3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri SECCADE YAN TARAF

Anama küfür eden başkan Yaşar Şahin haklı çıktı..!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Anama küfür eden başkan Yaşar Şahin haklı çıktı..!
Acaba dünya, insanlar ve yaşam şartları da değiştikçe, Mahkemelerin verdiği kararların tebliği usulü ve şartları da mı değişti.? Bu soruyu kendi kendime soruyorum. Yoksa yasalarda değişiklik yapılarak mahkemelerin aldığı kararları tebliği edilmesinde değişiklik mi yapıldı? Bu değişikliklerden benim mi bilgim veya haberim olmadı.. Mahkemenin verdiği karar mahkeme tarafından tebliği edilmesi gerekirken, Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin’in avukatı tarafımıza ihtarname olarak gönderdi ve mahkemenin kararını uygulamamı istedi.

Acaba dünya, insanlar ve yaşam şartları da değiştikçe, Mahkemelerin verdiği kararların tebliği usulü ve şartları da mı değişti.? Bu soruyu kendi kendime soruyorum. Yoksa yasalarda değişiklik yapılarak mahkemelerin aldığı kararları tebliği edilmesinde değişiklik mi yapıldı? Bu değişikliklerden benim mi bilgim veya haberim olmadı.. Mahkemenin verdiği karar mahkeme tarafından tebliği edilmesi gerekirken, Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin’in avukatı tarafımıza ihtarname olarak gönderdi ve mahkemenin kararını uygulamamı istedi.

İşte bu karar ve uygulamadan sonra Adalet aramıyorum,  son çare olarak hak, haysiyet, şeref, gurur, namus ve şahsiyet arıyorum..Gazetemizde yayınlanan bir haberden dolayı, bana telefon açarak,“Senin ananı-avradını S……m, seni öldüreceğim, Osman Şahin bundan sonra benim düşmanımdır”diyerek küfür, hakaret ve tahditlerde bulunan Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin avukatı Oğuzhan Çelik aracılığı ile bir İHTARNAME gönderdi.  Sanki küfür eden, hakaret ve tehdit eden ben oldum. Sanki beni idama götürecek kadar da korkarak tedirgin oldum. Sayın avukat, ben yasalara uyar ve mahkemeye duyduğum saygı nedeniyle mahkeme kararını yerine getiririm, ama senin emir ve talimatını yerine getirmek zorunda değilim.

GÖNDERİLEN İHTARNAME..

Avukat Oğuzhan Çelik mahkemeye verdiği şikayet dilekçesinde  “Müvekkilimin onur ve haysiyeti zedelenmeye çalışılmıştır. Müvekkilim aleyhine çok çirkin iftira ve hakaretler yapmıştır. Ses kaydının içeriği yayınlanarak özel hayatın gizliliğini ve haberleşme hürriyetini ihlal etmektedir. Kayıtlar müvekkilimin rızası dışında paylaşılmıştır. Ses kaydı yapılarak müvekkilim tuzağa düşürülmeye çalışılmıştır. Müvekkilim Gürgentepe ilçesinde 30 yıl imamlık yapmıştır. Görevini layıkı ile ifa etmektedir.” diyerek  haberin yayından kaldırılması için Gürgentepe Sulh Ceza hakimliğine şikayette  bulundu.

MAHKEME AVUKATIN TALEPLERİNİ KABUL ETMİŞ..

Avukat Oğuzhan Çelik’in yaptığı başvuruyu Gürgentepe Sulh Ceza Mahkemesi başvuruyu kabul ederek, gösterdiği gerekçelere göre ses kaydının  yayından kaldırılmasına karar vermiş.

Bu karar yanlış da olsa, doğru da olsa, mahkemenin verdiği karara saygılı olduğumu belirtmek istiyorum. Tabi ki, bu dava veya  karar sonucu burada bitmeyecek. Bende yasal olarak hukuki haklarımı sonuna kadar kullanacağım.

MAHKEME KARARINI AVUKAT  TEBLİĞİ EDEMEZ.

Kararı veren Sulh Ceza mahkemesi hakimi, 5651 sayılı kanunun bütün içeriklerini gerekçeli olarak yazmış kararını vermiş. Acaba, Mahkemelerle ilgili tebligat kanunları değişti mi, yoksa Gürgentepe’de mahkemelerin verdiği kararları avukatlar mı tebliği ediyor? Burada CMK’nın kararları ayrı mı uygulanıyor. Yoksa avukat kendisini hakim yerine koyarak bana korku vererek sindirmek mi istiyor? Bunları sormak da hakkım olduğuna inanıyorum.

