3- CMİLE EV
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Altınordu Belediyesinden, Bin Şoför esnafa yakıt desteği..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Altınordu Belediyesinden, Bin Şoför esnafa yakıt desteği..
Altınordu Belediyesi daha önce açıkladığı 15 Milyon Lira tutarlı dev tamamlayıcı pandemi sosyal destek paketi kapsamında 1000 Şoför 1000 araca 1000 depo yakıt desteğini Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in de katıldığı lansman programıyla gerçekleştirdi. Altınordu Belediyesi sosyal desteklerle hayatın normale dönmesine katkı veriyor. Deposunu dolduran şoför esnafı memnuniyetini gündeme getirdi. Altınordu destek programına Pazar günü fidan dağıtımı ile devam edilecek.

Salgın kaynaklı ekonomik riskleri en aza indirgemek amacıyla başlattığı şehir dayanışması kapsamında tüm sosyal kesimleri kapsayan 15 Milyon Lira tutarlı dev sosyal destek paketini geçtiğimiz günlerde kamuoyu ile paylaşan Altınordu Belediyesi söz verdiği destekleri bir bir yerine getiriyor.

Sosyal destek paketinin teslim programına AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, AK Parti Altınordu İlçe Başkanı Selman Altaş, Ordu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Adem Yavuz, protokol mensupları ve çok sayıda şoför esnafı katıldı.

1000 ŞOFÖR 1000 ARACA 1000 DEPO YAKIT DESTEĞİ VERİLDİ

Salgın sürecinde okulların yüz yüze eğitime ara vermesi ve sokağa çıkma kısıtları sebebiyle uzun süre çalışamayan ve ekonomik zorluk yaşayan servis araçları, şehir içi dolmuşları ve köy minibüslerinden oluşan 1000 Şoför 1000 araca 1000 depo yakıt desteği lansman programına şoför esnafının ilgisi yoğun oldu. Düzenlenen törende konuşan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, şehir dayanışması ile kaderlerini şehrin ve hemşehrilerinin kaderine bağladıklarını söyledi.

BAŞKAN TÖREN "KADERİMİZİ ŞEHRİMİZİN VE

HEMŞEHRİLERİMİZİN KADERİNE BAĞLADIK"

"Şehir dayanışması adı altında kaderimizi bu şehrin ve bu gök kubbenin altında yaşayan değerli hemşehrilerimizin kaderine bağladık.  Esnafımız, emekçimiz alın teri ile bu şehre hayat veren yine alın teri ile bu şehrin huzuruna, sükununa, yaşamına deyim yerindeyse can veren kıymetli emekçilerimizin daima yanındayız.

"BU DESTEĞİMİZ SOSYAL BELEDİYECİLİK ÖRNEĞİ

UYGULAMALARIMIZIN BİR SONUCUDUR"

Hayata geçirdikleri yakıt desteğinin onlarca sosyal belediyecilik örneği uygulamalarından birinin sonucu olduğunu vurgulayan Başkan Tören, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Bir buçuk yıldır dünyayı ülkemizi etkisi altına alan başta toplum sağlığı açısından ve devamında hem ekonomik etkileri hem sosyal yaşamımızda ki alışkanlıklarımızı neredeyse unuttuğumuz ve yine birçok sektörü doğrudan etkileyen bir virüs belasıyla, musibeti ile insanlık dünya karşı karşıya. Ancak hayatımızı doğrudan etkileyen bu illetle mücadele yine insanlığın ortak aklı ve dayanışması ile bir arada sürmeye devam etmektedir.

Salgınla mücadelede Hükümetimiz Sayın Cumhurbaşkanımız ve yerelde yerel yönetimler başta olmak üzere salgının sosyal ve ekonomik etkilerini en aza indirgemek adına hem Belediyecilik disiplini açısından almamız gereken tedbirleri ve aynı zamanda insan yaşamını toplum sağlığını ve şehir hayatının alınan kararlarla birlikte devam etmesi yaşaması adına her türlü sorumluluğu üzerimize aldık.

“SALGINDAN EN FAZLA ETKİLENEN KESİMLERDEN

BİR TANESİ DE ŞOFÖR ESNAFLARIMIZDIR”

“Salgından en fazla etkilenen kesimlerden bir tanesi de şoför esnafımızdır. Okulların yüz yüze eğitime ara vermesiyle birlikte neredeyse bir buçuk yıldır kontak açamayan servis şoförlerimizi şehir dayanışması dediğimiz bugün de unutmamız söz konusu olamazdı. Aynı zamanda köylümüzü, üretimi şehirle buluşturan ve en önemli işlerden bir tanesi köy yaşamının devamı noktasından şehirle köy arasında önemli bir görevi ifa eden köy minibüslerimizi de unutmamız söz konusu olamazdı.

