4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Başkan Yaşar Şahin’in “SUÇ UYDURMA” sikayeti boş çıktı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Yaşar Şahin’in “SUÇ UYDURMA” sikayeti boş çıktı..
Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin ile gazetemiz sahibi Osman Şahin arasındaki şikayet serisinin birisine daha son nokta koyuldu. Gazeteci Osman Şahin’in anasına-evradına ettiği küfürlerden sonra toplu haber göndermek için Whatsapp gurubuna eklenerek gazetemizde yayınladığımız haberlerin linki nedeniyle “bana mesaj gönderiyor, beni rahatsız ediyor” diyerek Gürgentepe C. Savcılığına suç duyurusunda bulunmuştu. Böylece başkanın “SUÇ UYDURMA” sikayeti boş çıktı..

Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin, C. Savcılığına yaptığı şikayetinde Whatsapp gurubuna eklenerek gazetemizde yayınladığımız haberlerin linki aynı zamanda kendisine de gönderildiği için bu haberlerden rahatsızlık duyan başkan Şahin, “Osman Şahin sürekli bana mesaj göndererek beni rahatsız ediyor, kendisinden şikayetçiyim, cezalandırılmasını istiyorum”diye  Gürgentepe C. Savcılığına şikayette bulunmuştu.

Başkan Yaşar Şahin’in şikayeti üzerine ifade veren gazeteci Osman Şahin, özel olarak rahatsız edici bir mesaj göndermediğini ve suçlamaları kabul etmediğini belirttikten sonra ifadeleri inceleyen Gürgentepe C. Savcısı TCK’nın ilgili maddeleri ile  Yargıtay içtihatlarına göre, “Atılı suçun işlenmesi için özel kastın varlığının gerektiği, huzuru kaçıracak mesajlar göndermediği, dava açmak için yeterli şüpheye ulaşmadığı, şüphelinin de kendisini uyarmadığı, bu nedenle suçun yasal unsurları itibarı ile oluşmadığı” gerekçesiyle C. Savcısı gereğini düşündü ve “KOVUŞTURMA YAPILMASINA YER OLMADIĞINA”dair karar vererek, başkan Yaşar Şahin’in böylece bir SUÇ UYDURMA şikayeti daha boş çıkmış oldu. Başkan Şahin, daha önce yayınladığımız bir haberden dolayı bizden şikayetçi olmuş, ancak C. Savcılığı bu haberimizi de inceleyerek suç görmemiş ve takipsizlik kararı vermişti.

Gürgentepe Belediye başkanı, Yaşar Şahin, hem küfür ediyor, hemde tehditlerde bulunuyor, üstelik bizi suçlu göstererek sürekli şikayet ederek cezalandırma yolları arıyor, ancak, kendisinin TCK.nın 271. Maddesine göre “SUÇ UYDURMA, SUÇU İŞLEYEREK”adli makamları yasa dışı boş yere meşgul ettiğinin de farkına varamıyor. İşte burada adli makamlar devam eden diğer davalarda da adaletli kararları vermeye devam edeceğine inanıyoruz.

İŞTE SAVCILIĞIN KARARI..


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Tomakin’den, Başkan Hilmi Güler’e övgüler..Önceki Haber

Başkan Tomakin’den, Başkan Hilmi Güler’...

Şeyh Şakir efendi türbesi ziyarete açıldı..Sonraki Haber

Şeyh Şakir efendi türbesi ziyarete açıld...

Haber Yorumları

 • Bilgi keskin11-12-2020 20:40

  Makam sahipleri inanıyorlarsa makam bendeyken sihirli değnekte bende, Allah böylelerinden korusun sonradan görmeler derim.

Facebook Yorum

Yorum Yazın