4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Ankara’da yapılan Ordulular gününe hiçbir siyasetçi katılmadı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ankara’da yapılan Ordulular gününe hiçbir siyasetçi katılmadı..
Merkezi Ankara’da bulunan Anadolu Ordu dernekler federasyonu 12-13-14-15 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Ordu tanıtım günleri, Ankara Millet bahçesinde yapıldı. Ancak, yapılan tanıtım günlerine hiç birt siyasetçinin ve Ordu Belediyelerinin katılmaması Ordu’yu tanıtım günleri yerine Ordu’yu utandırma günlerine döndü.

Anadolu  Ordu dernekler federasyonugenel başkanı Mehmet Duman, aylardır yaptığı hazırlıklar ve çalışmalar sonucunda yönetim olarak gerçekten büyük bir hezimete uğradı. Başkan konuşmalarını bile boş sahalara yapınca, soy adı Duman olan başkana sanki kendisini kötü yola düşmüş gibi eskilerin tabiri ile tütsü yapılan kişilerin sisli duman arasında kalarak yok olup kaybolmasına, başarısız olmasına veya yanlış yollara düşmesine sebebiyet vermesi yaşanmış bir hale geldiği görülerek sanki sislerin arasında kaybolmuş misai.

SİYASİLER NEDEN KATILMADI?

Ankara Millet Bahçesinde Ordu İl ve ilçelerinin tanıtımının yapıldığı stantlar açılarak hem Ankara`da yaşayan hem de Ordu'dan gelen hemşerilerimiz ile bir araya gelerek Ordu tanıtım günleri kapsamında gerçekleştirilen etkinlikle tarihi, turistik ve birçok yöresel ürünlerimizi tanıtma fırsatı olan bu organizeye Ordu’nun hiçbir siyasetçisi, Ordu valiliği, milletvekili ve Belediye başkanları katılmadılar. Sadece DP. Milletvekili Cemal Enginyurt, CHP'li vekil Seyit Torun, Ünye’li eski dış işleri bakan yardımcısı ve Zagreb büyük elçisi Yavuz Selim Kıran ile İYİ Parti Ordu il başkanı Ekrem Şentürk katıldılar. İktidar milletvekillerinin katılmaması ise vatandaşların tepkilerine neden oldu.

Organizasyonda Ordulu vatandaşların yanı sıra Ankaralı vatandaşlarında yoğun ilgi gösterdiği tanıtım gününe hiçbir milletvekili, siyasetçi Parti il ve ilçe başkanları ve Belediye başkanları, Ordu valiliği dahi katılmadıkları gibi Ordu’yu tanıtıcı stantlar dahi kurmadılar. Açıkçası Ankara’daki Ordulu’ları tanımadılar.

ŞİMDİ İSTANBUL’A BAKACAĞIZ..

Bilindiği gibi her yıl İstanbul’da ORDEF tarafından Ordu tanıtım günleri düzenleniyor. Valilik, Belediyeler ve tüm siyasiler burada yerini ayırıyor, destek veriyor  ve katılım tam olarak sağlanıyor. Peki o zaman başkentte yaşayan ve burada oturan Ordu’lu hemşerilerimizin suçu  günahı nedir?

Seçilen bu siyasilere oy veren Ordulu seçmenin seçtikleri vekiller İstanbul’da değil, Ankara’da görev alırken, Ankara’da ikamet ettikleri halde Ankara’da yapılan bir organizeyi görmezden gelmek seçmene ihanet değil midir? Bunun hesabı mutlaka sorulmalıdır.

Şimdi yaz sonu İstanbul’da yapılacak olan Odulu’lar gününe bakıp takip edeceğiz. Eğer, bu siyasiler veya yerel yöneticiler İstanbul’da yapılacak olan Ordulu’lar günlerine katılarak gösteriş yaparlarsa, bilinki hemşehri düşmanıdır, ayırımcıdır, menfaatçidir, çıkarcıdır.

Anadolu Ankara Ordu Dernekler Federasyon Başkanı  Mehmet Duman yönetimi ve ekibi acaba siyasi olarak zor duruma düşürmek için hedef mi alındı? Burada siyasilerin yani Ankara’da bulunan hangi parti olursa olsun Ordu halkının meclise gönderdiği vekiller  Ankara’da ikamet ettikleri halde bu organizeye katılmamaları gerçekten Ordu için utanç verici ve büyük bir ayıptır.

AKKUŞ’LU HEMŞERİSİNE AKRABA DARBESİ

AKKUŞ BELEDİYE BAŞKANI DAHİ KATILMADI..

Konuya daha farklı bir açıdan bakarsak, biz YÖN gazetesi olarak federasyon başkanı Mehmet Duman’ı şahsen asla tanımıyoruz. Kendisi Akkuş ilçesinden olduğunu öğrendik ve Belediye başkanı İsa Demirci ile  de akraba oluyorlarmış. Başkan İsa Demirci’nin dahi bu organizeye katılmaması kendi ilçe halkı tarafından da büyük tepkilere neden olduğunu öğrendik. Hani derler ya akraba ve dost kazığı daha farklı olurmuş.. Kamu görevi yapan akrabanın katılmadığı bir yerde yabancıların katılmaması da normal sayılmalıdır. Hatta, Ankara’da  Ordu’nun  en çok nüfusu Akkuş ilçe halkı  teşkil etmektedir. Çünkü, Kızılay’da, Ulus’da bir çok bar ve pavyon işletme sahipleri, restaurant sahipleri ve çalışanların  Akkuş’lu olduğu bilinmektedir.  Ama, ne yazık ve üzücüdür ki; hemşerileri olan bir federasyon başkanına sahip çıkarak yanında olmadılar.

Her kim olursa olsun, kimliği, siyasi görüşü ne olursa olsun, biz YÖN gazetesi olarak Ordu adına kim taşın altına elini koyup bir çivi çakarsa her daim o kişilerin yanında olduğumuzu bir kez daha vurgulamak istiyoruz.

BAŞKAN TEŞEKKÜR ETTİ..

Anadolu  Ordu dernekler federasyonu başkanı Mehmet Duman yine de hiçbir şahsi düşüncesini ve tepkisi belli etmeden, eleştiri yapmadan tanıtım gününe katılan tüm dernek, başkanlarına, üyelerine ve Ordu’lu hemşerilerine TEŞEKKÜR ederek, emeği geçen ve destek verenlere de plaket takdim etti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kaçak Kenevir ve Esrar yakalandı..Önceki Haber

Kaçak Kenevir ve Esrar yakalandı..

LİSE VE ORTA OKUL ÖĞRENCİLERİ EZAN İÇİN YARIŞTI..Sonraki Haber

LİSE VE ORTA OKUL ÖĞRENCİLERİ EZAN İÇİN...

Haber Yorumları

 • isacotur Blog18-05-2022 14:31

  Görsel olarak da bizimle yapılan röportaj kapak resmi olarak kullanılmış, haber malesef üzücü ama doğru, gereken önemi siyasiler vermesi gerekirdi https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ankarada-ordu-tanitim-gunleri.html

Facebook Yorum

Yorum Yazın