2 - SİTE EN ÜSTÜ - ORDU KÜLTÜR OCAK AYI
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Başkan Güler, “Ucu kime dayanırsa dayansın af etmem”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Güler, “Ucu kime dayanırsa dayansın af etmem”
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler yerel bir TV’de yayınlanan “Gündem Özel” programının canlı yayın konuğu oldu. Son günlerde bazı basın-yayın organları ve muhalefet partileri tarafından ortaya atılan iddiaların komik ve yalan olduğunun altını çizdi. Başkan Güler, “Şimdi bu kime battı, sebebi nedir. Ucu kime dayanırsa dayansın af etmem” dedi.. Bu konuda bir de basın açıklaması yapılmıştı.

Büyük Şehir Belerdiye başkanı Hilmi Güler, “Muhalefet Partisi Milletvekilinin asılsız iddiaları ile ilgili beyanatlarının cevaplarının hepsini mecliste söyledim. Ancak bu arkadaşların anlama ile ilgili sorunları var. Çünkü bu iddiaların hepsine teker teker cevap verdim. Yine anlamakta sorun yaşıyorlarsa bunları tekrar açıklarız. Gelsinler beraberce inceleyelim. Onlarda görsünler”dedi.

Bazı iddialar çok komik iddialar. Komik olduğu içinde anlatasım da gelmiyor. Çünkü bu sefer seviye düşecek. Çünkü bahsettikleri konular, aynı zamanda kendilerini de ilgilendiren konular. Yani şikâyet eden adamlar aynı zamanda iş takibi yapan adamlar. Burada etik değerleri öne çıkaracak birim oluşturmuştuk. Böyle bir birimi teşkilat şemasına koyan bir Büyükşehir Belediye Başkanı bu tip aslı olmayan konularda herhangi bir hata yapabilir mi?

Ucu kime dayanırsa dayansın. En ufak hata dahi olsa. Ben bunu hem cezalandırırım hem de gerekeni yaparım. Biz buraya temiz siyaset diye geldik. Hakkaniyet ve erdem diye geldik. Bunları diyen bir kimse hayatı boyunca buna dikkat eden bir kimse o kadar iş yaptıktan sonra okyanusta yüzüp derede boğulur mu? Böyle bir şey söz konusu dahi olmaz. Hata olmaz mı? Olur. O düzeltilir. Ancak hata dahi yok. Hepsini inceledik. Bütün iddiaları inceledik”

Başkan Güler şöyle konuştu:

Ben geldiğim zaman şunu söyledim, ‘dedikodu yapan bu kapıdan girmeyecek’ dedim. Bir de ‘tembel olan girmeyecek’ dedim. Tembellik ve dedikodu yasak bizde. Belge diye bahsettikleri de belge değil, hepsini inceliyoruz. İşin ilginç tarafı itham eden kişilerin bazıları kendileri iş takibi yapıyorlar. Ben bu tür şeyleri ciddiyetten uzak buluyorum, hatta bazı durumlarda gülesim geliyor. Bunlara ayıracak zamanımız yok.

Belediyemizde yaklaşık 4 bin kişi çalışıyor, kilit adam olarak 10 kişi aldım ona dahi tahammülleri yok bazı kişilerin. Ben seçilerek gelmişim, bir emaneti almışım. Bu emaneti en güzel şekilde alıp hakkını halkımıza teslim etmemiz lazım. Halk bana yap arkandayız dedi.Şimdi bu kime battı, sebebi nedir. Biz burayı halka açıyoruz. Anayasal hakkımızı yerine getirdik, gerisi lafügüzaf. Eğer komik duruma düşmek istemiyorlarsa oturur, konuşuruz. Son olarak söylüyorum bunlara ayıracak zamanımız yok. Zaman çok kıymetli, biz şu an üretimi patlatıyoruz. Bizde çözüm üretmek var halının altına süpürmek yok.

İDDİALARLA İLGİLİ YAPILAN BASIN AÇIKLAMASI..
Bugün yerel bir televizyon kanalında Ordu Büyükşehir Belediyesi hakkında yer alan asılsız iddialar ve iftiralarla ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına lüzum görülmüştür. 
Asıl görevi halkı doğru bilgilendirmek olan bir televizyon kanalının elindeki medya gücünü tehdit ve şantaj amaçlı bir suç aletine dönüştürerek gündeme getirmeye çalıştığı asılsız, temelsiz, hiçbir belge ve gerçek bilgiye dayanmayan iddialar tamamen yalan ve iftiradan ibarettir. Söz konusu kanalın iddiaları doğrudan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanını ve Ordu Büyükşehir Belediyesinin şahsı manevisini hedef alan bir itibar suikastıdır. 
Elindeki medya gücünü şantaj ve tehdit aracı olarak kullanarak belediye kaynaklarına adeta “çökmeye çalışan”, taleplerine olumlu cevap alamayınca ne yapacağını şaşırarak tetikçiliğe soyunan tefessüh etmiş bu medya kuruluşuyla mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir. 

Yasal haklarımız saklı kalmak kaydıyla iftiraları haber kılığında servis eden bu medya kuruluşunun açıktan ve doğrudan tehdit ve şantaj içeren gayri ahlaki duruşuyla hukuk ve kamuoyu önünde sonuna kadar mücadele edeceğimizi, Ordu’nun kaynaklarını bugüne kadar hiçbir çıkar, rant ve menfaat grubuna peşkeş çektirmeyen hizmet odaklı belediyecilik anlayışımızın bundan böyle de bütün tehditlere ve engellemelere rağmen hız kesmeden devam edeceğini, geçmiş alışkanlıklarından vazgeçemeyen bir takım kirli ve karanlık odaklarla ve onların işbirlikçileriyle olan mücadelemizin cesaretle süreceğini, Ordu halkının hakkını, hukukunu bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sonuna kadar muhafaza ve müdafaa etmekte kararlı olduğumuzu kamuoyuna ilan ediyoruz.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın  ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BAŞKANLAR ORDU İÇİN BİR ARAYA GELDİ..Önceki Haber

BAŞKANLAR ORDU İÇİN BİR ARAYA GELDİ..

BAŞKAN TÖREN, CUMA GELENEKLERİNİ DEVAM ETTİRİYOR..Sonraki Haber

BAŞKAN TÖREN, CUMA GELENEKLERİNİ DEVAM E...

Facebook Yorum

Yorum Yazın