İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

BAŞKAN GÜLER, “YASONDA YANLIŞA YER YOK” DEDİ..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAŞKAN GÜLER, “YASONDA YANLIŞA YER YOK” DEDİ..
Ordu Büyük Şehir Belediye başkanı Dr. M. Hilmi Güler, bir süredir Perşembe ilçesine bağlı Yason burnu ile ilgili yapılan söylentilere son noktayı koydu. Yason Burnu ile ilgili olarak yapılan yeni bir projeyi hazmedemeyen bazı muhalif menfaatçi ve çıkarcı gurupların yaygara kopararak sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla ilgili bölgeye bir gezi düzenleyerek açıklamalarda bulundu. Başkan Güler, “Bizde yanlışa geçit yok. Burada yanlış yapılmayacak. Yapılmasana da asla müsaade edemeyiz.” dedi..

Hukuka aykırı, doğal dokuya zarar veren hiçbir yapılaşmanın yanında olmayacağını göreve geldiği ilk günden bu yana her ortamda dile getiren Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler “Yason’da çevre katliamı yapılıyor” söylemleri doğrultusunda alana gidip incelemelerde bulunarak eleştirilere son noktayı koydu.

Yason’un korunacağını belirten Başkan Güler, “Daha önceki ifadem de belirttiğim gibi burası bize tarihimizden nasıl miras kaldıysa o haliyle korunacak. Halkın ihtiyaçları doğrultusunda yapılacak çalışmalar ise alanın dışında oluşturulacak. Boş yere yaygara çıkartılıyor. Bizde yanlışa geçit yok”dedi.

“YASON MİRAS BIRAKILDIĞI HALİYLE KORUNACAK”

Doğal ve arkeolojik yapısıyla dikkat çeken Yason Burnu’nun dünyanın sayılı güzelliklerinden birine sahip olduğuna dikkat çeken Başkan Güler, “Yason sadece Ordu’nun, Karadeniz’in değil, dünyanın sayılı güzel yerlerinden bir tanesi, tabiat harikası. Yapılan çalışmalar sonrasında kazılan yerlere çim iyileştirme ve aydınlatma çalışması yapılıyor. Araçlara da kapanacak olan Yason Burnu’nda halkın ihtiyaçları doğrultulusunda yapılacak olan çalışmalar da alanın dışında gerçekleşecek. Burası tarihimizden miras kaldığı haliyle korunacak” diye konuştu.

“YASON ÜZERİNE TİTREDİĞİMİZ BİR YER”

Yason’da yanlışa yer verilmeyeceğini kaydeden Başkan Güler, “Yason zaten çok güzel ve tanınan bir yerdi. Biz daha da tanıtmak üzere çalışmalar yaptık. THY’nın iç kabin ekranlarına Yason’un görselleri kondu. Dünyanın değişik yerlerine yayınlar yaptık. Burası endemik bitkileriyle de öne çıkan harkulade bir yer. Üzerine titrediğimiz bir güzellik.  Onun için bunu korumak durumundayız. Biz burada erdemli davranışlar içerisindeyiz. Doğru olan şeyleri yapmakla mükellefiz. Bize görev bu nedenle verildi. Bizde yanlışa geçit yok. Burada yanlış yapılmayacak. Yapılmasana da asla müsaade edemeyiz.” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ordu’nun ilçelerinde yatırımlar bir bir devam ediyor..Önceki Haber

Ordu’nun ilçelerinde yatırımlar bir bir...

ORTAR ZİRAAT ODASI İLE İŞBİRLİĞİ YAPTI..Sonraki Haber

ORTAR ZİRAAT ODASI İLE İŞBİRLİĞİ YAPTI..

Facebook Yorum

Yorum Yazın