İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Başkan Tören konuştu, Muhtarlar dinledi..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Tören konuştu, Muhtarlar dinledi..
Altınordu ilçesi Çavuşlar Mahallesinde bir iş yerinde sabah kahvaltısında Mahalle Muhtarları ile bir araya gelen Altınordu Belediye başkanı Aşkın Tören, Mahalle muhtarlarına proje sözü verdi. Ancak, başkan Tören’in olmadığı yerlerde hizmet alamadıklarından yakınan ve şikayetçi olan Mahalle muhtarlarının toplantıda “Biz de şunu istiyoruz, Mahallemizin şu sorunları var, sizlerden memnun değiliz, yeterli hizmeti alamıyoruz” diyenleri de göremedik. Arkasından konuşanlar kahvaltı masasında yüz dostu oldular. Kahvaltıyı yapan Mahalle muhtarları başkan Tören'e teşekkür ettiler.

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören muhtarlarla bir araya geldi. Programda Belediyenin çalışmaları ve projeleri konuşuldu. İlçe genelinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Tören, geçmiş dönemde başlatılan ve yarıda kalan projelerin de tamamlanacağını söyledi.

DENGELENME SÜRECİ TAMAMLANDI.

Muhtarların yoğun katılım gösterdiği toplantıda konuşan Başkan Tören, göreve geldikten sonra geçen 18 aylık süreyi dengelenme süreci olarak ifade ettiklerini kaydetti. Bu sürecin artık tamamlandığını ve tasarruf ekonomisini yatırım bütçesine dönüştürdüklerini belirten Tören, yatırımların gerçekleşmesiyle insanların değişim ve dönüşümü hissedeceğini ifade etti. Tören birçok projenin açılışa hazır olarak beklediğini ve pandemi koşulları sebebiyle açılışların gerçekleştirilemediğini belirtti.

GEÇMİŞ DÖNEMDE DURAKSAYAN ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK

Alt yapı çalışmaları hakkında da bilgiler veren Tören, “Merkezde 15 km sıcak asfalt, 20 km baskı beton kaldırım çalışması yapacağız. Kırsal mahallelerde geçmişte başlayan ancak Altınordu Belediyesinin içerisinde bulunduğu mali tablo sebebiyle duraksayan 50 km beton yol çalışmalarında ihaleleri bir bir yaptık ve çalışmalar kaldığı yerden devam edecek” dedi.

SON 3 AYDA 35 MİLYON LİRALIK HİZMET..

İlçeye son 3 ayda maliyeti 35 milyon lirayı bulan yatırım yaptıklarını kaydeden Tören, “Mevcut makine kapasitemizi havzaların tüm bölgelerin ihtiyacını karşılamak adına güçlendiriyoruz. Atacağımız adımlar ve alacağımız tedbirlerle bir mahallede diğer mahalledeki çalışmaların bitmesini beklemeden sorunları çözmüş olacağız.  Şehir merkezinde Yenimahalle başta olmak üzere birçok mahallemizde sağlıklaştırma çalışmalarına başlıyoruz. Bu çalışmalarımız Büyükşehir’imizle birlikte yapılan yatırımlarla şehrin merkezinin hem yenilenmesine hem de yeniden bir cazibe ve çekim merkezi olma kimliğine büyük katkı sağlayacak” ifadelerini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Av. Temel Başalan’ın Covid19 testi pozitif çıktı..Önceki Haber

Av. Temel Başalan’ın Covid19 testi pozit...

AKP Dünyaya yön veriyor, YÖN Gazetesi Ordu’ya YÖN veriyor..Sonraki Haber

AKP Dünyaya yön veriyor, YÖN Gazetesi Or...

Facebook Yorum

Yorum Yazın