4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

ATA İttifakı adayı Sinan Oğan, Cumhur ittifakına kaybettirebilir.

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
ATA İttifakı adayı Sinan Oğan, Cumhur ittifakına kaybettirebilir.
Biri o yana biri bu yana, gelin kaynana yan yana misali, seçime giremeyenler Cumhur ittifakı ile Millet ittifakından birini tercih ederek, herkes yolunu bulmaya çalışıyor. İşte bunlardan birisi de ATA ittifakının adayı Sinan Oğan. Cumhur ittifakına geçince partililer tarafından büyük tepki almaya başladı. Sinan Oğan’ın Cumhur ittifakına 100 milyon dolar karşılığında geçtiği iddiaları acaba doğru mu?

Cumhur ittifakı adayı olarak Sinan Oğan’ın 2. tur seçimlerine katılma hakkı olmayınca kendisini aday gösteren Zafer Partisi genel başkanı Ümit Özdağ ve ekibi Sinan Oğan’a karşı büyük tepki gösterdikleri iddia ediliyor. Sinan Oğan her ne kadar  “Biz Cumhur ittifakına destek veriyoruz”  dese de bu sözlerin sadece kendisini bağladığı ve parti üyelerini ilgilendirmediği ortaya çıktı.

Çünkü, Zafer partisinin üyeleri ve destekçileri arasında yapılan özel görüşmeler kamu oyuna aksetmediği için herkesin duyup bilemediği çok önemli  konular var. Partinin ileri gelen isimleri, üyeler Sinan Oğan’ı arayarak veya yazışarak kendi aralarında tepkilerini gündeme getirdiklerini verdikleri destek ve oylarını da helal etmedikleri ifade ediliyor.

Sinan Oğan ise, üyelerin ve oy verenlerin  kendisine gösterdikleri  tepkilere karşı, üyelerden özür dilediğini ve kendisinin  öyle uygun olarak mecbur kaldığını ve 2. turda müdahale etme şansının olmadığını belirterek özür dilediği belirtildi. Yaşanan bunca tartışmalar neticesinde Sinan Oğan’a oy verenlerin Cumhur ittifakına  oy vermeyecekleri ihtimali daha büyük ve kesin bir karar olarak görülüyor. Bu tepkiler Cumhur ittifakına seçim kaybettirebilir. Çünkü, parayı Sinan alacak, Oy’u millet verecek..

100 MİLYON DOLAR DOĞRU MU?

Tüm yaşanan bu olaylara neden olan Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev arasında yapılan telefon görüşmesi www.haberdee.com.TR haber sitesinde ve www.facebook.com/haber  sayfalarında paylaşılarak kamu oyuna servis edildi.

İki lider arasındaki konuşmalarda Sinan Oğan’ın Cumhur ittifakına destek vermesi için Aliyev’i arayarak, ilginç konuşmalar  ve teklifler yaptığı ortaya çıktı.

Aliyev,  C. Başkanı Erdoğan’a   “Ben Sinan’a seçimden çekil desem çekilirdi..Ben şimdi Sanan’la konuşurum , Sinan’a da bişeyler yapmak lazım,  o bana sorar bizim bu işten çıkarımız ne olacak” diye..” dediğini, Erdoğan’ın da,  “Biz kırsaldan, köylülerden  yapacağımızı yaptık. Biz şimdi Sinan’a 100 milyon dolar verelim. Evro değil haa, çünkü arada bayağı meblağ farkı var. O da bundan sonraki hayatını eşiyle dostuyla rahat huzurlu bir şekilde geçirsin. Şimdi sen onu bir ara ekibiyle konuşsun, (dinlettirmesinler seni)” diyerek gülüşerek selam ve saygıyla telefondan ayrılıyorlar, konuşmalar sona eriyor.

Daha sonra Aliyev Sinan Oğan’ı arayarak Cumhur ittifakına destek sözü alıyor ama, sonuç, 28 Mayıs akşamı belli olacak..Bakalım oyları kimler verecek?


Programda TV. 52’nin Mikrofonu yere atıldı..Önceki Haber

Programda TV. 52’nin Mikrofonu yere at...

Altınordu’da seçim öncesi adeta bayram havası esti..Sonraki Haber

Altınordu’da seçim öncesi adeta bayram...