29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Başkan Şahin, “Ordu ve Ünye’li hemşerilerimin yanındayım”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Şahin, “Ordu ve Ünye’li hemşerilerimin yanındayım”
Siyasette uzun zamandan beri sessiz kalan CHP Ordu il başkanı Av. Atila Şahin, sesli olmasa da yazılı olarak bir şeyler söylemeye başladı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu İl Başkanı Av. Atila Şahin, Ünye’de gerçekleştirilecek siyanürle altın çıkarma işlemine karşı eylem yapan bölge halkı için destek mesajı yayınladı. Başkan mesajında “HALK İSTEMİYORSA KONU KAPANIR” diyerek, Ordu ve Ünye’li hemşerilerimin yanında olacağım dedi.

Ordu, son dönemde maden olaylarıyla gündeme gelmeye devam ediyor. Ünye ilçesinde yapılması planlanan siyanürlü altın çıkarma ve arama işleminde bölge halkı daha önce bir araya gelerek seslerini yükseltti. Aradan geçen sürede, maden için çalışmalara devam edildiği bilgisini edinen yöre halkı tekrar bir araya gelerek madene gitmek istedi. Mahallelileri jandarma ekipleri durdurdu. Halk konuyla ilgili bilgilendirme ve sondaj çalışmalarının sonlandırılmasını istediklerini iletirken, CHP Ordu İl Başkanı Atila Şahin de bir mesaj yayınlayarak desteğini iletti.

“HALK İSTEMİYORSA KONU KAPANIR”

Halkın isteklerinin her şeyden önce geldiğine dikkat çeken Başkan Şahin “Devlet dediğimiz kurum vatandaşıyla, halkıyla vardır. Halk ne derse o olur. Halkın istemediği bir konuda hala ısrar ediliyor ve düşünceler göz ardı ediliyorsa, devlet işlevini kaybeder. Bu yüzden devleti yönetenlere seslenmek istiyorum, halk istemiyorsa konu kapanır. Bunun başka bir açıklaması olamaz. Çevrelerini korumak için, doğaya sahip çıkmak için, gelecekleri, çocukları, torunları için bir araya gelen hemşehrilerime şehrimizde yapılan, doğaya zarar verecek her türlü konuda, mücadelelerine destek olacağım ve sahip çıkacağım. Gerek Belediye Meclisinde gerekse Türkiye Büyük Milet Meclisinde konunun gündeme gelmesi için gerekil yerlerle iletişime geçeceğim. Ünyeli hemşehrilerimin, Ordulu hemşehrilerimin her zaman yanında yer alacağım. Bizim bir başka ülkemiz, gezegenimiz yok. Elimizdekine sahip çıkmazsak, başka ormanımız da yok. Lütfen halkın sesine kulak verin ve doğa katliamına son verin” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Perşembe’ye Başkan geldi, Aktaş’a Restaurant gelecek..Önceki Haber

Perşembe’ye Başkan geldi, Aktaş’a Restau...

Eski su kaynaklarında yeni çalışma..Sonraki Haber

Eski su kaynaklarında yeni çalışma..

Facebook Yorum

Yorum Yazın