4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Başkan Zengin, “Doktora yapılan zamlar herkese yapılmalıdır”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Başkan Zengin, “Doktora yapılan zamlar herkese yapılmalıdır”
Türk Sağlık Sen Ordu il başkanı Fatih Galender Zengin, Sağlık bakanlığının doktorlara yaptığı zammı eleştirerek, zammın, “Tüm Sağlık çalışanlarının ücretlerine de ayırım gözetmeden yapılmalıdır. Ekibin büyük bir bölümü görmezden gelinemez” dedi..

Türk Sağlık Sen Ordu şube Başkanı Fatih Galender Zengin, bakanlığın yaptığı zam açıklamasından sonra sıcağı soğumadan acil bir basın açıklaması yayınladı. Başkan Zengin açıklamasında şu görüşlere yer verd:

Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca TBMM’de yaptığı açıklamada Pratisyen hekimlere 2 bin 500, uzman hekimlere 5 bin TL’lik bir ücret artışı yapacaklarını ifade etmişlerdir.

Doktorlarımızın ücretlerinde artış yapılması zaruridir. Bu zaruret ebe, hemşire, sağlık memuru, sağlık teknisyeni, ATT, paramedik v.b sağlık çalışanlarının tamamı için de vardır. Tüm sağlık meslek mensuplarının ücretlerinde artış yapılmalıdır.

Çünkü ekonomik olarak tüm çalışanların ciddi kayıpları vardır. Bu durum mutlaka düzeltilmeli; kayıplar telafi edilmelidir. Sağlık hizmetleri bir ekip işidir. Ekibin büyük bir bölümü görmezden gelinemez.

Zam, doktorlarımız için de geriye kalan tüm sağlık personelimiz için de gereklidir. Türkiye Kamu-Sen olarak tüm kamu çalışanları için ek zam talep ettiğimiz ve bunu ısrarla vurguladığımız bir dönemde sağlık çalışanlarının arasında yapılacak bir ayrımı kabul etmemiz mümkün değildir.

Ayrımcılık yapılarak, çalışma barışı bozularak bir yere varılamaz. Yapılması gereken tek şey, tüm sağlık çalışanları için geçerli, makul ve kapsayıcı bir artıştır. Sayın Bakan bunun hayata geçmesi için çaba sarf etmeli, tüm sağlık çalışanlarını sevindirecek bir müjde vermelidir


ATA TOHUMLARI ORDU’DA HAYAT BULUYORÖnceki Haber

ATA TOHUMLARI ORDU’DA HAYAT BULUYOR

Vali bir günde 116 vatandaşın derdini dinledi..Sonraki Haber

Vali bir günde 116 vatandaşın derdini di...