AŞKIN KANDİL - evde kal

Başkanlar vatandaşların Regaib Kandilini kutladı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkanlar vatandaşların Regaib Kandilini kutladı..
Mübarek üç ayların başlangıcından sonra ilk mübarek gece olarak bilinen Regaib kandili dolayısıyla, Ordu’nun önde gelen kurum başkanları birer kutlama ve anma mesajı yayınladılar. Ordu Büyük Şehir Belediye başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Altınordu Belediye başkanı Aşkın Tören ve Ordu Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Servet Şahin gazetemize gönderdikleri birer basın bülteni ile vatandaşların mübarek kandilini kutlayarak tebrik ettiler.

OBB. BAŞKANI HİLM GÜLER’İN MESAJI..

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Regaib Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak tüm İslam âleminin kandilini tebrik etti.

Başkan Güler yayınladığı mesajda Müslümanların bu özel gecede Allah’a daha derin bir şükür imkânı bulup; muhabbetin, sohbetin, kaynaşmanın artmasını temenni ettiğini belirterek şu görüşlere yer verdi:

Üç aylar; birbiri ardına açılan rahmet ve mağfiret kapıları olan Recep, Şaban ve Ramazan ayını içinde barındıran Regaib Kandiliyle başlayıp, Miraç ve Berat'la devam eden, bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’yle zirveye ulaşan, Ramazan bayramıyla da maddî ve manevî alanda bayrama dönüşen manevi yükseliş ve bağışlanma aylarıdır. Unutmayalım, Allah affeden ve bağışlayandır. Bu özel günlerde manevi havayı fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları ortadan kaldırarak, gönlümüzü herkese açmalıyız.

Allah’a daha derin bir şükür imkânı bulacağımız bu özel gecenin; hepimizin günahları için bir bağışlanma, gönüllerimiz için huzur, hastalarımız için şifa, dertlilerimiz için deva, borçlularımız için eda vesilesi olmasını temenni ediyorum. Bu gecede muhabbetin, sohbetin, kaynaşmanın artmasına, sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki yönlerimizin yeniden ön plana çıkmasına gayret göstermeli, başta şehrimiz ve ülkemiz olmak üzere tüm dünyada kardeşlik ve huzurun hakim olması için dua etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin üç aylar ve Regaib Kandilini tebrik eder, hayırlara vesile olmasını, bütün insanlığa rahmet, mağfiret, sevgi ve huzur getirmesini, yapacağımız ibadet ve duaların kabul olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.

​ BAŞKAN AŞKIN TÖREN’İN KANDİL MESAJI..

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Regaip Kandili dolasıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Tören, “Rağbetimiz Hak ve hakikate, muhabbetimiz şehrimize ve memleketimize, hizmet ve hürmetimiz tüm insanımızadır” dedi.

Kandil gecelerinin kırgınlıkların ve küskünlüklerin bir tarafa bırakıldığı, sevgi ve saygının kardeşlik ruhuyla kucaklaştığı müstesna günler olduğunu ifade eden Başkan Tören, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Rahmetin, faziletin, bereketin, kardeşliğin, yardımlaşmanın, dayanışmanın ve paylaşmanın ruhlarımıza ve hayatlarımıza düşen ilk cemresidir Regaip.

Kandil geceleri kırgınlıkların, küskünlüklerin bir tarafa bırakıldığı, sevgi saygı, birlik beraberlik ve kardeşlik ruhuyla kucaklaşıldığı müstesna zaman dilimleridir.

Mübarek gün ve geceler aynı zamanda yaratılış gayemizi, kendimize, Rabbimize, çevremize ve bütün yaratılmışlara karşı sorumluluklarımızı yeniden hatırlamak ve daha güzel bir hayat adına yeni bir başlangıç yapmak için önemli fırsatlardır.

Rağbetimiz Hak ve hakikate, muhabbetimiz şehrimize ve memleketimize, hizmet ve hürmetimiz tüm insanımızadır. 

Altınordu’muz için inandığımız yolda Hak ve hakikatten ayrılmadan adaletle, nezaketle, zarafetle Altınodu’muzun yarınları ve yararı adına çalışmaya devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Regaip Kandilinin ve mübarek üç ayların milletimiz ve İslam alemi için birlik ve dirliğe, şehrimiz için bolluk, bereket ve kardeşliğe vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyor, 92 Mahallemizle birlikte büyük Altınordu ailemizin, gurbetteki diğer yarımız olan hemşerilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Regaip Kandili’ni yürekten kutluyorum.” 

BAŞKAN ŞAHİN’İN REGAİP KANDİLİ MESAJI..

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin, tüm İslam âleminin Regaip Kandil’ini kutlayarak, "Regaip Kandili ile başlayıp Kadir Gecesi ile sona eren üç aylar, Müslümanlar için manevi bir hasat mevsimi olduğunu belirtti.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin kandil mesajında; “Müslümanlar için rahmet, bereket ve mağfiret ayları olan üç aylara kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Regaip Kandili ile başlayıp Kadir Gecesi ile sona eren üç aylar, Müslümanlar için manevi bir hasat mevsimidir. Müslümanlar arasında yardımlaşma, dayanışma, hayır ve iyilik duygularının artarak yoğunlaştığı kandil gecelerinde; sevgi, hoşgörü, kardeşlik, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesini diliyorum. Mübarek üç aylar ve içerisinde barındırdığı kandiller; insanların kalplerini yakınlaştıran, dostluk, komşuluk, akrabalık ve kardeşlik duygularını artıran, maneviyatımızın aydınlanmasına vesile olan özel ve güzel gecelerdir. Bu özel gecelerin, gönüllerimize huzur, insanlığa barış ve dünyaya adalet getirmesini diliyorum. Bu vesile ile tüm İslam âleminin ve vatandaşlarımızın Regaip Kandilini tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Hilmi Güler, Tahıl Pazarında halkı ziyaret etti..Önceki Haber

Başkan Hilmi Güler, Tahıl Pazarında halk...

ÇAMSAN AĞAÇ SANAYİ 3. TESİSİNİ AÇIYOR..Sonraki Haber

ÇAMSAN AĞAÇ SANAYİ 3. TESİSİNİ AÇIYOR..

Facebook Yorum

Yorum Yazın