4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

AREFE GÜNÜNDE ŞEHİTLİKLER ZİYARET EDİLDİ..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AREFE GÜNÜNDE ŞEHİTLİKLER ZİYARET EDİLDİ..
Ordu’da Kurban Bayramı arifesinde şehitlikler ziyaret edilerek dualar edildi. Her bayram arifesinde olduğu gibi bugünde şehitler ve şehit yakınları yalnız bırakılmadı. Ordu Garnizon Şehitliğinde düzenlenen programla kabirlere karanfiller bırakıldı, kuranlar okundu ve dualar edildi.

Gerçekleştirilen programa Ordu Valisi Tuncal Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve çok sayıda protokol üyesi katıldı.

“HEM BAYRAMLAŞTIK HEM DE ONLARLA DUALAR ETTİK”

Program sonrası açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Şehit ailelerimizle hem bayramlaştık hem de onlarla dualar ettik. Onların haklarını ödeyemeyiz” dedi.

Başkan Güler şöyle konuştu:

“Kurban Bayramı münasebetiyle şehitliğimizi ziyaret ettik. Şehit ailelerimizle hem bayramlaştık hem de onlarla dualar ettik. Onların haklarını ödeyemeyiz. Daha güzel günlerde daha mutlu bayramları inşallah birlikte kutlarız. Bu vesileyle bütün vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum. Allah ağzımızın tadın bozmasın. Allah daha güzel günlerde daha iyi bir şekilde bayramlaşmayı bizlere vesile kılsın.”

KABRİSTANLIKLARDA KUR’ANI KERİM TİLAVETİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi kabristanlıklarda Kurban Bayramı süresince devam edeceği Kur’anı Kerim tilaveti programlarına başladı.

Kabristanlıkların temizliği ve bakımını yaparak mezarlıkları bayrama hazırlayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, şehrin dört bir yanında bulunan mezarlıklarda Kur’anı Kerim tilaveti gerçekleşiyor.

PROGRAM AREFE GÜNÜNDEN BAŞLADI

Bayram boyunca devam edecek olan program Kurban Bayramı arefesiylebaşlatıldı. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı Mezarlıklar ve Cenaze Hizmetleri Şube Müdürlüğünde bulunan din görevlerince 19 ilçede bulunan asri mezarlıklarda Kur’anı Kerim okunarak, dualar edildi.

Aynı zamanda kabristanlığa gelen vatandaşlara ziyaret sonrası ekipler tarafından mevsimlik çiçek fidanı da verildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ordu’lu yöneticilerin Kurban bayramı mesajı..Önceki Haber

Ordu’lu yöneticilerin Kurban bayramı mes...

AKP İl başkanı Halit Tomakin’den siyasetli kutlama mesajı..Sonraki Haber

AKP İl başkanı Halit Tomakin’den siyaset...

Facebook Yorum

Yorum Yazın