3- CMİLE EV
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Altınordu’da yağmur hasarı en az zararla atlatıldı..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Altınordu’da yağmur hasarı en az zararla atlatıldı..
Meteorolojiden bölgemiz ve şehrimiz için gelen kuvvetli yağış uyarısı üzerine tüm önlemlerini önceden alan Altınordu Belediyesi ekipleri yağış boyunca yaptıkları etkili müdahaleler ve özverili çalışmalarla olumsuzlukları en aza indirdi. Ancak, olası bir sel durumuna karşı Altınordu Belediye ekipleri teyakkuz halinde hazır bekliyorlar.

Başkan Aşkın Tören’in talimatlarıyla gece boyunca tüm ekip ve ekipmanlarıyla sahada 24 saat hazır bekleyen Altınordu Belediyesi ekipleri sabah saatlerinde başlayan etkili sağanak yağışlar dolayısıyla su birikintisi yaşanan noktalara anlık müdahalelerde bulundular. Yüzlerce personel ve onlarca iş makinesiyle gerçekleştirilen çalışmalarla vatandaşların bir mağduriyet yaşamalarının önüne geçildi.

Şehir merkezinde her aşırı ve ani yağışta su taşkını yaşanan Düz Mahalle ve Yeni Mahalle başta olmak üzere birçok noktada Altınordu Belediyesinin 28 ayda gerçekleştirdiği dev altyapı yatırımları meyvesini verdi.

ALTINORDU BELEDİYESİ’NİN TEYAKKUZ HALİ DEVAM EDİYOR

Bu gece ve yarın da devam edeceği tahmin edilen aşırı yağışlar için Altınordu Belediyesi alarmda. Tüm ekip ve ekipmanlarıyla sahada önlemlerini sürdüren Altınordu Belediyesi, özellikle rakımı yüksek kırsal mahallelerde kuvvetli yağışlar nedeniyle meydana gelen heyelan, dere taşması ve uçuklara müdahalelerini sürdürüyor.

BAŞKAN TÖREN “BÜTÜN EKİPLERİMİZLE VE TÜM İMKANLARIMIZLA 7/24 SAHADAYIZ”

Şehrimizde etkili olan kuvvetli yağışlar öncesi tüm önlemleri aldıklarını ve 7/24 sahada hazır olduklarını belirten Başkan Tören, “bölgemizde iklim değişiklikleri nedeniyle ani ve aşırı yağışlara meydana gelmektedir. Günler öncesinden olası yağışlar için tüm tedbirlerimizi almıştık. Hem yaptığımız altyapı yatırımları hem aldığımız tedbirler hem de ekiplerimizin sahada canla başla yürüttükleri çalışmalarla vatandaşlarımızın bir olumsuzluk yaşamalarının önüne geçtik hamdolsun. Şehrimizin hiçbir noktasında hiçbir vatandaşımızı yalnız bırakmadık.  Yağışlar dolayısıyla esnafımızın vatandaşlarımızın bir olumsuzluk yaşamaması bizim için en büyük sevinç vesilesidir.

Tehlike tamamen geçmiş değil. Hasat sezonundayız hemşehrilerimizin topladıkları fındık mahsulü başta olmak üzere her alanda tedbirli ve duyarlı olmalarında fayda var. Altınordu Belediyesi olarak olumsuzlukları en aza indirgemek adına 7/24 sahada olmaya devam edeceğiz.

Şehrimize, hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor şehrimiz ve hemşehrilerimiz için sahada canla başla çalışan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.


NEFES KESEN SOKAK BASKETBOL TURNUVASI SONA ERDİ..Önceki Haber

NEFES KESEN SOKAK BASKETBOL TURNUVASI SO...

10 yıl önce yıkım kararı verilen köprü hala neden yıkılmıyor?Sonraki Haber

10 yıl önce yıkım kararı verilen köprü h...