler’in çalışmalarını öne sürüyor ve kendi yanlışlarını ve hatalarını örtmeye çalışıyor.

BAŞKAN GÜLER, ERDOĞAN’LA GÖRÜŞMÜŞTÜ..

Geçtiğimiz günlerde C. Başkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmelerini açıklayan Hilmi Güler’i öne süren başkan Tomakin, yaptığı açıklamasında, “Başkan Güler, Cumhurbaşkanımız Ordu’yu bizden daha iyi biliyor ve Ordu’ya özel değer veriyor. Cumhurbaşkanımızla Ordu’yu ve fındığı konuştuk”diye yerel yönetimler toplantısında anlattıkları ile gündem yaratmaya çalışıyor.

SADECE ÜYE SAYISI İLE ÖVÜNÜYOR..

Bu da doğru mu, yalan mı bilemiyoruz ama 128 bin üyesi olan AKP’nin üye sayısını 150 bine çıkaracaklarını ifade eden başkan Tomakin, Üye seferberliği başlattıklarını belirterek , “AK Parti 12 Milyona yaklaşan üyesi ile dünya’nın en büyük sivil toplum hareketidir , Ordu’da 128 bin üyemizi yıl sonuna kadar 150 bin’e çıkaracağız şimdi daha güçlü olmak sokaklarda , caddelerde , mahallelerde adım atmadık yer bırakmayacağız ,Büyükşehir Belediye Başkanımız başta olmak üzere 16 İlçe Belediye Başkanlarımız ve Meclis Üyelerimizle birlikte pandemi kısıtlamalarına rağmen can hıraş çalışıyorsunuz, projelerle , hizmetlerle adata destan yazıyoruz açıklamasında bulunabildi.

BU AÇIKLAMA KESİN DOĞRU DEĞİL..

Muhtemelen veya umutla beklediği bir açıklama yapan ve gezi programı hakkında net bir bilgi dahi veremeyen başkan Tomakin,  “Dünya Liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın  büyük ihtimalle Temmuz ayı içerisinde veya Ağustos ayının ilk haftasında Karadeniz illeri ziyareti olacağını, bu ziyarette  Ordu İli programının da bulunacağını belirterek biz Dünya Lideri, Cumhurbaşkanımız , Genel Başkanımızı  en iyi şekilde ağırlamak için hazırlıklarımıza şimdi den başladık”  ifadelerini kullandı.

İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARI SORUNLU..

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şikayet edildiği ve bu konuda büyük bir rahatsızlık duyduğu söylenen Ordu’nun bazı ilçe Belediye başkanlarının icraatları oldukça sorunlu olduğu biliniyor. Erdoğan, şayet gerçekten Ordu’ya gelirse bu konularda kendisine net bilgi sunulacak ve daha sonra da yapılacak değerlendirme sonucuna göre gereğinin yapılması bekleniyor.

SORUNLU OLAN BELEDİYE BAŞKANLARI..

Ordu’da AK Partili ilçe Belediye başkanlarının bir çoğunun sorunlu olduğu ve başarısız hizmetlerinin yanı sıra isimleri farklı olaylara karışması ve halk arasında gerek söylem, gerekse yanlış işlemlerde bulunan başkanların arsında büyük tepki alan Belediye başkanları ilk sırada Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin, Korgan Belediye başkanı Tuncay Kiraz, Ünye Belediye başkanı Hüseyin Tavlı, Ulubey Belediye başkanı İsa Türkcan ve Akkuş Belediye başkanı İsa Demirci yer alıyor.

ERDOĞAN GELECEK AMA,

NİYE GELECEK?

Şimdi Ordu halkı ve siyasiler merakla bekliyor ve herkes soruyor, ama Ordu kamu oyunun da bildiği bir çok konuların Erdoğan’a şikayet edildiği gündemin en önemli konuşulan sorunu oldu. Çünkü, Büyük Şehir Belediye başkanı M. Hilmi Güler’in geçen hafta Ankara’da Erdoğan’la özel görüşmesinden sonra Ordu gezisi gündeme geldi.

Ya her AK Partili Belediye başkanları ve yönetici kendisine çeki, düzen verecekler, ya da hatalarını telafi edecekler. Etmeyenler de bedelini öder ve sonucuna katlanır.

Bu haberi övünerek, sevinerek paylaşan ve kendisinin siyaset ve hizmet için her konuda sorumlu olduğunu bilen AKP Ordu il başkanı Halit Tomakin’e de büyük görevler düşüyor.

Erdoğan gelecek ama, niye gelecek?

Bekle Halit, bekle.. Eğer böyle giderseniz, Cumhurbaşkanı gelecek, defterinizi dürecek..


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
CHP ORDU HALKINA SAHİP ÇIKMAYA BAŞLADI..Önceki Haber

CHP ORDU HALKINA SAHİP ÇIKMAYA BAŞLADI..

Cuma namazı ile Cuma ziyaretlerine devam..Sonraki Haber

Cuma namazı ile Cuma ziyaretlerine devam...

Facebook Yorum

Yorum Yazın