4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

BAŞKAN TÖREN, CUMA GELENEKLERİNİ DEVAM ETTİRİYOR..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAŞKAN TÖREN, CUMA GELENEKLERİNİ DEVAM ETTİRİYOR..
Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, her Cuma bir mahalle ziyareti geleneğini yine bozmadı. Başkan Tören, belediyenin çalışma ve projelerini vatandaşlarla paylaştığı hizmetler ihtiyaçlar ve sorunlar hakkında istişarelerde bulunduğu geleneksel Cuma ziyaretleri kapsamında bu hafta Kuylu Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Mahalle sakinleriyle hep birlikte kılınan Cuma namazının ardından vatandaşlarla hasbihal eden Başkan Tören, 26 aydır Mahalle ziyaretlerine kesintisiz devam ettiğini, ağırlıklı olarak cuma günleri, Cuma’nın da ruhunda olan bir arada olma birlikte hareket etme imkanını, bir istişareye bir meşverete dönüştürmek amacıyla her hafta bir başka bölgede bir mahalleyi ziyaret ettiğini belirtti.

“İNSANIMIZI AYAĞIMIZA BEKLEMEKTEN HAYA EDERİZ”

Bizim Belediyeciliğimiz Gönül Belediyeciliği diyen Tören, "Bizim belediyeciliğimiz Gönül Belediyeciliğidir. İhtiyaç duyduğu zaman hemşehrilerimizin bilhassa seçilmiş muhtarımız aracılığıyla vakıf olduğumuz bir mesele bizim gelmemizi emrediyorsa zaruri kılıyorsa insanımızı ayağımıza beklemekten haya ederiz. Ayağına gitmeyi kendi adımıza görev kabul ederiz. Biz hem kültürel anlamda hem sosyal anlamda hem iktisadi anlamda hemşehrimize, sanayicimize esnafımıza velhasıl toplumun tüm kesimlerine dokunabilmeyi kendimize düstur edindik. Bunun için de ‘gitmediğimiz yer bizim değildir’ sözüyle kendimizi bağladık.

Allah'a hamdolsun 26 ay içinde ben 92 mahallemizin tamamını gezmiş ziyaret etmiş olmanın ötesinde belki ikinci defa ziyaretlere de başlamış olduğumu söyleyebilirim. İnsanımızın zor durumda olduğu veya mahallemizin müşterek alanlarında kamusal sorumluluk alanımızın içinde dışında diye bir ayrım yapmaksızın vatandaşımızın hizmetine bir katkımız olacaksa bu manada elimizden ne geliyorsa kurumlarla da bir arada bir koordinasyon halinde bu çalışmalarımızı yapıyoruz” dedi.

“ÇALIŞMALARIMIZ KESİNTİSİZ SÜRECEK”

Çalışmaların kesintisiz sürdüğünü de aktaran Başkan Tören, Malum 50 km bir beton yol çalışması başlattık. Bu çalışmamızın Kuylu etabını da tamamlamış olduk, Allah hayırlı eylesin. Bu programın hemen ardından Allah bize nasip ederse yine mahallelerimizin, Mahalle sakinlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda yeni iş programlarımız yeni planlamalarımız devam edecek” ifadelerini kullandı.

Vatandaşlara belediye hizmet ve çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Başkan Tören, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“ZORLU PANDEMİ DÖNEMİNDE HİZMETLERİMİZİ HİÇ AKSATMADIK SOSYAL VE EKONOİMK RİSKLERİ DE EN AZA İNDİRGEMEK İÇİN SORUMLULUKLARIMIZI YERİNE GETİRDİK”

Pandemi döneminde hizmetleri hiç aksatmadıklarını bilakis daha da arttırdıklarının altını çizen Başkan Tören, “Devlette devamlılık esastır. Bizi belki başka dönemlerden ayıran şey özellikle 1,5 yıldır hem dünyanın hem ülkemizin hem şehrimizin etkisi altında kaldığı pandemiyle mücadele ederken hizmetlerimizin de aksamamasıdır. Pandeminin toplum sağlığı açısından bir tehdit oluşturduğu için devletimizin almış olduğu kararlar neticesinde malumlarınız tedarik zinciri dışındaki işletmelerin geçici kapanması birtakım kısıtlar nedeniyle köydeki vatandaşımızdan şehirdeki esnafımıza eşrafımıza ve üreticimize sosyal ve ekonomik yönlü yansıyan olumsuzlukları da en aza indirgemek adına belediyeciliğin o geleneksel klasik hizmetleri dışında bir sorumluluk da üzerimize düştü bunları da yerine getiriyoruz” şeklinde konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Güler, “Ucu kime dayanırsa dayansın af etmem”Önceki Haber

Başkan Güler, “Ucu kime dayanırsa dayans...

BAŞKAN GÜLER, BABALAR GÜNÜNÜ KUTLADI..Sonraki Haber

BAŞKAN GÜLER, BABALAR GÜNÜNÜ KUTLADI..

Facebook Yorum

Yorum Yazın