4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Başkan Tomakin, Ankara’lı ve İstanbul’luyu Ordu il delegesi yaptı.

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Tomakin, Ankara’lı ve İstanbul’luyu Ordu il delegesi yaptı.
Ordu AK Parti 7. olağan kongresinde yaşanan olaylar bir türlü gündemden düşmek bilmiyor. Kongrede yaşanan Pankart olayı ile divan başkanı tarafından süre açısından ikaz edilen İl başkanı Halit Tomakin, tek aday olarak başkanlığa seçilmesinden sonra şimdi de delege listesinde yer alan isimler parti içinde kriz yaşatmaya başladı. Partide skandal üstüne skandal yaşanıyor. Başkan Halit Tomakin daha ilk günde AKP’yi böldü mü?

7. olağan kongre listesini hazırlayan başkan Halit Tomakin, kongrenin hemen ardından bazı partililer tarafından farklı tepkiler  almaya başladı. Nedeni ise başkan Tomakin’in Büyük Kongre listesinin 4 ve 5. sırasında bulunan iki ismin Ordu’lu olmadığı gibi birinin Ankara’da birinin de İstanbul’da ikamet ettiği tespit edildi.

Gazetemiz istihbarat servisinin yaptığı araştırmaya göre, Büyük kongre delege listesinin  isimlerinin 4. sırasında bulunan  Gülten Terzi’nin aslen Rize’li olduğu ve halen İstanbul Sultanbeyli Belediyesinde meclis üyesi görevinde olduğunu tespit ettik..

Yine aynı listenin 5. sırasında bulunan Oğuzhan Cevatemre (Listede soy adı da yanlış yazılmış) Bu kişi de MKYK Üyesi Sivas İl Koordinatörü Oğuzhan Cevatemre, Ankara’lı olduğunu ve Ankara’da gençlik kollarında faaliyet gösterdiğini tespit ettik.

ORDU’DA AKP’Lİ DELEGE YOKMU?

Ordu AKP kongre listesinde yer alan bu iki isim Ordu’lu olan AK Partili yönetim ve kadroları arasında tepkilere neden olurken, Ordu’lu olmayan ve başka illerde aynı partiden başka görevi varken, Ordu’dan delege gösterilmesinin nedenleri diğer delegeler tarafından tepki gösterilerek SKANDAL olarak nitelendiriliyor.

BAŞKAN TOMAKİN’E SORUYORUZ,

HATA MI YAPILDI, KASIT MI VAR?

Bilindiği gibi yaklaşık iki yıldır Ordu AK Parti il başkanlığını sürdüren Halit Tomakin bu göreve atama ile getirilmişti. 7. kongrede tek aday olarak gösterildi ve seçimle 2. kez başkan oldu. Başkan Tomakin’e soruyoruz. Bu isimleri sana  birileri mi tavsiye etti. Veya yanlışlıkla mı bu kişileri Ordu listesine aldınız. İl dışından delege yapmanız Parti tüzüğüne uygun mudur? Veya Ordu’da Partiniz içinde bu görevi üstlenecek vasıflı ve bilgili üyeleriniz mi yok? Yoksa bu kişiler gerçekten Ordu’lu da isim benzerliği olarak biz mi yanlış yazdık.

İlk kez seçimle geldiğiniz için tüzük ve yasaları bilmeyerek acemilik döneminize de rastlayabilir. Yanlışınız varsa biz de böylece hatırlatmış sayılırız. Her türlü olasılığı ve yanlışı düşünmek gerekiyor.

AKP’li Ordu’lu üyeler başkan Tomakin’e soruyor. Hata mı yapıldı, yoksa  kasıt mı var? Bir çok AKP üyeleri de şimdiden partilerine  kırılmaya başladılar. Başkanın bu konuda başta Ak Partililer olmak üzere kamu oyuna açıklama yapması bekleniyor.

LİSTENİN TAMAMI..


 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
GENEL SEKRETER ALP: “YOLLARIMIZIN TAMAMI AÇILMIŞ DURUMDA”Önceki Haber

GENEL SEKRETER ALP: “YOLLARIMIZIN TAMAMI...

Zabıtalar Balık tezgahlarını denetleniyor..Sonraki Haber

Zabıtalar Balık tezgahlarını denetleniyo...

Facebook Yorum

Yorum Yazın