AŞKIN KANDİL - evde kal

BAŞKAN TÖREN: “AŞKINAN ÇALIŞAN YORULMAZ”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAŞKAN TÖREN: “AŞKINAN ÇALIŞAN YORULMAZ”
Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, muhtarlar tarafından düzenlenen programa katıldı. Karaoluk Mahallesinde bulunan ve ilçenin göz bebeği turizm alanı Çiseli şelalesinde düzenlenen etkinliğe Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları, Ordu Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Bekir Karakış, ve mahalle muhtarları katıldı. Fakat, Muhtarlarımızdan “Kızıl elmamız insan, gayemiz rıza-i bari, anlayışımız nizam-ı âlem için i‘lâ-yi kelimetullah” sözcüklerinin manasını çözen varsa lütfen bir açıklasınlar..

Düzenlenen törende bir konuşma yapan başkan Tören, “Biz bu şehirde insanı yaşatmak için varız. Aşkınan çalışan yorulmaz” diyen başkan Tören, konuşmalarında hiçbir muhtarın veya çoğu insanların anlayıp çözemeyeceği bazı sözler kullanarak, Kızıl elmamız insan, gayemiz rıza-i bari, anlayışımız nizam-ı âlem için i‘lâ-yi kelimetullah” VS. gibi sözler kullanan başkan Tören’in bu ifadelerinin ne  anlama geldiğini çözmek için ilim-bilim, adamı alim olmak gerek.. Başkanımızdan bu sözlerin ne anlama geldiğini basit ve açık cümlelerle ifade etmesini öneriyoruz. Çünkü, artık Türkçemizi anlamayanların böyle sırlı sözleri çözmeleri mümkün değildir. Ancak, seni Kaz gibi dinlerler, yerler, içerler,fotoğraf çektirip giderler, hizmet yapmaları da mümkün olamaz. Çünkü, sizin konuştuklarınızın tercüme edilmesi gerekir.

BAŞKAN TÖREN: “MAZERETSİZ ÇALIŞIYORUZ”

Gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, temel ilkelerinin ‘insana hizmet ve hürmet eden belediyecilik’ olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yol önderliğinde Altınordu’yu iyiye ulaştırmak için mazeretsiz çalıştıklarını ifade eden Başkan Tören, “Belediyecilikteki temel ilkesi ‘insana hizmet ve hürmet eden belediyecilik’ anlayışıyla yola revan olmuş 19 yıldır yeni Türkiye’nin inşasına ve ihyasına vesile olmuş bir mimarın, bir yol önderinin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Ordu’daki temsilcileri ve demokrasimizin mihenk taşı muhtarlarımızla birlikte şehrimizin sorunlarını ve beklentilerini daha iyiye ulaştırmak için iyinin ötesi var anlayışıyla öteki’siz bir şehri inşa etmek için çaba gösteriyoruz” diye konuştu.

“BİZ BU ŞEHİRDE İNSANI YAŞATMAK İÇİN VARIZ”

“92 mahalle muhtarımızı bir ve beraber yan yana ve omuz omuza görmek istiyorum” diyen başkan Tören, göreve geldikleri günden bu yana durmaksızın çalıştıkların ve muhtarlarla birlikte Altınordu’yu tüm kılcallarına kadar tespit ettiklerini aktaran Başkan Tören, “Yaklaşık 11 aylık hizmet süresini geride bıraktık. Allah’a hamd olsun bir birimizle haşr-u cem olduk. Muhtarlarımız aracılığı ile şehrimizi tüm kılcallarına kadar tanıma imkânı bulduk. Bizler bu şehirde insanı yaşatmak için varız. Bizler bu şehrin kimliğine, mimarisine, dokusuna, sanatta, tarihte, fikirde, kültürde ama aynı zamanda geçimde, göç eden değil, şehrine ülkesine ve al bayrağına hizmet edecek nesiller yetiştirmek ideali ile yola çıktık. Kızıl elmamız insan, gayemiz rıza-i bari, anlayışımız nizam-ı âlem için i‘lâ-yi kelimetullah.Şehirde ekmeği büyütmeden, mahallelerimizde alt yapı ile ilgili sorunları bertaraf etmeden bu gayemize ulaşabilme imkânımız yok. Hasbilikle, samimiyetle, gayretle ama bir o kadar da tevazuuyla başladığımız hizmet siyaseti anlayışını ‘bütün şehir eşit hizmet’ anlayışıyla birleştirerek 250 bin Altınordu’luyu gönlüme sığdıracak kadar büyük bakış açımla 92 mahalle muhtarımı birlik ve beraberliktelikle,  bu şehrin kalkınmasında, birliğinde, dirliğinde yan yana ve omuz omuza görmek istiyorum” şeklinde konuştu.

 “AŞKINAN ÇALIŞAN YORULMAZ”

Ay yıldızlı al bayrağın gölgesinde şehrin ve ülkenin yaşaması için yorulmadan çalışacaklarına değinen Başkan Tören, “İlk günde söylediğim gibi ‘Aşkınan çalışan yorulmaz.’ Biz safları iyi tutarsak, ön yargılardan uzak, mesele memleket meselesi ise birinin bölgesi, kiminin gölgesi, birinin adamı olmaksızın millete hizmet için bir arada olursak bir önceki dönemde başlayan hizmet anlayışını sürdürerek bütün eksikliklerimizi tamamlayacağız. Ay yıldızlı al bayrağın gölgesinde bu şehrin bu ülkenin yaşaması, yaşatılması ve gelişmesi için başlayan başarı hikâyesine hep birlikte mürekkep olmaya devam edeceğiz. Programın düzenlemesinde emeği geçen tüm muhtarlarıma, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’i temsilen bizlerle olan Muhtarlık İşleri Daire Başkanımız Bekir Karakış’a ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

MUHTARLARDAN BAŞKAN TÖREN’E TEŞEKKÜR

Muhtarlar adına bir konuşma yapan Subaşı Mahalle Muhtarı Merve Nuray Karakaya ise yapılan organizasyon dolayısıyla mutlu olduklarını dile getirdi. Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören ve ilgili birimlerle bir arada olmaktan dolayı mutlu olduklarını belirten Karakaya, birliklerinin daim olmasını diledi.

Düzenlenen program yapılan konuşmaların ardından çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BELEDİYELERDEN ÜCRETSİZ KANDİL SİMİDİ İKRAMI..Önceki Haber

BELEDİYELERDEN ÜCRETSİZ KANDİL SİMİDİ İK...

Şehitlerimize ilk tepki başkan Tomakin’den geldi..Sonraki Haber

Şehitlerimize ilk tepki başkan Tomakin’d...

Facebook Yorum

Yorum Yazın