AŞKIN KANDİL - evde kal

Altınordu Belediyesinde Gündem İdlib, konu Ceren Özdemir..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Altınordu Belediyesinde Gündem İdlib, konu Ceren Özdemir..
Altınordu Belediyesi Mart Ayı olağan Meclis toplantısı yapıldı. Yapılan toplantıda Altınordu Belediyesi tarafından yapılmakta olan Gündüz Bakım Evi ve Kreş’e menfur bir saldırıcı sonucu hayatını kaybeden Ceren Özdemir’in adının verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Belediye meclisinin bugünkü en önemli Gündemi İdlib, konusu ise Ceren Özdemir oldu..

Altınordu Belediyesi Mart ayı olağan Meclis toplantısı Belediye Meclis toplantı salonunda yapıldı. Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in Başkanlığı’nda gerçekleştirilen Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı’na çok önemli bir karara imza atıldı. Şehitler için saygı duruşu yapıldı. Başkan Aşkın Tören, “CEREN ÖZDEMİR ADI ŞEHRİMİZDE YAŞAYACAK” dedi.

Altınordu Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda Altınordu Belediyesi tarafından yapılmakta olan Gündüz Bakım Evi ve Kreş’e menfur bir saldırıcı sonucu hayatını kaybeden Ceren Özdemir’in adının verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

ŞEHİTLER ANILDI..

Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı İdlib’de şehit olan askerler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Toplantı gündemi öncesi konuşan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, yapılan çalışmalara ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Suriye’nin İdlib bölgesinde sürdürülen operasyonları değerlendiren Başkan Tören, şehit olan askerlere rahmet, ailelerine ise başsağlığı dileğinde bulundu.

BAŞKAN TÖREN: “MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN” 

Ülke olarak çok önemli günlerden geçildiğinin altını çizen Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “Ülkemiz çok önemli günlerde geçiyor. Acı ve hüznü birlikte yaşadığımız bir zaman içerisindeyiz. Vatanımızın, devletimizin, milletimizin bütünlüğünü korumak için sınır ötesinde mücadele eden kahraman Mehmetçiğimizin ve aynı zamanda İdlib’de bu vatan için sonsuza dek ay ve hilal için şehitler tepesinde yerini alan Anadolu evlatlarımızı, şehitler tepesini boş bırakmayan can parelerimizi rahmetle anıyor, çok değerli ailelerine başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağolsun” dedi.

ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Altınordu Belediyesi tarafından sürdürülen çalışmaları da değerlendiren Başkan Tören, Altınordu Belediyesi hizmet binası altında inşa edilen ve down sendromlu gençlerin çalışacağı ‘Menekşe Kafe’de çalışmaların sona geldiğini ve en kısa sürede hizmete açacaklarını söyledi. Şehirde devam eden alt yapı çalışmalarına da değinen Başkan Tören, Düz Mahalle, Şirinevler ve Yeni Sanayi bölgesinde kronikleşen yağmur suyu hatları için yenileme çalışması gerçekleştirdiklerini belirtti. Alt yapı çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini ifade eden Başkan Tören, Yeni Mahallede bulunan eski sanayi sitesindeki yağmur suyu hatlarının yenilenmesi için çalışmalara start verdiklerini aktardı.

BAŞKAN TÖREN, “CEREN ÖZDEMİR ADI ŞEHRİMİZDE YAŞAYACAK”

Yapılan konuşmaların ardından Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısının gündemine geçildi. Komisyonlardan ve müdürlüklerden gelen teklifler oylanarak karara bağlandı. Gündemin 8. Maddesi olarak görüşülen ve Altınordu Belediyesi tarafından yapılacak olan Gündüz Bakım Evi ve Kreş projesine ‘Ceren Özdemir Gündüz Bakım Evi ve Kreşi’ adının verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “Belediyemiz eliyle hayata geçireceğimiz Gündüz Bakım Evi ve Kreşi için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Menfur bir saldırı sonucu hayatını kaybeden Ceren Özdemir’in adını şehrimizde yaşatmak istiyoruz. Toplumsal infial uyandıran ve 82 milyon insanımızı yasa boğan bu olayın Ceren Özdemir adıyla bir toplumsal uyanış, toplumsal farkındalık, toplumsal bilinçlendirme ve bu tür olayların bir kez daha meydana gelmemesi adına bizde kamusal sorumluluk içerisinde hayata geçireceğimiz kreşimize Ceren Özdemir adını vermek istiyor ve oy birliği ile alınan bu karar için meclisimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Büyükşehirden amatör spora maddi destek..Önceki Haber

Büyükşehirden amatör spora maddi destek....

Büyük Şehir son 52 daire satışa sunuluyor..Sonraki Haber

Büyük Şehir son 52 daire satışa sunuluyo...

Facebook Yorum

Yorum Yazın