AŞKIN KANDİL - evde kal

AVM’ler ve ortak kullanım alanları ilaçlanıyor.

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AVM’ler ve ortak kullanım alanları ilaçlanıyor.
Ordu Büyük Şehir Belediyesi başta Altınordu mekezde bulunan NOVADA AVM olmak üzere halkın yoğun ve kalabalık olduğu bölgelerde Corona virüsüne karşı mücadele başlatarak bütün tedbirleri alarak dezenfekte çalışmaları yaptı. Alışveriş merkezinde geç saatlerde kimsenin olmadığı zamanda AVM’nin içinde bulunan alışveriş yerleri, WC’ler, otomatik merdivenler ve tüm yiyecek ve alışveriş bölgeleri Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğüne bağlı vektörel ekipleri tarafından hassasiyetle ilaçlanarak Corona virüsüne karşı koruma ve güvenlik altına alındı. Ordu’lu vatandaşlarımızın buralara hiçbir şüphe duymadan rahatlıkla girmelerinde bir sakınca olmadığı belirlendi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından görevlendirilen ekipler, son zamanlarda artış gösteren hastalıklar ve özellikle Coronavirüs ile bulaşan hastalık nedeniyle yaşanan tedirginlikleri göz önüne alarak çalışmalarını hızlandırdı.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğüne bağlı vektörle mücadele ekipleri, halkın yoğun olarak bulunduğu ortak kullanım alanlarını öncelikli kılarak Altınordu Novada AVM, Fatsa City AVM ve Ünye Uniport AVM, Ordu Giresun Havalimanı, otogarlar ve kültür merkezinde dezenfeksiyon uygulaması yaptı.

“OLASI SALGIN RİSKİNE KARŞI DEZENFEKSİYON ÇALIŞMALARI DEVAM EDECEK”

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamada olası salgın riskine karşı program dâhilinde; toplu yaşam alanları, öğretmenevleri, alt ve üstgeçitler, pazar yerleri, şehir tuvaletleri ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında dezenfeksiyon çalışmalarına devam edileceği görüşlerine yer verildi. Öte yandan kullandıkları dezenfektanın, temiz ve kirli şartlar altında virüsidal etkinliğe sahip bir ürün olup, insan sağlığına hiçbir zararlı etkisi bulunmadığına dikkat çekildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KADIN KOLLARI BAŞKANI, KADINLARA SESLENDİ..Önceki Haber

KADIN KOLLARI BAŞKANI, KADINLARA SESLEND...

Güneş enerjisi kurdular yılın “ENERJİK” kadını seçildiler..Sonraki Haber

Güneş enerjisi kurdular yılın “ENERJİK”...

Facebook Yorum

Yorum Yazın