3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

Altınordu Şehir içini unuttu, kırsala çıktı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Altınordu Şehir içini unuttu, kırsala çıktı..
Her konuşmasında, her hizmetinde 92 Mahalleye eşit hizmet vurgusu yapan Altınordu Belediye başkanı Aşkın Tören, Altınordu merkezde bulunan hizmet bekleyen, yollarının yapılması için Belediyeye dilekçeler veren Mahalle halkını unutarak Kırsal Mahallelere özel yollar yapan Altınordu Belediye başkanı Aşkın Tören’e hatırlatma ve uyarma çağrısı yapıyoruz. Merkezde bulunan binlerce nüfusun yolunu yapmadan, kırsalda yaşayan 10 kişinin yolunu yapmak arasında büyük hizmet ve eşitlik farkı vardır.

Altınordu Belediyesi’nden kırsala dev yol hamlesi, başlığı adı altında yapılan açıklamaya göre, bizce Altınordu Belediyesi Şehir merkezinde oturan  vatandaşların sorunlarını sanki hiçe sayarmış gibi şehir merkezini unutup, kırsala hizmet veriliyorsa, bizde “OLMUYOR AŞKIN BAŞKAN, OLMUYOR..” diye bizde kendilerine çağrıda bulunmak zorunda kalırız.

“Kırsal mahalleler tozdan, çamurdan kurtuluyor; asırlık sorunlar çözüme kavuşturuluyor. Yolu olmayan mahalle kalmıyor. İlk kez hak ettiği hizmetle buluşan yöre sakinleri büyük bir mutluluk yaşıyor,”  açıklamaları bizce şehirde yaşayan Mahalle yollarının yapılmasını bekleyen vatandaşa biraz olsun haksızlık yapıldığı düşüncesindeyiz.

Yapılan açıklamada, Altınordu Belediyesi, 92 mahalleye eşit hizmet götürmeye devam ediyor. Özellikle kırsal mahalle yollarına öncelik vermeye dikkat eden Altınordu Belediyesi, AIınca, Alisayvan ve Erenli Mahallelerinde yürüttüğü çalışmalarda sona geldi.

Vatandaşların güvenli ve modern yollarla sevdiklerine ulaşmalarını sağlayan Altınordu Belediyesi fen işleri müdürlüğü ekiplerince yürütülen yol çalışmalarıyla Altınordu merkeze 32 km uzaklıkta olan Alınca Mahallesinin mesafesi 9 km daha kısalarak 23 kilometreye düşmüş oldu. Bu yol aynı zamanda Alisayvan ve Erenli Mahalleleri başta olmak üzere çevre mahallelere de hizmet verecek.

Altınordu Belediyesi ekiplerinin yoğun mesaisi sonucu tamamlanan 9 kilometrelik Alınca Mahallesi yolu, iyileştirme çalışmaları ile birlikte güvenli ve konforlu bir görünüme kavuştu. Ekipler ihtiyaç hissedilen noktalarda bakım ve onarım, yama ve bordür uygulamalarını da yol yapım faaliyetleriyle birlikte gerçekleştirdi. Ayrıca yağmur suyu kanallarında ve menfezlerde sağlıklı su akışını sağlamak için yağmur kanalları genişletildi. Aşırı yağış sonrası yıllardır bölgede yaşanan su taşkınlarının önüne geçmek ve yol geçişini güvenli hale getirmek için yapılan çalışmada, yağmur kanallarının komple yenilenmesi sağlandı. Eskiyen ve yeterli gelmeyen koruge borular da yenileriyle değiştirildi. Özellikle mahalle muhtarları mutlu. Çünkü onlar belki de ilk kez belediye ile bu kadar uyumlu çalışabiliyor, mahalle halkını yatırımlarla buluşturabiliyor.

 32 KM’LİK MESAFE 23 KM’YE DÜŞÜRÜLDÜ

Sahada yürütülen çalışmaları yakından takip eden Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören:  “Halkımıza daha iyi ulaşım imkânı sunabilmek için bir yandan yeni yollar yapıyor bir yandan da hasar gören yollarımızın bakım ve onarımını gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda da ekiplerimiz çalışmalarını Alınca Mahallemiz’de tamamlamak üzere. Hazırlamış olduğumuz program dahilinde yol bakım çalışmalarımıza başka noktalarda devam edeceğiz” dedi

BAŞKAN TÖREN;  “YOL MEDENİYETTİR”

Yolun olmadığı yere hiçbir hizmetin gidemeyeceğinin altını çizen Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören yaptığı açıklamada :  “Kırsal kalkınmayı, kırsal alanlardaki sosyal, kültürel ve ekonomik tüm şartların sürdürülebilirlik ilkeleri çerçevesinde iyileştirilmesine ve bu bölgelerde yaşayan insanların refah düzeylerinin yükseltilmesine yönelik plan, politika ve uygulamaları bütünüyle ele alıyoruz. Bu kapsamda önceliklerimizi sıralıyoruz ve plan dâhilinde hareket ediyoruz. Biliyoruz ki; yol medeniyettir; insanları sevdiklerine, birbirlerine kavuşturan en büyük unsurdur. Biz de Altınordu Belediyesi olarak vatandaşlarımızın ayağına hizmeti, konforu götürmeye ilk günkü heyecanla devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ile birlikte 1 yılı aşkın süredir uyumlu bir çalışma sergilediklerine dikkat çekti. Tören özellikle kırsalda yürütülen çalışmalarda iş birliği ve desteği için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür etti.

ALTINORDU BELEDİYESİ KRİZİ FIRSATA ÇEVİRİYOR

Öte yandan şehrin dört bir yanında yeni yol açma, mevcut yolların bakım ve onarımı gibi çalışmalar yürüten ekipler mesai mefhumu gözetmeksizin pandemi döneminde yaşanan sokağa çıkma kısıtlamalarını da fırsata çeviriyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ORDU ŞEHİR HASTANESİNİN İHALESİ YAPILIYOR..Önceki Haber

ORDU ŞEHİR HASTANESİNİN İHALESİ YAPILIY...

FERRERO Fındık siyasetçilere adeta kafa tutuyor..Sonraki Haber

FERRERO Fındık siyasetçilere adeta kafa...

Facebook Yorum

Yorum Yazın