Sayın avukata şunu hatırlatmak istiyorum. Usul ve yasaları bilmeyebilirsiniz. Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp demiş Atalarımız. Bence sayın avukat yanlış bir uygulama yapmış, yasaları çiğnemiş ve hukuk yeminine aykırı bir davranışta bulunmuştur.  Bağlı bulunduğu baroların yönetmeliğine karşı da aykırı hareket ettiği ve disiplin suçu işlediği kanaatindeyim.

ANAMA – AVRADIMA KÜFÜR EDİLEN, TEHDİT EDİLEN BENİM, NAMUS VE ŞEREFİ İLE ONANAN YAŞAR ŞAHİN OLDU.. SUÇLU BEN OLDUM ÖYLE Mİ?

Şimdi gelelim işin esas yönüne.. Küfür edilen, hakaret edilen, anasına avradına küfür edilen benim. Yukarıda da izah ettiğim gibi Gürgentepe Belediye başkanı bana telefon açıyor, Anama-avradıma küfür ediyor, seni vuracağım, kesip  doğrayacağım diyor, sonra da benim haysiyetim ve gururumla oynandı diye şikayet ediyor, suçlu ben oluyorum öyle mi? Sanki ben idamlık duruma düşmüş gibiyim.

Elbette ki; herkesin şikayet etme hakkı vardır. Mahkemenin verdiği karar yanlış da olsa ben buna saygı duymak sonucuna katlanmak zorundayım.  Tabiiki, herkes görevini yapacak, Belediye başkanı başkanlığını, avukat avukatlığını, hakim hakimliğini ve bende gazeteciliğimi yapmakla mükellefim.

Başkan Yaşar Şahin’in ettiği küfür ve hakaretleri ses kaydı ile birlikte  olaydan sonra  Ordu C. savcılığına şikayet ederek, halen sonucu beklemekteyim. Ayrıca olayı Ordu valiliğine, İçişleri bakanlığına ve AKP. genel merkezine de ayrıca şikayet ederek başkanın görevinden alınmasını, silahına el koyulmasını ve can güvenliğimin korunması talebinde bulundum . İşlemler yetkili merciler tarafından yapılarak gündeme getirilmiştir. İşte maalesef bu nedenledir ki; Adaletin olmadığı bir yerde Adalet aramak boşuna olacaktır. O halde ADALET aramaya, ben haklıyım demeye gerek duymuyorum. Adalet aramıyorum, sadece  Hak, Haysiyet, şeref, namus, gurur  ve şahsiyet arıyorum.. Ama bunu bir gün inşallah bulacağıma da inanıyorum.

5651 SAYILI YASA NE DİYOR?

Erişimin engellenmesi kararı ve yerine getirilmesi

             MADDE 8 – (1) İnternet ortamında yapılan ve içeriği aşağıdaki suçları oluşturduğu hususunda yeterli şüphe sebebi bulunan yayınlarla ilgili olarak erişimin engellenmesine karar verilir:

             a) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan;

             1) İntihara yönlendirme (madde 84),

             2) Çocukların cinsel istismarı (madde 103, birinci fıkra),

             3) Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını kolaylaştırma (madde 190),

             4) Sağlık için tehlikeli madde temini (madde 194),

             5) Müstehcenlik (madde 226),

             6) Fuhuş (madde 227),

             7) Kumar oynanması için yer ve imkân sağlama (madde 228),

             suçları.

Peki başkan Yaşar Şahin hakkında  yayınlanan haber yukarıdaki maddeleri içermediği halde  nasıl engelleme ve yayından kaldırma kararı veriliyor? Kanunun maddeleri alenen açık olduğu halde maalesef mahkemeler bu karara uymuyorlar ve uygulamıyorlar.

ADALET BAKANLIĞI DA CEVAP VEREMEDİ..

İnternetten haberlerin kaldırılması ile ilgili bir çok mahkeme kararlarının yanlış olduğuna dair, 21.10.2019 tarihinde Adalet bakanlığından görüş istemiştim. Ne yazık ki, Adalet bakanlığı da bu konuda Talebiniz yerine getirilememektedir” diye kesin bir cevap veremedi. Buradan da anlaşılıyor ki; Hakimler istediği kararı vermekte serbesttir anlamına gelmektedir. Yani ben böyle anlıyorum.

İŞTE ADALET BAKANLIĞININ O TARİHTE TARAFIMA VERDİĞİ RESMİ KARAR  YAZISI AYNEN AŞAĞIDADIR.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Üniversite Rektörü bakana Üniversite Hastanesinin yerini gösterdi..Önceki Haber

Üniversite Rektörü bakana Üniversite Has...

Cemal Enginyurt ihraç edilirse, Ordu’da AKP’yi ihraç eder..Sonraki Haber

Cemal Enginyurt ihraç edilirse, Ordu’da...

Facebook Yorum

Yorum Yazın