ÖĞRETMENLER GÜNÜ t Bayramı SİTE EN ÜST
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Av. Yahya Kemal Yılmaz Makbuzu 6 ay sonra gönderdi..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Av. Yahya Kemal Yılmaz Makbuzu 6 ay sonra gönderdi..
Gazetemizi icraya veren ve Şubat 2020 ayında ödediğimiz paraya rağmen aldığı para karşılığında Serbest meslek makbuzu kesmeyerek vergi kaçırdığı gerekçesiyle kendisini Ordu defterdarlığına şikayet ettiğimiz Odu barosu avukatlarından Yahya Kemal Yılmaz, vergi usulsüzlük cezasına çarptırıldıktan sonra Makbuzu posta aracılılığı ile adresimize göndererek vatandaşlık görevini yerine getirdi. Kendisine teşekkür ediyoruz.

Vekalet ücretini gazetemizden icra yolu ile tahsil eden Av. Yahya Kemal Yılmaz, gazetemizi icraya vererek Şubat ayında  aldığı para karşılığındaSERBEST MESLEK MAKBUZU kesmemiş, bizde kendisinin vergi kaçırdığı  gerekçesiyle 02.03.2020 tarihinde Ordu defterdarlığına şikayet etmiştik. Vergi memurları Av. Yılmaz’ı denetleyerek şikayetimizi haklı bulmuş ve söz konusu avukata vergi usul kanunu gereğince hakkında cezai işlem uygulamıştı.

Daha sonra Avukat Yılmaz’ı 29.06.2020 tarihinde de Ordu Barosuna hakkında idari yönden işlem yapılması için ayrı bir  şikayette bulunmuş ve henüz buradan bir karar gelmedi.

MAKBUZU POSTAYLA GÖNDERDİ..

Yaşanan tüm bu olaylardan sonra Av. Yahya Kemal Yılmaz hatasını anlayarak aradan geçen 6 ay gibi bir zamandan sonra 01.06.2020 tarihine ait SERBEST MESLEK MAKBUZUNUkeserek postayla tarafınıza göndermiş ve nasıl biraz da geri tarihe kestiğini anlamış değiliz. Çünkü Makbuz taahhütlü olarak önceki gün elimize geçmiş bulunuyor.

Vergi usul kanunu ve Anayasanın ilgili maddeleri gereğince vatandaşlık görevini yerine getiren Av. Yahya Kemal Yılmaz’a teşekkür ediyoruz. Bizde verdiğimiz bu mücadele sonucu devletin vergi kayıp ve kaçağının önüne geçilmesine destek verdiğimizden dolayı katkımız olduğuna inanıyoruz.

Şunu da  bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Her kim olursa olsun, anamız, babamız, kardeşimiz veya eşimiz, her kim ki; kanunlara ve yasalara aykırı bir iş yaparsa, kim devletten vergi kaçırırsa, kim suç işlerse, mesleki görevimiz icabı bu kişilerin yakasını bırakmayacağımıza dair bir kez daha namus ve şeref üzerine meslek sözü veriyoruz.

ÜNYE’DEN ORDU’YA İKİ AYDA GELMİŞ..

Biz postaya veriliş tarihini bilemeyiz. Ancak, Av. Yahya Kemal Yılmaz’ın SERBEST MESLEK MAKBUZ tarihinin 01.06.2020 olarak kestiği görülüyor. Tebligat ise elimize 29.07.2020 tarihinde ulaştı. Makbuzu kesim tarihi ile tebliği tarihi arasında 58 günlük bir süre var.  Makbuz geriye dönüş tarihi ile mi kesildi, yoksa bekletildikten sonra mı bize gönderildi.? Burası da ayrı bir soru işareti..


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
VİRÜS TEDAVİLERİ HASTANIN EVİNDE YAPILACAK..Önceki Haber

VİRÜS TEDAVİLERİ HASTANIN EVİNDE YAPILAC...

Saray Mahallesi okulunu kapatmayın, şehirdeki öğrenciyi buraya taşıyın..Sonraki Haber

Saray Mahallesi okulunu kapatmayın, şehi...

Facebook Yorum

Yorum Yazın