İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

BALMER’i kurtaracak delikanlı yönetici aranıyor!..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BALMER’i kurtaracak delikanlı yönetici aranıyor!..
Ordu çok önemli bir tesisini daha faaliyete sokmadan kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor. Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü tarafından yürütülen 10 Milyon Avro bütçeli “Arım Balım Peteğim” projesi maalesef üretim yapamadan kapanarak şu anda depo olarak kullanmaya başlandı. Büyük törenle vaatlerle ve sevinçle açılan Bal paketleme tesisleri ve laboratuarı kaderine terk edilerek bütün çalışanların işine de son verilerek bir bekçi nezaretinde depo olarak kullanılmaya başlandı. Şimdi, BALMER’i kurtaracak delikanlı yönetici aranıyor!..

Böyle bir tesis Eylül 2017 tarihinde Altınordu ilçesine bağlı Dedeli mahallesinde bulunan Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsünü ve kampusu olarak yapılmış. Davullu, zurnalı, şak şaklı bir törenle Ordu valisi dahil, milletvekillerinin huzurunda  hizmete açılmış ve test üretimine başlanarak bal paketleme tesisi ile analiz laboratuarlarının son durumları hakkında o gün Enstitü Müdürü Feyzullah Konak’da açılışa katılan Ordu valisine, milletvekillerine ve görevlilere bilgi vermişti.

 

“ARIM BALIM PETEĞİM” PROJESİYDİ..

Enstitü kampusu içinde 4.700 m2’lik alan üzerine kurulan Bal Paketleme Tesisi’nin içersine makine ve ekipman montajları yapılmış, içersine Türkiye’deki en gelişmiş analiz cihazları yerleştirilmiş ve diğer analizlerin rahatlıkla yapılabileceği bir tesis haline getirilmişti.

Arıcılık sektöründe Türkiye’nin bal üretiminde dünyada ikinci konumda olduğu halde, Türkiye’de ise Ordu ilinin bal üretiminde birinci sırada olmasına rağmen,   daha önce başlatılan  “Arım Balım Peteğim” projesi kapsamında bugüne kadar yapılan çalışmalar iki yıl içersinde yok edilerek artık bir depo olarak kullanılmaya başlandı.

10 MİLYON AVRO, AB. DESTEKLİYDİ.. PARA BİTTİ,

İŞ ADAMLARINDAN ve  KURUMLARDAN DESTEK ALINDI..

Ordu Arıcılar kooperatifi tarafından  “Arım Balım Peteğim” Projesi Avrupa birliğinden 10 milyon avro  destekle kurulmuş, ancak beş yıl içersinde üretime geçmediği taktirde hem tesis, hem de alınan 10 milyon avro faizi ile birlikte geri ödenecek.

Ancak üretim yapmayan tesiste 10 milyon avro bitti. Kaynak kalmadı. Geçtiğimiz yıl Ordu Büyük Şehir Belediyesinden, OTSO’dan ve bazı kurumlardan hatta iş adamlarından ve arıcı esnaflara  üye başına 1000 TL. salma vurularak  maddi destek alındığı belirtiliyor. Ancak, yine de şu anda bu teknoloji kaderine terk edilmiş içler acısı bir halde bulunuyor.

 


BALMER’İ  KURTARACAK  DELİLANLI  YÖNETİCİ ARANIYOR!..

Ordu’lu arıcılar ve Ordu halkı tarafından Ordu iline kurulan böyle bir tesis başta bütün Arıcılar olmak üzere sevinçle karşılanmıştı. Ancak, aradan geçen 3 yıl içersinde beklenen bütün umutlar hayal oldu ve bütün çalışanlar işten çıkarıldı,  tesisin kapısına kilidi vurarak depo olarak tek bir bekçi çalıştıran kurum olarak beklemeye alındı.

Ordu’da  açılan bütün yatırımların kaderini şimdi de BALMER tesisleri yaşamaya ve kaderine terk edilmeye başlandı.. İş ve işçi çalıştırma, Arıcı esnafına büyük bir istihdam sağlayacak böyle bir tesisi hayata geçirecek BALMER tesisini kurtaracak, akıllı ve bilgili delikanlı, mert bir yönetici aranıyor..

Bizden yetkililere bu mağdur olan vatandaşın sesini duyurmak ve kamu oyunu bilgilendirmektir. Sorumluları kimse mutlaka böyle bir yatırımın yok olmasına neden olanlar hakkında gereğinin yapılması ve tesisin yeniden işletmeye açılmasıdır..

Uçtu, uçtu Arı uçtu..,

“Arım Balım Peteğim” dediler..

BALMER’in Bal’ını da yediler..  


 • 1
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Altınordu Belediyesi eski pazarı yeni yaptı..Önceki Haber

Altınordu Belediyesi eski pazarı yeni ya...

Yarı açık cezaevinden kaçtı..Sonraki Haber

Yarı açık cezaevinden kaçtı..

Facebook Yorum

Yorum Yazın