4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Başkan Güler, Engelliler günü mesajı yayınladı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Güler, Engelliler günü mesajı yayınladı..
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle ilgili bir mesaj yayınladı. Başkan Güler, mesajında şu görüşlere yer verdi: “3 Aralık, engelli kardeşlerimizin sorunları konusunda toplumun tüm kesimlerinde daha fazla hassasiyet oluşmasına katkı sağlamaktadır” dedi..

Geçmişte engellilerimizin sorunları pek dile getirilmezdi. Maalesef engelli kardeşlerimiz eve hapsolan ve bakıma muhtaç bireyler olarak görülürdü.Devletimizin ve toplumumuzun verdiği destek ile artık her bir engelli kardeşimiz sosyal hayatın birer parçası olmuştur. Çalışma hayatımızın birçok bölümünde aktif olarak rol alan kardeşlerimiz üretimde, ülke ekonomisine katkıda, büyük görevler üstlenmektedirler.

Bir ülkenin engelli vatandaşlarına yönelik ortaya koyduğu eğitim, iş, barınma ve destek hizmetlerinin yaygınlığı ve kalitesi sosyal devlet olmanın önemli bir göstergedir.Verilen desteklerle bugün sporda, kültür alanında, bilim hayatında ortaya koydukları ulusal ve uluslararası başarılarla gurur duymaktayız.

Engelli kardeşlerimizi sosyal hayata teşvik etmek, ihtiyaç duydukları yardım elini uzatmak, kalplerdeki ve zihinlerdeki engelleri hep birlikte kaldırmak için gayret göstermeye devam edeceğiz. Onların dertleriyle dertlenerek, sorunların çözümü için çalışarak en ileri yaşam standartlarına kavuşmalarını sağlayacağız.Şunu iyi bilmeliyiz ki en büyük engel sevgisizliktir. Sevgi varsa engel yoktur.

Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz projelerimizin tamamında,dinlenme ve yaşam alanlarında engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak hassasiyetleri mutlaka göz önünde bulundurarak hareket ediyor, onları günlük hayatın içine çekecek proje ve hizmetler geliştirip,şehri onlara göre dizayn ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle engellerin olmadığı bir dünya için hep birlikte daha çok çalışmak temennisiyle, tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hak yerini buldu.. Hemşire Anne çocuğuna kavuştu..Önceki Haber

Hak yerini buldu.. Hemşire Anne çocuğuna...

“Alınan tedbirleri yasak değil, tedbir olarak görelim”Sonraki Haber

“Alınan tedbirleri yasak değil, tedbir o...

Facebook Yorum

Yorum Yazın