AŞKIN KANDİL - evde kal

Başkan Tomakin, “Fındığı çürütenlerin konuşmaya hakları yok”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Tomakin, “Fındığı çürütenlerin konuşmaya hakları yok”
Uzun zamandan bu yana sessizliğini koruyan AK Parti Ordu il başkanı Halit Tomakin, nihayet sessizliğini bozarak Fındık konusunda bir açıklama yaptı. AK PARTİ Ordu İl Başkanı Halit Tomakin yaptığı açıklamada TMO’nun önümüzdeki günlerde Ünye depolarında bulunan 4500 ton fındığı, 20,50 Krş, artı randıman fiyatı ile piyasaya arz edeceğini , ilerleyen zamanda da TMO’nun piyasa arzına göre fındık satacağını belirtti. Başkan Halit Tomakin; “Fındık fiyatlarını değerlendirerek, Devlet milletinin yanındaysa hem üretici kazanıyor, hem de devlet kazanıyor. Yıllarca fındığımızı depolarda çürütüp yağlığa ayıranların hiç konuşmaya hakkı yok.. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Karadeniz’li fındık üreticisine yaptığı pozitif ayrımcılığı için teşekkür ederiz..” dedi.. Tomakin, yıllarca fındığımızı depolarda çürütüp yağlığa ayıranların hiç konuşmaya hakkı yok..

Başkan Tomakin, TMO’nun satış fiyatları piyasanın altında olmadığını belirterek yapılan eleştirilerin yersiz olduğunu ifade etti. Başkan Tomakin, artı randıman da eklenince TMO’nun piyasa üzerinden fındığı satacağını söyleyerek, kamuoyunda yok TMO fındık satmamalıymış, yok falan fiyattan satmalıymış, diyenlere seslenmek istiyorum, hangi dönemde fındık bu kadar değerinde satıldı, hangi dönemde çiftçilerimizin yüzü bu kadar güldü, yıllarca fındığımızı alıp sonra depolarda çürüterek soya ya yağlığa veren zihniyetin artıklarının hiç konuşmaya hakkı yok dedi.

Asıl görevi fındığa yeni pazarlar  bulmak , fındığı  mamul yaparak en iyi şekilde piyasaya sunması gereken , sonra da marketçiliğe başlayan beceriksiz FKB yöneticileri şimdi çıkmış TMO’nun sattığı fındığa talibiz diyorlar..

Başkan Tomakin iki çift laf a FKB ye söylemek isterim diyerek , asıl görevi fındığa yeni pazarlar bulmak , fındığı  mamul yaparak en iyi şekilde piyasaya sunması gereken , sonra da marketçiliğe başlayan beceriksiz FKB yöneticileri şimdi çıkmış TMO’nun sattığı fındığa talibiz diyorlar , her sezon döneminde üreticinin fındığına talibiz diye açıklama yapıyorlar, size hangi üretici güvendi de fındık verdi, bugüne kadar kaç ton fındık aldınız üreticiden ? sizin, zamanın hükümetleri ile birlikte olup beceriksiz, basiretsiz ellerinizde fındık yerlerde sürünmedi mi ? Fındık tamda değerini bulmuşken, yeniden mi Devletin hazinesine tüyü bitmemiş yetimin hakkına  göz diktiniz şunu bilin ki, arkanızda o eski hükümetler yok, siz ancak kendi kendinizi avutursunuz dedi .

Fındık AK PARTİ hükümetleri sayesinde hiç  olmadığı kadar değerini bulmuştur..

Başkan Tomakin, Fındık AK Parti hükümetleri sayesinde hiç olmadığı kadar değerini bulmuştur. Devlet milletinin yanındaysa hem üretici kazanıyor, hem devlet kazanıyor, 18 yıldır milletinin yanında, üreticisinin yanında olan AK Parti ve Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın  Karadeniz’liye de pozitif ayrımcılığı ile ürünlerimiz değerinde satılmaktadır, Buradan her zaman yanımızda olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Ekrem Pakdemirli’ye, TMO Genel Müdürümüz Ahmet Güldal ‘a Milletvekillerimize, üreticilerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KARAR KESİNLEŞTİ, GAZETEMİZE İCRA EMRİ..Önceki Haber

KARAR KESİNLEŞTİ, GAZETEMİZE İCRA EMRİ..

CHP’li adaydan inanılmaz iddialar, “İş vaadi ile oy istendi”Sonraki Haber

CHP’li adaydan inanılmaz iddialar, “İş v...

Facebook Yorum

Yorum Yazın