2 - SİTE EN ÜSTÜ - 19 EYLÜL
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

ALTINORDU GÜZELYALI’YI DAHA GÜZEL YAPTI..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ALTINORDU GÜZELYALI’YI DAHA GÜZEL YAPTI..
Altınordu Belediyesi kentin farklı noktalarında altyapı, üstyapı ve yol çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yaz mevsimi başlangıcında Bucak Mah. 452 sokak üzerinde bulunan siteler arası yol çalışması aniden yarıda bırakılarak ekiplerin Güzelyalı Mahallesine çekilmesi Bucak Mahallesi halkının tepkilerine neden olmuştu. Bucak Mahallesine üvey evlat muamelesi, Güzelyalı’ya ise adına yakışır öz evlat muamelesi gibi bir güzellik oldu.

Bu arada ani bir fırsat değerlendirilerek Altınordu Şehir merkezinde devam eden altyapı ve asfalt seferberliği kapsamında yapılan çalışmalarla Güzelyalı'nın sekiz sokağı modern değişim ve dönüşümü yaşadı. Bucak mahallesindeki çalışmaların ise yarıda bırakılması, mahalle yollarının toz, toprak ve çamurlu halde bırakılması ve çalışmaların aniden yarıda bırakılarak aynı ekibin Güzelyalı’ya çekilmesi halkın tepkilerine neden olarak, üvey evlat muamelesi gördüklerini ifade ediyorlar.

Öte yandan kırsal mahallelerde devam eden 50 kilometre beton yol seferberliği ile ulaşım ağının standardını yükselten Altınordu Belediyesi, şehir merkezinde bulunan mahallelerde altyapı ve üst yapıda kalıcı çözümlerle şehre yakışır hizmetlerini 7/24 mesai mefhumu gözetmeksizin sürdürüyor.

Başkan Aşkın Tören’in, her ani ve aşırı yağışlarda esnafları ve vatandaşları mağdur eden su taşkınlarına köklü çözümler üretmek, sağlıklı altyapısı konforlu ve modern üstyapısı ile yaşanabilir bir şehir hedefine ulaşmak amacıyla başlattığı alt ve üstyapı seferberliği ile Altınordu hem on yılların sorunlarından kurtuluyor hem de modern ve sağlıklı bir yapıya kavuşuyor.

GÜZELYALI'DA 8 SOKAK İLK DEFA ALTYAPI İLE TANIŞTI

Güzelyalı Mahallesi’nde 87, 88, 90, 91, 92, 93, 95 ve Beyoğlu sokaklar ilk defa altyapı ile tanıştı. Altınordu Belediyesinin yürüttüğü hummalı çalışmalarla altyapısı tamamlanan 8 sokak sıcak asfalt konforuyla buluşturularak sağlıklı ve konforlu hale getirildi.

BUCAK MAHALLESİNİN YOLU BU ŞEKİLDE YARIM BEKLİYOR..

GÜZELYALI DA İSE, 8 SOKAKTA 2150 METRE YAĞMURSUYU HATTI 1600 METRE SICAK ASFALT ÇALIŞMASI YAPILDI

Altınordu Belediyesinin Güzelyalı Mahallesi’nde tamamlanan altyapı çalışmaları kapsamında 87, 88, 90, 91, 92, 93, 95 ve Beyoğlu Sokaklarda 2.150,46 metre yağmur suyu hattı yapımı gerçekleştirildi. Altyapısı tamamlanan sokaklarda yapılan çalışma sonunda 8 sokak 1600,13 metre sıcak asfalt serimi ile konforlu bir yapıya kavuştu.

ÇALIŞMALAR BÜTÜNCÜL BİR YAKLAŞIMLA ÜÇ ETAPTA TAMAMLANIYOR

Şehir merkezinde yürütülen altyapı ve üstyapı çalışmalarında bütüncül bir yaklaşım sergileyen Altınordu Belediyesi girdiği sokak ve caddeleri üç etapta tamamlayarak bölge sakinlerinin kullanımına sunuyor. Çalışmaların birinci etabında yağmur suyu hatları yapılarak altyapı tamamlanıyor. İkinci etapta ise yollar sıcak asfalt konforuna kavuşturuluyor. Sağlıklı altyapı ve sıcak asfalt ile konforlu bir yapıya kavuşturulan sokak ve caddeler devam eden çalışmaların üçüncü etabında modern baskı beton kaldırımlar ile donatılıyor.

BAŞKAN TÖREN "ŞEHRİMİZDE BAŞLATTIĞIMIZ MODERN DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜMÜ DEVAM ETTİRİYORUZ"

Güzelyalı Mahallesinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Belediye ekiplerinden çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Çalışmalar için kendisine teşekkür eden vatandaşlara Güzelyalı daha da güzel olacak diyen Başkan Tören "Şehrimizde başlattığımız değişim ve dönüşümü devam ettiriyoruz. Yaptığımız planlama doğrultusunda hem merkezde hem de kırsalda kesintisiz bir çalışma yürütüyoruz. Güzelyalı Mahallemizi de hak ettiği hizmetlere kavuşturuyoruz. Altyapı ve sıcak asfalt çalışmamamızın ardından tamamlayacağımız baskı beton kaldırımlarıyla Güzelyalı mahallemiz daha da güzel olacak. Tamamlanan çalışmalarımız Güzelyalı sakinlerimize ve şehrimize hayırlı olsun." açıklamasında bulundu.

GÜZELYALI MAHALLESİ TEŞEKKÜR EDİYOR..

Yapılan çalışmaları değerlendiren Güzelyalı Mahalle Muhtarı Cemal Yıldız ve Mahalle sakinleri, “Başkanımız Aşkın Tören’den Allah Razı olsun. Uzun yıllar beklediğimiz bir çalışma idi. Yapılan çalışmalarla sokaklarımız tozdan ve çamurdan kurtuldu, konforuyla mahallemiz çok daha güzel oldu’’ şeklinde konuştular.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
SAĞLIK-SEN Ağustos ayı sağlıkta şiddet raporunu açıkladı..Önceki Haber

SAĞLIK-SEN Ağustos ayı sağlıkta şiddet r...

TDP’den satışa tepki, “Belediyeler emlakçı değildir”Sonraki Haber

TDP’den satışa tepki, “Belediyeler emlak...

Facebook Yorum

Yorum Yazın