4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Anamıza, avradımza küfür Eden başkan, şikayetçi oldu..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Anamıza, avradımza küfür Eden başkan, şikayetçi oldu..
Bir haber yayını nedeniyle gazetemiz sahibi Osman Şahin’e telefon açarak ana-avrat küfür eden Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin, Gürgentepe C. Savcılığına suç duyurusunda bulunarak onur ve haysiyetinin zedelenmeye çalışıldığı ve hakkında asılsız haberler yapıldığı, özel hayatının ve haberleşme gizliliğini ihlal edildiği gerekçesiyle gazeteci Osman Şahin hakkında yaptığı suç duyurusunu Gürgentepe C. Savcısı kabul ederek asliye ceza mahkemesine dava açtı. Başkanın ettiği küfürü merak edenler video bölümünden izleyebilirler.

Gürgentepe Belediyesinde meydana gelen bazı olayları haber yaptığımız için gazeteci Osman Şahin’e telefon açan Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin’in konuşmasında anasına – avradına küfür ettiği için sesinin kayıt ederek Yotubede ve internet haber sitesinde  yayınlayarak haber yapılmasının suç olduğunu iddia eden Gürgentepe C. Savcılığı Osman Şahin’in TCK’nın ilgili maddeleri gereğince cezalandırılması  talebi ile hakkında dava açılmasına karar verdi.

Gazeteci Osman Şahin ise aynı olay hakkında Yaşar Şahin şikayet etmeden önce kendisine küfür, hakaret ve tehdit eden başkan Yaşar Şahin’den şikayetçi olarak  Ordu C. Savcılığına suç duyurusunda bulunmuş, ayrıca idari yönden de Ordu valiliğine, İç İşleri bakanlığına ve AKP genel merkezine küfür ettiği CD kayıtları ile birlikte şikayette bulunarak, Ordu valiliğinden de can güvenliği talebinde bulunarak koruma talep etmişti. Ve bu talep de resmi olarak işleme koyulmuştur.

Ancak, başkan Yaşar Şahin’in şikayeti kabul edilip dava açılmasına rağmen, Osman Şahin’in yaptığı şikayet konusunda da halen şu ana kadar bir karar verilmeyerek yetkili makamlardan gelecek cevaplar bekleniyor.

SUÇLAMA ŞÖYLE :Gazeteci Osman Şahin’i, Kendisi ile yapılan haberleşmenin gizliliğini  alenen ifşa etmek.  Kişiler arasındaki haberleşmenin gizliliğini alenen ifşa etmek.  Gizlilik ihlalinde  haberleşme içeriklerinin kaydedilmesi.  Kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek ve yaymak…

Bu da demek oluyorki; Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin’in bir gazeteciye telefon açarak, anaya avrada küfür etmesi, tehdit ederek, seni vuracağım, öldüreceğim, benim düşmanımsın diyerek ettiği hakaretler  haberleşmenin gizliliğine  ve özel hayat kapsamına giriyor demektir.  Şayet biz bir gazeteci olarak böyle bir suçlama ile cezalı duruma düşüyorsak, ADALETİN vereceği karara da üzülerek  saygı duymak gerekir. Ve taktirini de kamu oyuna bırakırız..

GÜRGENTEPE C. SAVCILIĞI İDDİANAMEDE ÖZETLE ŞU İDDİALARA  YER VERMİŞ :


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
SİGARA YASAĞI İLE VİRÜSTEN KORUNMAK..Önceki Haber

SİGARA YASAĞI İLE VİRÜSTEN KORUNMAK..

Maden sahası için yapılacak ihalelere büyük tepki var..Sonraki Haber

Maden sahası için yapılacak ihalelere b...

Facebook Yorum

Yorum Yazın