3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri SECCADE YAN TARAF

Av. Atila Tatar, Baro başkanlığına adaylığını açıkladı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Av. Atila Tatar, Baro başkanlığına adaylığını açıkladı..
Ordu barosunun 2020 Eylül ayı içinde yapılacak genel kurulda baro başkanlığına aday olduğunu açıklayan Ordu’nun sevilen, güvenilen ve saygın, genç ve yakışıklı avukatlarından Av. Atila Tatar, sosyal medyada yaptığı paylaşımda Baro başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Avukatlık mesleğindeki birikimi, tecrübesi ve mesleki itibarın önemine değinen Av. Atila Tatar, “Adalete inancın azalması, toplumun ve sistemin, ivedilikle çözüm üretmesi” hususlarının çok önemli olduğunu vurgulayarak, Baro başkanlığı seçimi için meslektaşlarından destek istedi.

Avukatlık Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi sonucu çoklu Baro sistemi için bir aydan bu yana tepkilerin arttığı ülkemizde Adalete ve adil yargıya güvenimizin kalmadığı bu günlerde Av. Atila Tatar’ın cesaret ederek böyle bir ortamda Baro başkanlığına adaylığını açıklamasından dolayı kutluyor ve başarılar diliyoruz. Av. Tatar, halen Ordu Barosu başkanı olan Av. Haluk Murat Poyraz ile birlikte başkanlık için yarışacaklar.

“Bir süredir devam eden istişarelerim sonucunda, Ordu Baro Başkanlığına adaylığımı açıklıyorum” diyerek sosyal medya sayfasından duyuru yapan Av. Atila Tatar,  adaylığı konusunda aşağıdaki açıklamayı yaptı :

Ellili yaşları telaffuz ederken, 28 yıllık meslek hayatımın birikimlerini ve edindiğim tecrübeleri meslektaşlarımın hizmetine sunmak heyecanı ve arzusundayım.

Ordu Barosu, kuruluşundan bugüne her zaman Ordu’nun özgül ağırlığı en yüksek kurumu olagelmiştir. Bu anlamda hizmeti geçen tüm başkan ve idareci meslektaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Adaylığını açıklayan Haluk Murat Poyraz kardeşime de hayırlı olsun diyorum.

İçinden geçtiğimiz zaman dilimi Baroların bilinen tekrarlarını gözden geçirmelerinin gerekliliğini ortaya koymuştur.
Barolar üyeleri aynı dünya görüşüne sahip olmayan, her fikrin ve yaşam tarzının özgürce temsil edildiği, ortak paydası avukatlık mesleği ve Hukukun üstünlüğü olan kuruluşlardır.

Bu cümleden olmak üzere; yeni bir anlayışa, daha kapsayıcı, daha kucaklayıcı ve mutlaka daha demokratik bir üsluba ve tutuma ihtiyaç bulunmaktadır.

Artan Hukuk Fakülteleri ve sistemin ihtiyacına göre avukat sayısının fazlalığı en önemli sorundur.

Genç meslektaşlarımız angarya seviyesinde CMK ücretleriyle ayakta kalmaya çalışmaktadır.

Adalete inancın azalması, toplumun ve sistemin, ivedilikle çözüm üretmesi gereken önemli bir sorunudur.

Böyle hayati sorunlar varken, asla kabul edilemez çoklu Baro tartışması yaşanmış ve gerçek sorunlarımız, konuşulamaz hale gelirken, meslektaşlarımız da taraf olmak durumunda kalmıştır.

Oysa ihtiyacımız; daha çok istişare, daha çok birleşme ve daha çok bütünleşmedir.

Baro Başkanı seçilmem halinde, itina göstereceğim en önemli husus; "YÜZDE YÜZÜ İFADE ETMEYEN CÜMLELER KURMAMAYA ÖZEN GÖSTERMEK" olacaktır.

Baroların Türk Hukuk birikimine katkılarıyla gündeme gelmesi için çalışacağım.

Bir dönem Yönetim Kurulu Üyeliği görevini ifa etmekten ve mensubu olmaktan her zaman onur duyduğum Ordu Barosu, oluşmuş gelenekleri, saygınlığı ve etkinliğiyle ideal olanları hayata geçirmeye ülkemizdeki en yakın barodur.

"BEN DE BU İDEALİN PEŞİNDE OLACAĞIM.."

Av. Atila Tatar, meslektaşlarına son olarak şöyle seslendi : “Sevgili meslek büyüklerim, mesleğe beraber başladığım kıymetli arkadaşlarım, yakından tanıdıkça umutlandığım, geleceğimiz, sevgili genç meslektaşlarım, bu vesileyle sizleri sevgi, saygı ve muhabbetle kucaklıyor, yapılacak seçimlerin baromuza, aday arkadaşlarımıza ve hukuk hayatımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BAŞKAN TÖREN: “BU ŞEHİRDE TEK BİR GENÇ MESLEKSİZ KALMAYACAK”Önceki Haber

BAŞKAN TÖREN: “BU ŞEHİRDE TEK BİR GENÇ M...

Büyük Şehir süt hakkını Mesudiye Belediyesine devretti..Sonraki Haber

Büyük Şehir süt hakkını Mesudiye Belediy...

Facebook Yorum

Yorum Yazın