EN ÜST EVDE KAL 24 temmuz gazeteciler - BAYRAM
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Avukat Oğuzhan Çelik’in meslekten ihraç edilmesini istedik..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Avukat Oğuzhan Çelik’in meslekten ihraç edilmesini istedik..
Yeni Adli yılınız Türk milletine ve devletimize hayırlı olmasını diliyoruz. 2020-21 adli yıl dönemi başladı ve Ordu barosu yeni açılış yıldönümünde Atatürk anıtına çelenk koyarak, yasalara, hukuka, Atatürk ilke ve inkılaplarına uyma sözü ile başladılar. Kendileri adalet için yürüdüler, çoklu Baro sistemine itiraz ettiler. Yani burada haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı mücadele ettiler. Ama öyle Avukatlar da varki; kendileri de yasalara uymayarak, yasa dışı işlem yaptıklarını görüyoruz ve diyoruz ki, “LÜTFEN YASALARA İHANET ETMEYİN!..” Sizlerin hukukçu olarak ADALET aradığı bir yerde bu garip vatandaş ne yapmalı? Birazcık elinizi vicdanınıza koyun diyoruz.

Gazetemiz sahibi Osman Şahin, Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin’in vekaletini alan Av. Oğuzhan ÇELİK, haklı olarak davalarını yürütmekte iken, Gürgentepe Sulh ceza mahkemesinin hakkımızda verdiği  gerekçeli kararı mahkemenin tebliği etmesi gerekirken, mahkeme adına tarafımıza ihtar yoluyla tebligat göndererek mahkemenin kararının uygulanmasını istediği gerekçesiyle, hukuka aykırı davrandığı için kendisini Ordu barosuna şikayette bulunduk ve meslekten ihraç edilmesini talep ettik.

Osman Şahin şikayet dilekçesinde, “Gürgentepe Sulh ceza mahkemesi  2020/32/D.İş sayılı ve 24.03.2020 tarihli benim hakkımdaki kararını 14/07/2020 tarihinde yani tam 104 gün sonra kendisi tarafından PTT ile ihbarlı olarak göndererek Mahkemenin kararını yerine getirmemi  ve haberleri yayından kaldırmamı talep etmiştir” dedi..

OSMAN ŞAHİN YASAL İŞLEM YAPILMASINI İSTEDİ..

Gazeteci Osman Şahin, Ordu barosuna yaptığı şikayetinde  dilekçesinde şu görüşlere yer verdi ve konuyu gerekli bütün ilgili makamlara taşıyacağını ifade etti..

Mahkeme kararını verdikten sonra KARAR metninin benim tarafıma Mahkeme kararı ile tebliği edilmesi gerekirken, aradan geçen bu kadar uzun bir süre sonra bu kararı bana Avukatın göndermesi usul ve yasalara aykırıdır, hukukta böyle bir uygulama ve  yönetmelik yoktur. Benim bir üst mahkemeye yapacağım itiraz yolu da böylece usulüne uygun tebligat yapılmadığı için hukuksal haklarımı engellemiştir.

Bu nedenle Av. Oğuzhan Çelik hakkında gereken yasal işlemlerin yapılarak, Baro disiplin yönetmeliği gereğince cezalandırılmasını ve ayrıca hakkında C. Savcılığına suç duyurusunda bulunulmasını, Barolar birliği genel başkanlığına da bildirilerek cezalandırılması, şayet işlediği disiplin suçu nedeniyle Barodan atılmasını, yasal yollardan cezalandırılarak avukatlık mesleğinin yetkilerinin alınması ve meslekten ihraç edilmesi için gereken işlemin yapılmasını arz ve talep ederim dedi..

Bu şikayet nedeniyle Ordu barosunun vereceği kararı ise merakla bekliyoruz ve lütfen yasalara ihanet etmeyin diyoruz.

ORDU BAROSU TÖREN DÜZENLEDİ..

“2020-2021 ADLİ YILI KUTLU OLSUN.”.

Yeni adli yılın açılışı dolayısıyla Ordu baro başkanlığı bir tören düzenleyerek Atatürk anıtına çelenk koydular .. Baro başkanı Av. Haluk Murat Poyraz da  adeta  bağımsız ve tarafsız yargı isteyerek avukatların tarafsız davranmasını istedi. “2020-2021 ADLİ YILI KUTLU OLSUN.”. diyen başkan Poyraz, “Hukukun üstünlüğünün, bağımsız ve tarafsız yargının tecelli ettiği ve haklının hakkına kavuştuğu bir adli yıl olması dileğiyle tüm yargı camiamızın ve halkımızın 2020-2021 Adli yılını kutluyor, tüm avukat, hakim, savcı meslektaşlarımız ile adliye, baro ve avukat çalışanlarına görevlerinde başarılar diliyorum” dedi..

NOT : Av. Oğuzhan Çelik bu konuda yanlış yapmadığını ve hangi madde ve kararlara göre bizlere mahkeme kararı ile ihtar gönderdiği konusunda haklı olduğunu ispat eder, yasalara uygun maddeleri gönderirse, bu açıklamalarını da kamu oyu ile paylaşacağımızı önemle duyuruyoruz.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Atatürk’ün resmi önünde fotoğraf çektirdi…Önceki Haber

Atatürk’ün resmi önünde fotoğraf çektird...

BAŞKAN TÖREN ZABITA HAFTASINI KUTLADI..Sonraki Haber

BAŞKAN TÖREN ZABITA HAFTASINI KUTLADI..

Facebook Yorum

Yorum Yazın