İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Başkan ile Amcaoğu Belediyede işleri iyi götürüyor..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan ile Amcaoğu Belediyede işleri iyi götürüyor..
Gün geçmiyor ki; bir çok Belediyelerde haksızlık veya yolsuzluk gibi işlerin arkasındaki dedikodular bitmek bilmiyor. İnşallah bu işte bir yanlışlık, hata veya bilerek yapılmış, haksız bir kazanç elde etme, vurgun vurma, yeme içme, haksız kazanç elde etme gibi bir işler yoktur. İnşallah halkın yanlış görüp duyduğu bu işlerin asılsız çıkmasını arzu ediyoruz. İşte bunlardan birisi de Gürgentepe Belediyesinde meydana gelen iki amcaoğulları, biri Belediye başkanı biri ilçenin en önde gelen esnaflarından biri olan Şahinler ticaretin sahibi Cafer Şahin. ŞAHİNLER ticaret adına Belediyeye kesilen faturalar oldukça ilginç ve dikkat çekici.

Aşağıda da örneklerini sunduğumuz ŞAHİNLER Ticaretin Gürgentepe Belediyesine kesilmiş iki adet resmi faturası bulunuyor. Bu her iki faturalar da sosyal medyada paylaşılarak Belediyeye kesilen faturaların  mide bulandırdığı ve burada haksız bir kazanç elde edildiği iddiaları gündeme getirildi.. Ancak, fatura kesen firmanın sahibi Cafer Şahin ile Belediye başkanı  Yaşar Şahin’in amca oğulları olmaları da işin bir başka tarafı.. Sormak gerekiyor, Gürgentepe halkı da soruyor.” AMCA, AMCA DİYORLAR, Belediyenin kaymağını yiyorlar..”bu konular üzerinde ise böyle diyorlar.

Ancak, konuyu biraz inceleyip araştırdığınızda, her iki faturanın tarihine iyi bakınız. 19.11.2019 ve 13851 numaralı fatura 40 günlük araç kiralama bedeli 40 bin artı KDV olarak kesilmiş. Tam bir ay sonra 19.12.2019 tarih ve 13852 Numaralı faturada ise 70 günlük yine araç kiralama bedeli olarak 70 bin TL. artı KDV olarak kesilmiş bulunuyor.

ŞİMDİ BURADA DİKKAT ÇEKEN VE HALKIN TEPKİ GÖSTERDİKLERİ KONULAR İSE AYNEN ŞÖYLE :

1-Kesilen iki faturanın arasında bir aylık süre var. 2. Faturada arada 70 günlük zaman var ve  günlük bin TL’ üzerinden kesiliyor. Oysa bir ayda 30 gün var.

2-Kesilen iki faturanın son rakamları 51 ve 52 son numaraları arasında rakam farkı olmadığı görülüyor. Arada bir aylık zaman olduğu halde Faturayı kesen firma bir aylık zaman süresi içersinde başka hiçbir ticari faaliyeti olmadan başkalarına fatura kesmedi mi? Bir ay boyunca başka bir yerlerden hiç mi para kazanıp tahsilat yapmadı.

3-Yine yaptığımız araştırma ve iddialara göre Faturası kesilen söz konusu kamyonların Gürgentepe Akyurt Mah. Başalan Küme evleri   camisine  taşıma işleri yaptığı ve Caminin yemekhane çalışmasını tamirat işleri için seramik taşıdığı söylense de bir çok kişilerin böyle bir taşıma işi olmadığı, veya olsa dahi 5-10 seferden fazla olamaz denilmektedir.

Biz de yetkilileri göreve çağırıyoruz. Gürgentepe Belediyesinde meydana gelen bu mide bulandırıcı işleri birileri kontrol etsin. Konudan haberdar olan bir çok Gürgentepe halkı sosyal medyada paylaşarak bu konuyu gündeme getirmişler. Birileri denetlesin. Gerçekten burada bir yanlışlık veya haksızlık, vurgun vurma, adam kayırma gibi işler varsa başkan ve firma sahibi hakkında veya Belediyede daha buna benzer  diğer  alım-satım işleri ve ihaleler kontrol edilerek, sonuç itibarı ile açıklama yapılarak kamu oyu bilgilendirilmelidir.

Bu konuda Gürgentepe Belediyesi  meclis üyelerini göreve çağırıyoruz. Şimdilik soruyoruz ve bekliyoruz..

KONU İLE İLGİLİ SOSYAL MEDYADA YAPILAN PAYLAŞIMLAR..


 • 1
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 2
  ÜZGÜN
 • 4
  KIZGIN
Çağımızın Veba’sı Koranavirüs’le ilgili basın açıklaması..Önceki Haber

Çağımızın Veba’sı Koranavirüs’le ilgili...

Sokağa çıkma yasağı OHAL uygulanacak mı?Sonraki Haber

Sokağa çıkma yasağı OHAL uygulanacak mı?

Facebook Yorum

Yorum Yazın