3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

Başkan Zengin, “Sağlık çalışanları Robot değildir”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Zengin, “Sağlık çalışanları Robot değildir”
Türk Sağlık sen Ordu şube başkanı Fatih Galender Zengin Covid19 ile ilgili yeni alınan kararlara sert tepki göstererek, Cumhurbaşkanlığı genelgesi yayınlanmıştır. Söz konusu genelge ile kamu çalışanlarına yönelik esnek mesai ve idari izinler düzenlenmiştir. Esnek çalışma ve idari izinlerin sağlık çalışanlarına da uygulanmasının altını çizerek, “Sağlık çalışanları robot değildir” dedi.

Ne yazık ki 1 yılı aşkın bir süredir kahramanca ve fedakârca covid-19 salgını ile mücadele eden sağlık çalışanları, MİT personeli ile aynı konumlandırılarak kronik hastalığı ve 10 yaş altı çocuğu olan kadın çalışanlar idari izinli sayılmamışlardır. 

Sağlık çalışanlarına “Sürekli çalışın hiç dinlenmeyin, izin hakkınız olmasın. Aileniz ve sağlığınız önemsizdir” denilerek tuhaf bir çalışma düzeni dayatılmıştır.  Sağlık çalışanlarının sadece kendileri değil çocuklarının bile cezalandırıldığı bir hal ortaya çıkmıştır.

Dünün alkışlayanları, bugünün unutanlarına bir kez daha söylüyoruz Sağlık çalışanları robot değildir, onlarda insandır.  İhtiyaçları vardır. Okullar kapalıysa onlarında çocukları bakıma muhtaçtır.

Sağlık çalışanlarının yanında çocuklarından da fedakarlık istemek kabul edilebilir bir durum değildir. Bu çalışma düzenin böyle gitmeyeceği açıktır. Çünkü tüm sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonu sıfırlanmış, tükenmişlik sendromu yaşamaktadırlar. Hala ısrarla sağlık çalışanlarına ayrımcılık uygulamak sorunları içinden çıkılamaz bir hale sokmaktadır. 

Sağlık çalışanlarının özverili mücadelesi olmadan virüsü yenmek imkansız iken sağlık çalışanlarını sürekli mağdur etme gayreti içerisinde olmak herkese kaybettirecektir. Bu nedenle söz konusu idari izinler ve esnek mesailerden sağlık çalışanlarının faydalanması sağlanmalı, izinlerden mahrum kalmayacakları bir şekilde bir çalışma düzeni planlanmalıdır.

Fatih Galender ZENGİN

Türk  Sağlık sen Ordu şube Başkanı


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CEZA EVİNDEN FİRAR EDEN MAHKUM ARANIYOR…Önceki Haber

CEZA EVİNDEN FİRAR EDEN MAHKUM ARANIYOR…

Altınordu Belediyesinden günde 7 bin kişiye sıcak yemek..Sonraki Haber

Altınordu Belediyesinden günde 7 bin kiş...

Facebook Yorum

Yorum Yazın