4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Ana-Avrat küfür eden Yaşar Şahin davasında mahkeme kararını açıkladı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ana-Avrat küfür eden Yaşar Şahin davasında mahkeme kararını açıkladı..
Değerli okurlarımıza, Kamu oyuna önemle ve saygıyla duyurulur. Hepinizin bildiği üzere Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin, gazetemizde yayınladığımız bir haberden dolayı telefon açarak, “Senin ananı-avradını S……m, seni öldüreceğim, Osman Şahin bundan sonra benim düşmanımdır” diyerek küfür, tehdit ve hakaretlerde bulunmuş, başkan Yaşar Şahin, bunun sonucunda ise mahkeme tarafından iki ayrı ceza almıştı.

Gazetemiz sahibi Osman Şahin tarafından bu haberlerin içeriği kayıt edilerek, internet haber sitemizde hem haber olarak yayınlanmış, gazetecilik mesleğinin gereği yapılarak, hem de ses kaydı olarak yayınlanarak kamu oyu ile paylaşılmıştır. Söz konusu yayınlar ise halen aktif olarak sitemizde yayında bulunmaktadır. Yani bir başka deyimle, bir Belediye başkanının telefon açarak küfür ve tehditler yağdırması, o kişinin özel hayatı oluyormuş..

Ancak, daha sonra Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin’de gazeteci Osman Şahin hakkında “Benim özel hayatıma girdi, sesimi kaydederek, yayınladı, haberleşmenin gizliliğini ifşa ederek ihlal etti” diye suç duyurusunda bulundu ve hakkında dava açıldı. Gürgentepe Asliye ceza mahkemesi tarafından görülen dava dün sonuçlandı ve gazeteci Osman Şahin’e haberleşmenin gizliliğini ifşa etmek suçundan 10 ay hapis,6000 TL. adli para cezası, kişiler arasındakihaberleşmenin gizliliğini alenen ifşa etmekten 1 yıl 8 ay hapis, kişiler asındaki haberleşmenin gizliliğini ihlal etmekten bir yıl hapis, cezası olmak üzere ayrı suçlardan 3 kez cezalandırılmasına karar verildi. Ancak, mahkeme hükmün açıklanmasını da geri bırakma kararı verdi.

Buraya kadar mahkemenin verdiği karar yanlış da olsa, doğru da olsa saygı duyarak bunu kabul etmek zorundayız. Kararı veren mahkemeye de teşekkür ediyoruz.

Şimdi gelelim olayın gerçek yönüne ; diyen Osman Şahin, konuyu kısaca şöyle gündeme getirdi :

KAMU OYUNA SAYGIYLA DUYURULUR!..

“Gururluyum, mutluyum”

Olayın Mahkeme kararını şimdilik hiç eleştirmek istemiyorum. Ama, yanlış, ama doğru, ama ceza fazla .. Çünkü, daha gerekçeli karar yazılacak, bir üst mahkemeye itiraz hakkımı kullanacağım.

Elbetteki, gururluyum, mutluyum, bu işin hukuki boyutu varsa, bir de ilahi adaleti olduğunu kimse unutmasın.

Namus uğruna cezalandırıldım. Kimseye sövmedim, kimseyi tehdit etmedim, hakaret etmedim.. Ancak, yüzüm de kızarmadı. Bir Belediye başkanı bana telefon açarak, anama, karıma sövmüş, bende bunun gazetecilik yönünden haber değeri olduğu için yayınlayarak kamu oyu ile paylaştım.

ŞİMDİLİK  BEN BU KARARI TANIMIYORUM.

Gazeteci olarak tarafsızlık, dürüstlük ve basın meslek ilkeleri  doğrultusunda görevimi yapmaya devam edeceğim.

Anam-karım elden gidiyor, namus şeref elden gidiyor, tehdit edildim, yetkili makamlardan can güvenliği istedim. Gerekli yasal işlemler de yapıldı. Ben namusum ve şerefim uğruna cezalandırıldım. Her ne konuda olursa olsun, ne kadar ceza verilirse verilsin, namusum ve şerefim uğruna bu cezayı seve seve çekmaye de razı olduğumu kamu oyuna ve yetkililere duyurmak istiyorum.

İşte bu karar ve uygulamadan sonra Adalet aramıyorum,  son çare olarak hak, haysiyet, şeref, gurur, namus ve şahsiyet arıyorum.. Tüm haklarımı da sonuna kadar arayacağıma söz veriyorum. Anama- karıma, namusuma küfür edilen ben, ceza alan ben. Bu kararı da tarihe not düşüyorum.

MÜCADELEM DEVAM EDECEK..

Anama-karıma edilen küfürler ve şahsıma yapılan hakaret ve tehditleri bütün resmi makamlara duyurduğum ve şikayet ettiğim halde hiçbir yetkiliden cevap alamayınca AK Partinin 7. olağan kongresinde pankart asarak protesto ettim. Şu ana kadar hiçbir parti ve hükümet yetkilisinden cevap verilmedi.

Bu konuda demokratik ve yasal haklarımı hukuki yönden sonuna kadar kullanacağımı ve şerefimle namusumla oynayan, Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin’in siyasi ve idari yönden hakkında  gereken işlemlerin yapılarak o kutsal görevinden alınıncaya kadar mücadelemi sürdüreceğimi bir kez daha kamu oyuna duyurmak istiyor ve şimdilik bu karar ile ilgili olarak başka bir yorum yapmadan, protesto amaçlı haberi kara bir sayfa olarak bu s yayınlamış bulunuyorum.

MAHKEMENİN KARARI İSE AŞAĞIDADIR.:


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANILDI, DUALAR EDİLDİ..Önceki Haber

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANILDI, DUALAR EDİLD...

ZABITA HURDA ARAÇLARI TOPLUYOR..Sonraki Haber

ZABITA HURDA ARAÇLARI TOPLUYOR..

Facebook Yorum

Yorum Yazın