4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Anaya-karıya küfür eden başkanı sakın haber yapmayın..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Anaya-karıya küfür eden başkanı sakın haber yapmayın..
Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin’in gazeteci Osman Şahin’e telefon açarak telefonda küfür etmesini ve söylediği sözlerini kayıt altına alarak hakkında açılan dava sonucunda Gürgentepe Asliye ceza mahkemesinde hakkında açılan dava sonucunda üç ayrı suçtan kendisine ceza veren hakime özel mektup yazarak “Kararınıza itiraz etmiyorum, ben namusum ve şerefimi korumak için idama dahi razıyım” dedi. Zalimin zulmü varsa mazlumun da Allahı var..

Bir Belediye başkanı size telefon açar ananıza karınıza küfür ederse, sakın onu kayıt ederek haber yapmayın. Sakın Kimse duymasın, siz de ceza yersiniz.

Öncelikle yasa ve yönetmeliklerin ne ifade ettiğine bir göz atalım..

HAKİMLER VE SAVCILAR KANUNU..

İKİNCİ BÖLÜM: Haklar ve Ödevlere İlişkin Temel İlkeler Bağımsızlık, teminat ve ödevler:

Madde 4 – Hakimler mahkemelerin bağımsızlığı ve hakimlik teminatı esaslarına göre görev yaparlar. Hiçbir organ, makam, merci veya kişi, yargı yetkisinin kullanılmasında mahkemelere ve hakimlere emir ve talimat veremez, genelge gönderemez, tavsiye ve telkinde bulunamaz. Hakimler, görevlerinde bağımsızdırlar; Anayasaya, kanuna ve hukuka uygun olarak vicdani kanaatlerine göre hüküm verirler.

Yukarıdaki kanun bilgisine göre, hakimler vicdani kanaatini kullanarak  bizi cezalandırabiliyorsa, bizim de Allahımız var demekten başka çaremiz yoktur..

Geçen yıl tam bir sene önce Gürgentepe Belediyesi ile ilgili gazetemizde yayınladığımız bir haberden dolayı Belediye başkanı Yaşar Şahin, gazeteci Osman Şahin’i arayarak, telefonda aynen aşağıdaki küfür ve tehditleri etmişti. :

 Başka Yaşar Şahin, “Kime sordunuz nerden bir bilgi aldınız, amcam oğlu kim, ne amcası, ne dayısı, ne emmisi. kimsiniz lan siz, o yalan yanlış haber yapanı, benim hakkımda haber yapanın anasını avradını  s…..m.(burayı açık yazmaya bizim terbiyemiz müsaade etmiyor Geliyorum, beyninden bıçaklayacam seni it oğlu it, öyle yalan yanlış haberi 40-50 senedir koruduğum itibarımı siz çiğneyemezsiniz, adamın anasını avradını s…..mdediğinde, bende kendisine “Sen gerçekten Gürgentepe belediye başkanı Yaşar Şahin misin”, diye sorduğumda ise “Siktir git lan pezevenk, göreceksin bak, başkanı maşkanı, orospu çocukları milletin ekmeği ile oynama kökünün ..mına.. koyim, geliyorum, ..mına  koydumun uşakları diyesin, terbiyesiz millet sizin oyuncağız mı lan” diyerek,Osman Şahin de kendisine sadece“Anlaşıldı anlaşıldı, söylediklerini sana iade ediyorum”diye cevap verdikten sonra telefonu kapatmıştı.. İşte bu kakaret-tehdit ve konuşmaları kayıt altına alınarak gazetemizde ve sosyal medyada yayınlanmıştı.

GAZETECİ ŞAHİN CAN GÜVENLİĞİ İSTEMİŞTİ..

Bu küfür, korku ve tehditlerden endişe duyan gazeteci Osman Şahin dilekçesinde, “Şüpheli beni öldürmekle tehdit ettiğinden dolayı can güvenliğim olmadığından koruma talebi istiyorum ve bundan böyle benim ve ailemin başıma gelecek, canıma ve malıma herhangi bir zarar ve ziyanın verileceği, korku ve endişesi içersinde bulunmaktayım.  Bu nedenle herhangi bir, saldırı, suikast gibi olaylardan dolayı bunun nedeni şüphelinin kendisinden  ve sosyal medya hesabında haberin altına yorum yapan, onu haksızca taraflı ve yanlı olarak savunan ve  çevresinde bulunan kişilerin sorumlu tutulmasını talep ediyorum”diyerek, C. Savcılığına şikayet etmiş ve Ordu valiliğinden  koruma talebinde bulunmuş ve emniyet de gereken işlemi yapmıştı.

Bu konuda Belediye Başkanı Yaşar Şahin hakkında Ordu 1. Asliye ceza mahkemesinde açılan davada küfür, hakaret ve tehdit suçlarından cezalandırılmış ve hükmün açıklanması geriye bırakılmıştı.

BÖYLE BİR CEZA NE YAZILDI, NE DE DUYULDU..

BU KONUŞMALARA “HABERLEŞMENİN GİZLİLİĞİ ve ALENEN İFŞA ETME” SUÇUNDAN DAVA AÇILDI VE CEZA VERİLDİ..

(Hakime özel mektup yazdı)

Bir Belediye başkanı gazeteciye telefon açıyor, anasına, karısına küfür ediyor, öldürmekle tehdit ve hakaretler ediyor, hakkında özel hayatın gizliliğini ifşa etmek  gerekçesiyle dava açılıyor ve cezalandırılıyor. Böyle bir hakaret, küfür ve tehditleri ne duyduk, ne de gördük. Karşılığında ise verilen ceza Belki de Türk hukuk tarihinde bir ilk olabilir.

