AŞKIN KANDİL - evde kal

Başkanlardan Çanakkale Şehitleri anma mesajı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkanlardan Çanakkale Şehitleri anma mesajı..
Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, AK Parti Ordu il başkanı Halit Tomakin, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Servet Şahin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 105. yıldönümü nedeniyle birer anma mesaj yayınladılar. Bşkan Aşkın Tören mesajında “Çanakkale zaferi, kan ve canla yazılmış, istiklal ve istikbali için ölüme koşan kahraman ecdadımızın eşsiz bir destanıdır. “Çanakkale zaferi, kan ve canla yazılmış, istiklal ve istikbali için ölüme koşan kahraman ecdadımızın eşsiz bir destanıdır. Şehitler tepesi boş kalmayacak” dedi..

AŞKIN TÖREN’İN MESJI AYNEN ŞÖYLE:

Çanakkale zaferinin, tarihimizin şanlı ve unutulmaz bir destanı olduğunu ifade eden Başkan Tören, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Milletimizin bütün yokluklara ve imkansızlıklara rağmen iman ve vatan sevgisi ile dünyaya meydan okuduğu, birlik ve beraberlik ruhuyla istiklal ve istikbaline canı pahasına sahip çıktığı Çanakkale Zaferi, tarihin akışını değiştirmiş ve bu toprakların ebediyen Türk yurdu olarak kalacağını bir kez daha ispatlamıştır.

İmanın, inancın, adanmışlığın ve kahramanlığın sembolü olan bu eşsiz zafer, milletimizin birlik ve beraberlik ruhuyla vatan toprağına karşı duyduğu bağlılığın bir sonucudur.

Çanakkale zaferi, Türk Milleti olarak vatanımız, hürriyetimiz ve bizi biz kılan mukaddes değerlerimiz uğrunda neleri göze alabileceğimizin şanlı tarihimizin sayfalarında yerini almış abidelerinden biridir.

Bu zafer, aziz milletimizin vatan ve hürriyet aşkıdır. Çanakkale bir destandır ve bu destanı bayrağı, ülkesi ve milleti uğruna şehadet şerbeti içerek kurban olan başı kınalı kuzular yazmıştır. Bu destanda inanç vardır, iman vardır.

Aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin kanları ve canlarıyla suladıkları bu vatan topraklarının; dün olduğu gibi bugün ve bundan sonra da milletimiz tarafından aynı ruh ve kararlılıkla kutsal bir emanet olarak her şartta korunacağı herkes tarafından iyi bilinmelidir.

Şehitlerimiz, şehadetleriyle bu mübarek topraklarda bulunuşumuzun her dem taze imzasıdır.

Zulüm varsa, adalet için yola çıkmış yiğitlerde eksik olmayacaktır. Bu uğurda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi “Şehitler tepesi hiçbir zaman boş kalmayacak.”

Bu duygu ve düşüncelerle tarihin şahit olduğu en şanlı kahramanlık destanlarımızdan birisi olan Çanakkale Zaferimiz'in 105. yıl dönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını, tüm kahraman ecdadımızı ve ebediyete intikal eden şehitlerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.”

AK PARTİ ORDU İL BAŞKANI HALİT TOMAKİN’İN MESAJI..

BAŞKAN TOMAKİN ;” insanlık var olduğu sürece, hira dağının çocukları ile olimpos dağının çocukları , hilal ve haç’ın mücadelesi devam edecekTİR, Reisimizin dediği gibi Devlerin kıvranışına, cücelerin çırpınışına aldırmadan tarihin en büyük iman devini ayağa kaldırmak için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. ŞİMDİ ONLAR SURİYE’DE ATALARININ YAPTIKLARI GİBİ SİVİL ÇOCUK ,YAŞLI DEMEDEN VURUYORLAR, yakıp yıkıyorlar, BİZDE ECDADLARIMIZIN YAPTIĞI GİBİ TEK SİVİLİN BİLE BURNU KANAMADAN DESTANLAR YAZIYORUZ..

AKP. Ordu İl Başkanı Halit Tomakin Çanakkale zaferinin 105. Yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı Başkan Tomakin mesajında, güçsüz, bitap düşmüş , yıkıntılar içinde bir milletken bile, Mehmet Akif’in Çanakkale şirinde dediği gibi yedi iklîmi cihânın duruyor karşına da, Ostralya'yla berâber bakıyorsun: Kanada! Çehreler başka, lisanlar, deriler rengârenk; Sâde bir hâdise var ortada: Vahşetler denk.Kimi Hindû, kimi yamyam, kimi bilmem ne belâ.’lar vatanımıza üşüşürken  bile destanlar  yazan bir ruha ve inanca sahibiz , dün olduğu gibi, bugünde, yarında biz bitti demeden hiçbir şey ALLAH’ın izni ile bitmeyecek dedi.

insanlık var olduğu sürece, hira dağının çocukları ile olimpos dağının çocukları , hilal ve haç’ın mücadelesi devam edecekTİR..

