EN ÜST EVDE KAL 24 temmuz gazeteciler - BAYRAM
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

BAŞKAN TÖREN: “BU ŞEHİRDE TEK BİR GENÇ MESLEKSİZ KALMAYACAK”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAŞKAN TÖREN: “BU ŞEHİRDE TEK BİR GENÇ MESLEKSİZ KALMAYACAK”
Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, hiçbir gencin mesleksiz kalmayacağı ve geleceğin mesleklerini öğreneceği Mükemmeliyet Merkeziyle, Altınordu’nun çocuklarına, gençlerine ve kadınlarına zengin bir fırsat havuzu sunacakları ve iş bulmalarına yardımcı olacakları Altınordu Belediyesi Kariyer Merkezi projelerinin tamamlanma aşamasında olduğunu söyledi. Başkan Tören: “Altınordu’nun çocuklarına, gençlerine ve kadınlarına zengin bir fırsat havuzu sunacağız” dedi.

Değer üreten projelerle Altınordu’nun yarışan şehirler arasındaki yerini alması amacıyla çalışmalarına devam eden Altınordu Belediyesi, gençlere kariyer ve hedef noktasında destek vereceği Altınordu Belediyesi Kariyer Merkezi’nde sona geldi. Altınordu Belediyesi hizmet binası altında inşa edilen ve çalışmaların tamamlandığı Kariyer Merkezi’nde açılış için gün sayılmaya başlandı.

Öte yandan gençleri meslek sahibi yapacak, Altınordu’nun nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılayacak ve geleceğin meslekleri hakkında gençlere eğitimlerin verileceği Mükemmeliyet Merkezi’nde ise çalışmalara hız verildi. 

BAŞKAN TÖREN: “YATIRIMCILAR İÇİN NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ SAĞLAYACAĞIZ”

Altınordu’nun insanın kendini gerçekleştirebilmesi için her türlü fiziksel ve psikolojik bir alt yapıya sahip olduğunu ifade eden Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Kariyer Merkezi ile nitelikli insan kaynağı sayısının üst seviyelere çıkacağını söyledi.

Altınordu’nun çocukları, gençleri ve kadınlarına çok önemli bir fırsat havuzu oluşturacaklarını da aktaran Başkan Tören, “Değişen dünya, akan zaman, gelişen, gelişebilen ve kendini gerçekleştirebilen insan üçlüsü yakalandığında ancak kalkınmada önde, ekonomide üstte, rekabette zirvede kalabilirsiniz. Altınordu; doğası ve temiz havasıyla bir insanın kendini gerçekleştirmesi için büyük bir altyapıya sahip. Zihinsel, fiziksel ve psikolojik gelişimin öğretimle yönlendirildiği, eğitimle desteklendiği, devlet tarafından sunulan eğitim hizmetlerine ek olarak belediye tarafından gençlere kariyer noktasında hedef ve destek verildiği bir süreci başlatacağız. Gençler ve kadınlar için kariyer: Altınordu için zirveye çıkış merkezi olacak birimlerimizle, yatırım için şehrimize gelenlere nitelikli iş gücü, Altınordu’nun çocuklarına, gençlerine ve kadınlarına da zengin bir fırsat havuzu kuracağız” diye konuştu.

“VATANDAŞLARIMIZI KİŞİSEL PROFİLLERİNE EN UYGUN MESLEKLERE YÖNLENDİRECEĞİZ”              

Kariyer Merkezi ile temel amaçlarının iş arayan vatandaşlara iş bulmak olacağını ifade eden Başkan Tören, “Kariyer Merkezimizin temel amacı insanımıza, şehir ekonomisine ve istihdama katkı sağlamak, iş arayan vatandaşlarımızın iş bulmaları noktasında yardımcı olarak iş bulma ve istihdam için işe girişlerine aracılık hizmeti vermektir. Merkezimizde ayrıca İşsizlerimizin kendi kişisel profillerine en uygun sektör ve mesleklere yönlendirmek, kariyer planlaması için kariyer danışmanlığı hizmeti de yer alacak. Kariyer merkezimiz eğitimlerini bırakmış genç işsizlerimize ilgi alanları ve becerileri değerlendirilerek yeni kariyer seçenekleri bulmada yardımcı olacak ve iş dünyamızın ihtiyaç duyduğu kalifiye elemanlar olabilmeleri sağlanacak” ifadelerini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Cemal Enginyurt ihraç edilirse, Ordu’da AKP’yi ihraç eder..Önceki Haber

Cemal Enginyurt ihraç edilirse, Ordu’da...

Av. Atila Tatar, Baro başkanlığına adaylığını açıkladı..Sonraki Haber

Av. Atila Tatar, Baro başkanlığına adayl...

Facebook Yorum

Yorum Yazın