İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Başkan Zengin, “Görüntüleri servis eden bulunsun”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Zengin, “Görüntüleri servis eden bulunsun”
2019 Haziran ayında Ordu Eğitim Araştırma Hastanesi’nde bir doktorun ameliyathane koridorunda bisikletle gezerken görüntüleme konusu mahkemeye intikal etmiş, sorumlu kişilere ise mahkeme tarafından gerekli cezaya çarptırıldığı belirtilmesine rağmen MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz, olayı yeniden gündeme getirerek yeni olmuş gibi sosyal medya hesabından paylaştı. Eski habere yeni paylaşım yapılması nedeniyle sendika başkanından açıklama geldi ve doktora sahip çıktı.

Hastane Koridorunda Bisikletle gezen doktora sahip çıkan Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, bu konuda yaptığı  açıklamasında  hastanenin güvenlik kamerası görüntülerini dışarı servis edenlerin bulunmasını istedi.

Başkan Zengin,  açıklamasında şu görşlere yer verdi :

 Ülkemizin covit-19 nedeniyle zor günlerden geçtiğimiz bu süreçte sağlık çalışanlarının moralini bozup motivasyonunu engelleyecek davranışlara şahit olmak hepimizi üzmüştür.

Başarılı ve çalışkan, sevilen bir hekimimize sosyal medyada linç kampanyası ve yargısız infaz yapılmıştır. Yılardır Ordu ve görev aşkı ile çalışan hekimimiz ordu için bir değerdir.

Üyelerimiz üzerinden olayın aslının ne olduğu araştırmadan yapılan yazılar ve yorumlar tüm sağlık çalışanlarını üzüntüye sevk etmiştir.
Siyasetçilerin bu olayı siyasete alet etmesini doğru bulmuyoruz.

Bu konu da sendikamız tarafından düşüncelerimizi açıklama gereği duyulmuştur.

Öncelikle masumiyet karinası göz ardı edilerek insanların direkt suçlanması ve itham edilmesi kabul edilebilir bir durum değildir. Olayın arka yüzünde koltuk, suçluluk psikolojisi ile öç alma duygusu yattığı tarafımızca bilinmektedir.

Ordu Eğitim Ve Araştırma hastanesinde yaşanan olay 1 yıl önce olmuş ve olay soruşturularak sonuçlandırılmıştır.

Ancak kamu kurumu olan Ordu Eğitim Ve araştırma Hastanesinin kamuya açık olmayan ve kuruma ait güvenlik kamera görüntüleri kişisel gizli veri kapsamında olmasına rağmen nasıl olup da dışarı servis edildiğinin araştırılması durumunda bu olayın gerçek yüzü ortaya çıkacaktır.

Söz konusu gizli görüntülerin dışarı sızdırılmasını engellemeye çalışması gereken idareciler bu olayda kabahatlidir.
Hangi konularda soruşturulduğu da tarafımızca bilinmekte ve bu olayın öç alma amaçlı olarak tezgâhlandığı düşüncemiz çok kuvvetlidir.

Memuru masada satan ve İl Sağlık Müdürlüğünde yapılan her türlü atama vb. idari işlemde bencilce davranan kendi eşi ve şakşakçıları dışında kimseye nefes alma şansı bile vermeyen sarı sendikacıların çıkıp ilgili personeli sahiplenmesi tarafımızca timsah göz yaşları olarak değerlendirilmektedir.

Usulsüz yapılan atamalarda geçici görevlendirmelerde, pandemi sürecinde eş dost akrabayı idare kısmında görevlendirilmesinde, mobbing ile ezilen çalışanların çığlıklarını duymayan sarı sendika başkanının yaptığı açıklamalar çalışanların gözünde yok hükmündedir.

Büyük Türk Sağlık Sen camiası Genel Başkanından üyesine kadar haksızlığa uğrayan tüm meslektaşlarımızın yanındadır. Tam destek olmaktadır.

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekilimiz Cemal Enginyurt beyefendinin bize ve Hekimimize olan desteğinin bizzat telefonla arayarak bizlere iletmesi gücümüze güç katmaktadır.

Sayın vekilimiz Cemal Enginyurt beyefendiye göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı şahsım ve Türk sağlık sen Ailesi olarak Teşekkür ediyorum.

Olayların takipçisi olacağımıza ve gizli verilerin kurum dışına sızdırılarak adeta FETÖ operasyonu gibi bir operasyonunun gerçek vatan sever kişilere yapılmasına dün olduğu gibi bu günde karşı duracağız.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Vali Sonel ilk imzasını attı..Maske takmayanlara ceza..Önceki Haber

Vali Sonel ilk imzasını attı..Maske tak...

Feyzioğlu’na seslendiler, “Artık bizi temsil etmiyorsun”Sonraki Haber

Feyzioğlu’na seslendiler, “Artık bizi te...

Facebook Yorum

Yorum Yazın