"DESTEK PAKETİMİZ HÜKÜMETİMİZİN VE BÜYÜKŞEHİR

BELEDİYEMİZİN AÇIKLADIĞI PAKETLERİ TAMAMLAYICI NİTELİKTEDİR"

Yine alınan genelge kararları doğrultusunda %50 daha az yolcu taşıyarak günü kurtarmanın ötesinde kendi sorumluluklarını karşılamakta zorluk çeken şoför esnafımızı da unutmamız söz konusu olamaz. İşte dedik ki arkadaşlar biz ne yapabiliriz. Hükümetimizin açıkladığı paketler, Büyükşehir Belediyemizin açıklamış olduğu paketler dışından bizde tamamlayıcı sosyal destek paketi olarak bu kesime elimizi uzatmak zorundayız.

“PAZAR GÜN 52 BİN FİDE DAĞITILACAK”

Bugün toplantımız şoför esnafı ile yarın üretici köylü kadınlarımızla bir sonraki gün pazar günü Allah nasip ederse toplantımız ile köyde toprağı ile buluşmuş kendi rızkını temin etmek adına bile olsa üreten komşularımızla vatandaşlarımız ile buluşacağız. Yine 52 bin fide dağıtımı ile şehrimize ve insanımıza elimizi uzatacağız.

Gerçekten çok zor şartlarda bir yılı aşkın bir süreci geride bıraktık. Ancak telafisi olmayan hiçbir şey yoktur. Giden canlar dışında şehir dayanışmasından kastımız budur. Aynı zamanda da şehir dayanışması için birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekiyor. Bugünkü bu çalışmamızı 1000 tane şoför esnafımızı 1000 depo yakıt desteği ile taçlandırdığımızı buradan ifade etmek istiyorum.

“DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR”

Yapılacak çok işimiz var. Bütün olumsuzluklara rağmen şehrimize bağlılığımızdan bu ülkeye sadakatimizden milli birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde hem bölgesinde güçlü Türkiye ancak ülke sınırları içerisinde de şehirler içerisinde yıldızı parlayan ekonomisiyle göz kamaştıran üretimi ile rekabette komşu illerine ve 81 ile meydan okuyan bir şehir hayalimiz var.

“ŞEHRİMİZİ, BÜYÜKŞEHİR VURGUSUNUN ALTINI DOLDURACAK

YATIRIMLARLA, MÜESSESELERLE BULUŞTURACAĞIZ”

Bu şehirde göçün konuşulmadığı günleri inşallah yaşayacağımıza ve göreceğimize inanıyorum. Altınordu Belediyesi olarak alt yapı belediyeciliğimizin dışında bu şehirde çok yakın zamanda üst yapı kurumlarımızla büyükşehir vurgusunun altını dolduracak yatırımlarla müesseselerle buluşturacağımızı ifade etmek isterim. İstihdamı konuşacağımız günler yakındır. Bununla ilgili çalışmalarımızı hem merkezi anlamda Ankara’da hem de yerel ölçekte tüm kamu kurum ve kuruluşları ile bir arada yürütmeye devam etmekteyiz. Bu süreçte tek kelime olarak şunu söylemek istiyorum; gücümüz yettiğince imkanlarımız ölçüsünde nizasız fasılasız daima şoför esnafımızın yanındayız.

BİRLİKTE YAŞAMA İRADEMİZİ GÜÇLENDİRDİĞİMİZE HEP BİRLİKTE ŞAHİT OLACAĞIZ”

 Paylaşmanın bereketinin bu şehirde sadece ekonomik yönlü olmadığını ve aynı zamanda kardeşlik duygularımızı da pekiştirerek geleceğe büyük bir adım atmanın paydasında birlikte yaşama irademizi de güçlendirdiğimize hep birlikte şahit olacağız. Şoför esnafımız ve ailelerine hayırlı olsun.”

Toplantıda konuşan Ordu Şoförler ve otomobilciler Odası Başkanı Adem Yavuz, destekleri için Başkan Tören’e teşekkür etti. Destekten faydalanacak şoför esnafı sayısının 1000 kişi ve 1000 araç olduğunu söyleyen Yavuz, “bu zor günlerde 1000 şoför esnafımıza bu destek adeta can suyu oldu. Servisçi arkadaşlarımız 15 ay gibi bir süre çalışmamışlardır. Köy minibüsleri dediğimiz M gurubu arkadaşlarımız ve J gurubundaki arkadaşlarımız %50 kapasite ile çalışmaya devam etmişlerdir. Dolayısıyla biz Altınordu Belediyemizin verdiği mazot desteğini çok önemsiyoruz. Başkanımız Sayın Aşkın Tören’e ve Altınordu Belediyemize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Şoförler yakıt desteğini Altınordu Belediyesince kendilerine verilen ALTINKART ile anlaşmalı istasyonlardan alabiliyorlar.  


AK Partili başkanlardan Perşembe için okul isyanı..Önceki Haber

AK Partili başkanlardan Perşembe için ok...

Sedat Peker’in anlattıklarını tam olarak detaylarını açıkladı..Sonraki Haber

Sedat Peker’in anlattıklarını tam olarak...