3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri SECCADE YAN TARAF

AŞKIN TÖREN’DEN “ARABALI SİNEMA” ETKİNLİĞİ..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AŞKIN TÖREN’DEN “ARABALI SİNEMA” ETKİNLİĞİ..
Altınordu Belediyesi Ordu’da bir ilki uyguladı. Otoparkta park eden araçların içinden vatandaşlara sinema keyfini yaşattı.. Covid-19 salgını kapsamında sinema salonlarının kapanmasıyla beyaz perdeye hasret kalan vatandaşlar için düzenlediği Ordu’da bir ilk olan “Arabalı Sinema” etkinliğiyle Altınordu’lulara nostalji dolu unutulmaz bir gece yaşattı. Başkan Aşkın Tören: “Altınordu’muza çok farklı ve yenilikçi bir tat yaşatmak istedik” dedi.

‘Kültür ve Sanat şehri Altınordu’ hedefi doğrultusunda birçok etkinlik gerçekleştiren Altınordu Belediyesi yenilikçi ve vatandaşlar tarafından beğeni toplayan bir ilke daha imza attı. Koronavirüs salgını kapsamında alınan tedbirler çerçevesinde uzun süredir kapalı olan sinema salonlarına olan hasreti gidermek amacıyla Altınordu Belediyesi tarafından Arabalı Sinema Keyfi etkinliği düzenlendi.

VATANDAŞLARA PATLAMIŞ MISIR VE GAZOZ İKRAM EDİLDİ

Altınordu sahili Tayfun Gürsoy Parkı’na kurulan etkinlik alanını saatler öncesinden dolduran vatandaşlar dev ekranın karşısına araçlarını park ederek Milli Halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayatının anlatıldığı ‘Naim’ filmini izlediler. Alanda yer bulamayan bazı vatandaşlar ise sandalyelerini alarak, hem sahilin hem de filmin tadını çıkarttı. Covid-19 pandemisi tedbirleri alınarak düzenlenen etkinlikte vatandaşlara patlamış mısır ve gazoz ikram edildi. Filmin birçok kısmında yaşanan coşkulu sahnelere ise vatandaşlar korna ve selektörlerle tepki verdi.

BAŞKAN TÖREN: “ALTINORDU’MUZA ÇOK FARKLI VE YENİLİKÇİ BİR TAT YAŞATMAK İSTEDİK”

AK Parti Altınordu İlçe Başkanı Selman Altaş ile birlikte klasik araç içerisinde filmi izleyen Başkan Tören, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada farklı, yenilikçi ve ilgi gören bir etkinliği hayata geçirdiklerini söyledi.

“Arabalı Sinema” etkinliğine ilginin oldukça yoğun olduğunu ve 15 gün süreyle devam edeceğini aktaran Başkan Tören, “Altınordu Belediyesi olarak hemşehrilerimize, şehrimize çok farklı, yenilikçi bir tat yaşatmak istedik. Üstelik son 3 ayda küreselde yaşanan bu korona virüs ile ilgili mücadeleler kapsamında tüm Türkiye'de olduğu gibi şehrimizde Altınordu'da da almış olduğumuz tedbirler ve uyulması gereken o sosyal izolasyon günlerinin ardından yeni normal hayata böylesi güzel keyifli bir yaz akşamında merhaba demek istedik.

Yaklaşık yarım saat bir saat kala etkinlik alanımızın bu etkinliğimizle ilgili toplum nezdinde hemşerilerimiz nezdinde çok yüksek seviyede ilgi ve teveccüh gördüğünü talep gördüğünü, bir saat öncesinden alanımızın dolması ile anlıyoruz. Şehrimizi geçmişte birçok filmi ve sanatçıyı izleyiciyle buluşturduğu Millet sinemasından, İnci Bahçesinden ve Yıldız sinemasından yola çıkarak nostaljilerin yaşandığı bir gece organize ettik. Bugün bir Millet ve Yıldız sinemamız yok ama dünden bugüne rekor kırmış, izleyicisi tarafından tam not almış filmleri bir karma yaparak 15 gün boyunca Altınordu’lu hemşehrilerimize güzel bir yaz akşamları serisi yaşatmak istiyoruz. Bu akşam ‘Naim’ filmi ile açılışını yapacağız, devamında birçok sinema filminin toplum nezdinde ve sinemaseverler nezdinde ilgi görmüş beğeni bulmuş filmleri ile bunu 15 gün devam ettireceğiz” dedi.

 “ARABALI SİNEMA” VATANDAŞLARDAN TAM NOT ALDI

Filmin bitimiyle birlikte alanda korna sesleri yükseldi. Araçların alandan uğurlayan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, vatandaşlara etkinliği sorarken vatandaşların tepkisi ise ‘mükemmeldi’ şeklinde oldu.

Etkinliği değerlendiren birçok vatandaşta Ordu’da bir ilki yaşadıklarını belirterek muhteşem bir gece yaşadıklarını vurguladılar. Nostalji dolu bir akşam yaşadıklarını ifade eden vatandaşlar etkinlik dolayısıyla Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’e teşekkürlerini ilettiler.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
19 Hükümlüye iş Makinesi eğitimi veriliyor..Önceki Haber

19 Hükümlüye iş Makinesi eğitimi veriliy...

Bakan Pakdemirli, Bolaman’ı Ordulu’dan daha iyi tanıyor..Sonraki Haber

Bakan Pakdemirli, Bolaman’ı Ordulu’dan d...

Facebook Yorum

Yorum Yazın