Başkan Tomakin,  habil ve kabil ile başlayan hak ve batıl mücadelesi  insanlık var olduğu sürece, hira dağının çocukları ile olimpos dağının çocukları ile , hilal ve haç’ın mücadelesi devam edecek, hak ‘tan ve adaletten yana olanlar , ilay-i kelimetullah davası için yola çıkanlar hep kazananlar olacaktır . Çünkü , hak gelince batıl zail olacaktır dedi.

Türkiye ,Dünya’ya parmak ısırtacak derecede en ileri milli harp sanayisine sahip bir ülke olmuştur.

Başkan Tomakin, dün olduğu gibi o, zalimler,  şimdi de Suriye’de atalarının yaptıkları gibi sivil, çocuk, yaşlı demeden ,hastane , okul demeden vuruyorlar , yakıp yıkıyorlar, bizde ecdadımızın yaptığı gibi bir tek sivilin dahi burnu kanamadan destanlar yazmaya devam ediyoruz.  Başkomutan ,Dünya Lideri ,Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi "Devlerin kıvranışına, cücelerin çırpınışına aldırmadan tarihin en büyük iman devini ayağa kaldırmak için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Bugün ,Türkiye ,Dünya’ya parmak ısırtacak derecede en ileri milli harp sanayisine sahip bir ülke olmuştur. Bunun yanında Çanakkale geçilmez yapan inanç ve ruh bu aziz milletin kodlarında olduğu sürece , kahraman mehmetciklerimiz, Çanakkale’de olduğu gibi , istiklal harbimizde , Kıbrıs’ta, en son Suriye’de  ilay-i Kelimetullah uğuruna destanlarımızı yazmaya , mazlumun umudu , zalimin korkulu rüyası olmaya devam edecektir dedi.

Bu vesile ile, 105 yıl önce bu vatanı geçilmez yapan, bize yaşanabilir bir ülke bırakmak için canlarını, hilalin gölgesinde  bir gonca gül gibi feda eden  aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi ,rahmetle, minnetle yad ediyorum.

OTSO BAŞKANI SERVET ŞAHİN’İN MESAJI..

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin mesajında; "Gururla kutladığımız ve tarihin akışını değiştiren Çanakkale Zaferi, Türk Milletinin cesaretinin, kahramanlığının destan olduğu zaferlerden biridir. Milli mücadele yıllarından bugüne kadar, ülkemizin karşılaştığı her türlü tehlikeye karşı canlarını siper eden şehitlerimiz, ülkemizin bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğünün korunması, huzur ve güven içinde yaşamamız, milli çıkarlarımızın savunulması ve vatanımıza hizmet etmek için canlarını feda ederek, milletimizin gönlündeki yerlerini almışlardır.

Bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün, vatan sevgimizin, birlik ve bütünlüğümüzün ölümsüzleşen simgeleri olan aziz şehitlerimiz, sonsuza kadar gönlümüzde yaşayacaktır. Üzerinde yaşadığımız bu kutsal vatan toprakları, Ülkemizin devleti ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün korunması uğrunda hayatlarını kaybeden kahraman şehitlerimizin bizlere mirasıdır.

Aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış vatan topraklarında özgürce yaşıyor, şanlı bayrağımız ihtişamla dalgalanıyorsa bunu şehitlerimiz ve kahraman gazilerimize borçluyuz. İşte bu nedenle bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal topraklar üzerinde, atalarımızın güzel ülkemiz için ödedikleri büyük bedelin anlam ve öneminin farkına vararak, aynı bilinçle vatan topraklarına sahip çıkmak, Cumhuriyetimizi yeni kazanımlarla yarınlara taşımak, birlik ve beraberliğimizi korumak ve dünyanın çağdaş, kalkınmış ve güçlü ülkelerinden biri olma yolundaki hedefimize kararlılıkla yürümektir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta ulusumuzun özgürlük ve bağımsızlık mücadelesini başlatan Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve yakın silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızı, vatanı uğrunda canını bir an bile düşünmeden feda eden tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş ve hayatta olan kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, 18 Mart Şehitler Günü ve tarihte görülmemiş büyük bir cesaret ve inanç örneği sergilenerek kazanılan Çanakkale Zafer’inin de yıl dönümünü kutluyorum" ifadelerine yer verdi.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ordu’nun yüksek bölgelerinde kar yağışı ulaşımı etkiledi..Önceki Haber

Ordu’nun yüksek bölgelerinde kar yağışı...

Görevden alınan iki sekreter, beraber alışveriş yaptılar..Sonraki Haber

Görevden alınan iki sekreter, beraber al...

Facebook Yorum

Yorum Yazın