4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Başkan Güler, “Her yeri mercek altına aldık” dedi..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Güler, “Her yeri mercek altına aldık” dedi..
Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi 2022 yılı Ocak Ayı Olağan Toplantısı yapıldı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler Başkanlığı’nda Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan Güler, gündeme ilişkin açıklamalar ve yapılan çalışmalarla ilgili meclis üyelerine bilgiler verdi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak turizme özel önem verdiklerinin altını çizen Başkan Hilmi Güler, Ordu’nun 3 ay değil 12 ay gezilecek bir şehir olması için her alanda özel çalışma yaptıklarını söyledi.

Başkan Mecliste yaptığı konuşmasında, “Kış festivalleri başlıyor “Ordu’da turizmi canlandırıyoruz. Hedefimiz kış sezonunda 19 ilçemizde kış festivali yapmak. Kaçak et denetimler konusunda kalemi kırdık, yasal olmayan hiçbir ürün Ordu’ya girmeyecek. Büyükşehir olarak her alanda aktif çalışma yürütüyoruz” dedi..

Başkan Güler yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 “Ordu’da turizmi 12 aya yaymak için başlattığımız çalışmalar yapacağımız kış festivalleri ile devam edecek. Büyükşehir olarak bu konuda ciddi çalışmalar yaptık. Hedefimiz kış sezonunda 19 ilçemizde kış festivali yapmak.  Eskiden kış denildiği zaman akıllara sadece Çambaşı geliyordu. Şimdi diğer ilçelerimiz de de festivaller yapılacak. Akkuş ilçemizde başlayacağımız kar festivali sırayla, Mesudiye, Gölköy, Kabadüz ve diğer ilçelerimiz ile devam edecek. Büyükşehir Belediyesi olarak amacımız nerede kayılacak yer varsa orada festival yapmak. Bu sayede hem oradaki esnaflar dükkânlarını açık tutacaklar hem de ekonomik açıdan nefes almış olacaklar. Dolayısıyla Ordu’da 3 ay değil 12 ay yaşayacağız.”

“KAÇAK ET KONUSUNDA KALEMİ KIRDIK”

Büyükşehir Belediyesi olarak kaçak ete asla müsaade etmeyeceklerini belirten Başkan Güler, bu konuda kalemi kırdık. Yasal olmayan hiçbir ürün Ordu’ya girmeyecek, dedi.

Başkan Güler yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak Ordu’nun giriş ve çıkışlarında et kontrollerine başladık.  Büyükşehir Belediyesi olarak et kontrolleri, hayvan kesimi, hallerin durumu ve balıkçılığı çok sıkı mercek altına aldık. Ordu’ya yasal olmayan önemli miktarda kayıt dışı et girişi var. İlimize gelen bu kayıt dışı etleri Büyükşehir Belediyesi olarak çok sıkı takip ve kontrol ediyoruz. Bazı bulgularla bu işin üstünde daha sıkı durmamız gerektiğinin kanaatine vardık. Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda bizler çok sıkı çalışma yapıyoruz. Aynı çalışmayı ilçe belediyeleri olarak sizlerin de yapmalarını istiyorum. Açık söylemek gerekirse kayıt dışı et konusunda kalemi kırdık. Kim yanlış yaparsa bunun hesabını verecek. Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak son derece modern AB normlarında mezbahanemiz var.  Yapmış olduğumuz bu sıkı takip sonucunda bu tesisimizdeki kesim oranı yüzde yüz artış gösterdi. İlimize dışardan gelen ve yasal olan etlere bir şey demiyoruz. Ama bunun dışında gelen kayıt dışı etleri önleme konusunda mücadelemiz devam edecek. Bu konuda biz kesin kararlıyız.  Aynı denetimleri hallerde de yapacağız. Hallerde sebze ve meyve girişlerinde de aynı kararlılığı ortaya koyacağız. Yine balık hallerinde de aynı denetimleri yapacağız. Yasal olmayan hiçbir ürün ilimize giriş yapamayacak. Bu konuda çok ciddiyiz.” dedi.

30 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLDÜ

İhtisas komisyonundan gelen raporlar ve dairelerden gelen tekliflerle toplam 30 gündem maddesinin görüşüldüğü Meclis Toplantısı’nda 25 gündem maddesi meclis tarafından kabul edilirken, 5 gündem maddesi ise komisyona havale edildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
EMEKLİ BAŞ KOMİSER ÇAVUŞOĞLU VEFAT ETTİ..Önceki Haber

EMEKLİ BAŞ KOMİSER ÇAVUŞOĞLU VEFAT ETTİ....

Altınordu’da Atık Malzemeler Köpek Mamasına dönüştürülüyor..Sonraki Haber

Altınordu’da Atık Malzemeler Köpek Mamas...

Facebook Yorum

Yorum Yazın