4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

ALTINORDU'DA 23 NİSAN COŞKUSU EV EV YÜREKLERE TAŞINDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ALTINORDU'DA 23 NİSAN COŞKUSU EV EV YÜREKLERE TAŞINDI
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı küçük çocuklara armağan olsa da, büyük bir bayram olarak kutluyoruz. Altınordu Belediyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) 101. yılı ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çeşitli etkinliklerle kutladı. Düzenlenen etkinliklerle 23 Nisan coşkusu ev ev tüm Altınordu’ya yayıldı.

Altınordu Belediyesi, salgın tedbirleri kapsamında sokaklarda kutlanamayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın gururunu, sevincini evlere Altınordu’lu çocuklara taşıdı.

ALTINORDU BELEDİYESİ HEM ŞEHRİ HEM DE ÇOCUKLARI BAYRAMA HAZIRLADI

Başkan Aşkın Tören'in talimatıyla Başkan yardımcılarının koordinesindeki Belediye ekipleri bayram öncesi çocukların evlerini Türk Bayrakları ve balonlarla süsledi. Ekipler, Başkan Aşkın Tören’in hediyelerini dünyadaki tek çocuk bayramının sahiplerine ulaştırdılar.

Altınordu Belediyesi ayrıca, 23 Nisan öncesi şehrin sokak ve caddeleriyle birlikte Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şehrimizi ziyaretinde konakladığı mekân olan Paşa konağı, Atatürk anıtı gibi birçok tarihi mekânı bayrak ve balonlarla donattı. Öte yandan pazar yerlerinde, şehrin sokak ve caddelerinde hem vatandaşlara hem de esnaflara Belediye ekiplerince Türk Bayrağı hediye edildi.

EKİPLER KAPI KAPI DOLAŞIP ÇOCUKLARA SEVİNÇ VE COŞKU YAŞATTI

Altınordu Belediyesi sokağa çıkma yasakları nedeniyle 23 Nisan’ı evlerinde kutlayan çocuklar için özel bir sürpriz hazırladı. Belediye ekipleri, tarihi şahsiyetlere ait kostümlerle ünlü çizgi film karakterleri ve maskotlar eşliğinde hijyen kurallarını dikkate alarak kapı kapı dolaşıp şehit, gazi, engelli, down sendromlu çocuklar başta olmak üzere tüm çocuklara hazırlanan hediyeleri ulaştırdılar.

ALTINORDU’DA SOKAKLAR 23 NİSAN ŞARKILARIYLA İNLEDİ

Altınordu Belediyesince hazırlanan etkinlik çerçevesinde bando ekibi 23 Nisan korteji eşliğinde şehir turu attı. Konvoyla birlikte şehri baştan başa dolaşan bando Altınordu’nun sokak ve caddelerini 23 Nisan Şarıklarıyla inletti. Çalınan şarkılara Altınordulular balkonlarına çıkarak bayrakları ile eşlik etti. Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı şehirde Altınordu Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerle çocuklar hatıralarına yine bir unutulmaz 23 Nisan coşkusu daha kattılar.

BAŞKAN TÖREN, ÇOCUKLARIN BAYRAMINI KUTLADI

Çocuklara daima özel bir ilgisi ve sevgisi olduğu bilinen Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101. yılı ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Talimatlarıyla belediye tarafından hazırlanan etkinlikler ile 23 Nisan coşkusunun ev ev yaşanmasına vesile olan başkan Tören yayımladığı kutlama mesajında “İstiklalimizin sembolü Gazi Meclisimizin açılışının 101. Yılını ve istikbalimizin güvencesi çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Kutluyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yâd ediyorum” ifadelerine yer verdi.

ALTINORDU’LULARDAN ALTINORDU BELEDİYESİ’NE 23 NİSAN TEŞEKKÜRÜ

Altınordu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen etkinlikleri değerlendiren aileler ise salgın hastalık ve sokağa çıkma yasakları gölgesinde kutlanan 23 Nisan'ın bu denli coşku ile sokaklara ve evlere taşınmasından çocukları gibi kendilerinin de çok mutlu olduklarını belirterek Altınordu Belediyesi’ne teşekkürlerini ilettiler.

EN ANLAMLI MECLİS ALTINORDU'DA KURULDU...

 Altınordu Belediye Meclisi bugün en anlamlı programına ev sahipliği yaptı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Nedeniyle Mecliste bulunan koltuklarda Çanakkale savaşında, 15 Temmuz'da, Güneydoğdu'da şehit olan çocuklarımız ve öğretmenlerimizin isimleri yazıldı. Şanlı Bayrağımızın gölgesinde şehitlerimizin isimleri Mecliste yer aldı. Oturum sessizdi ama gönüllerde bıraktığı iz çok derindi.

 Meclisteki en anlamlı oturum ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Çocukların bayramını kutladığı bugünde hain terör örgütü nedeniyle çocukluklarını yaşayamayan çocuklarımızı, onların öğretmenlerini ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Bugunü dünya çocuklarına armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını da rahmetle anıyoruz.  Mecliste bugün koltuklara asılan bu isimlerin sorumluluğunu, bilincini hiç bir zaman unutmadan bu ülke için, bu ülkenin geleceği olan çocuklarımız için Altınordu Belediyesi olarak çalışmaya devam edeceğiz dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ALTINORDU BELEDİYESİ 23 NİSAN ÖNCESİ TÜRK BAYRAĞI DAĞITTI..Önceki Haber

ALTINORDU BELEDİYESİ 23 NİSAN ÖNCESİ TÜR...

EVDE KALAN ÇOCUKLARA BÜYÜKŞEHİR’DEN SÜRPRİZ..Sonraki Haber

EVDE KALAN ÇOCUKLARA BÜYÜKŞEHİR’DEN SÜRP...

Facebook Yorum

Yorum Yazın