Haberi yazan ve kayıt altına alarak yayınlayan gazeteci Osman Şahin hakkında  Gürgentepe Asliye ceza mahkemesi tarafından açılan davada kararla ilgili mahkeme hakimine bir mektup yazan gazeteci Osman Şahin, küfürleri ve hakaretleri içeren CD ile birlikte taahhütlü olarak mahkeme hakimine gönderdi. Şahin mektubunda karara saygı duyduğunu ve ancak, bir yanlışlık olduğunu düşündüğünü ifade ederek, “Sayın hakim bey, cezamı seve seve çekmeye razıyım. Şahsıma verilen ceza acaba gözden mi kaçtı, yoksa yanlışlık mı yapıldı. Sizin ceza verdiğiniz, o özel hayat dediğiniz, yayınlanan ses kayıtlarını dinlerseniz sanırım beni çok iyi anlayacaksınız. Hak vereceksiniz ve bunu gerekçeli kararınızda açıklamanızı istiyor ve bana hak vereceğinizi umuyorum. Sayın hakimim, ben namusumu ve şerefimi korumak için idama dahi razıyım. Bu cezanın hukuki yönden başka bir de ilahi adaleti vardır”diyerek kendisine verilen cezanın haksız ve yanlış olduğunu gündeme getirdi.

Kararla ilgili ne söylersek şu anda bize göre boş ve gereksiz olduğunu tahmin ediyoruz diyen gazeteci Osman Şahin, karara itiraz ettiklerini ve bence yanlış verilen kararın haksız olduğuna inandığını belirterek karara itiraz ettiklerini ve inşallah bir üst mahkemenin bu yanlış kararı düzelterek gerçek adaletin tecelli edeceğini ifade etti.  Bundan sonra sabırla beklemekten başka hiç bir çaemiz yoktur.

ZALİMİN ZULMÜ VARSA, MAZLUMUN ALLAHI VAR..

İşte burada bazı zalimlerin mazlumları ellerine geçen siyasal bir güçle ezdikleri aşikardır. Her zaman zalim ile mazlumu ayırt edip, mazlumları zalimlerin elinden kurtarmak gerekir. Ortada bir namus ve şeref meselesi vardır, diyen gazeteci Osman Şahin, mahkemeye gönderdiği ifadelerinden de anlaşılacağı gibi, “Ben 41 yıllık meslek hayatımda çok cezalar aldım, hapis de yattım, kanunları az çok biliyorum. Aldığım cezaların çoğu hep haksızlık ve iftiralardan, kayırmalardan  kaynaklanmıştır. Bu davada bana verilen cezayı kabul etmiyorum, bana bir haksızlık yapılmış yanlış karar verilmiştir. Elbetteki, elimiz kolumuz bağlıdır. Verilen ceza ne kadar hukuki olsa da bunun bir de ilahi adaleti vardır. Bunu yıllarca denedim ve yaşadım. Adalet önünde haksızlığa uğramış olsam dahi, Allah indinde bunun başarısını ve ödülünü hala ayakta dimdik sağlıklı olarak kalmamdan, namusum ve şerefimle yaşamaktan gurur duymaktandır. Çünkü, ben kimsenin anasına, karısına küfür etmedim. Kimseye hakaret etmedim, kimseye sövmedim, kimsenin hakkını yemedim, haksızlık, yolsuzluk, hırsızlık yapmadım, bunu yapanlara karşı her zaman cephe aldım, yazdım ve yayınladım. Yazıp yayınlamaya da devam edeceğim. Bununla da gurur duyuyorum, mutluyum ve huzurluyum. Yalnız son bir sözüm olacak. Bana verilen cezayı ben yatar, öder ve çekerim, namusumu ve şerefimi korumaktan dolayı  idam edilmeye de hiç karşı değilim. Ancak, ne olur bir yanlış varsa, bu yanlış düzeltilmelidir. Çünkü, benden başkaları böyle bir yanlışın kurbanı olmasınlar” diyerek görüşlerini ifade etti.

HAKİMİN VİCDANI VARSA, MAZLUMLARIN DA ALLAHI VAR..

Buna benzer bir olayı da 2015 yılında İstanbul’da yaşamıştık. Dönemin İstanbul 3. Sulh ceza hakimi İslam Çiçek’e verdiği yanlış bir karardan dolayı mektup gönderen Osman Şahin o tarihte bakın neler yazmıştı. Hakimin verdiği bir karada kendisinin avukat yapıldığını o yanlışı eleştirdiğini ifade etmişti.

O HABERİ OKUMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ..

https://www.yongazetesi.com/haber/Hakim-islam-ciceke-mektup-gonderdi-sikayet-etti-5034

Gazeteci Osman Şahin böyle bir ahlaksızlığı deşifre etmek için AKP Ordu il kongresinde bu pnkartı asarak protesto etmişti..


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KABATAŞ’TA DAĞLAR DİZE GELİYOR, TAŞ ÜSTÜNDE TAŞ KALMADI..Önceki Haber

KABATAŞ’TA DAĞLAR DİZE GELİYOR, TAŞ ÜSTÜ...

ÇOCUĞUNU GÖREMEYEN BABA İNTİHAR ETTİ..Sonraki Haber

ÇOCUĞUNU GÖREMEYEN BABA İNTİHAR ETTİ..

Facebook Yorum

Yorum Yazın