AŞKIN KANDİL - evde kal

Altın Çocuk kreşten yetkisiz kişiye imza attırmak suç değil mi?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Altın Çocuk kreşten yetkisiz kişiye imza attırmak suç değil mi?
Altınordu’da eğitim vermekte olan Altın Çocuk Kreş ve gündüz bakımevi adlı kreş hakkında 27 Mayıs 2019 tarihinde bir annenin feryadı sonrası yaptığı şikayet sonucu ilgili makamlara verdiği dilekçelere istinaden yayınladığımız haber nedeniyle dilekçelerine ve yaptığı şikayetlerine resmi kurumlardan cevap alamayan anne, hakkını arayıp şikayetçi olmasına karşılık davalı olarak hakkında uzlaşma talebi istendi. Ancak, uzlaşma talebine muhatap olan kişilerin de yetkisiz ve sorumlu olmadıkları ortaya çıktı. Biri kurum adına, biri de gazetemiz adına imza attırılmak istendi.

Bir tarafta Altın Çocuk kreş bakımevi, bir tarafta 4 yaşındaki çocuk annesi.. Yayınladığımız haberle ilgili  Gazetemizin de o dönemde bilgisine başvurulmuş ve kurumu şikayet eden kişi hakkında iftira atmaktan, gazeteye haber vermekten yalan haber yayınlatmaktan dolayı hakkında şikayet edilmişti. Ancak, öğrenci velisi anne, kreş hakkında  dilekçe vererek şikayetçi olması ve dilekçe hakkını kullanmasından dolayı sanki suçlu ilan edilerek şüpheli olarak ilan edilmiş..

“HABERİ KALDIRIP ÖZÜR DİLEYECEKSİN”

Altın Çocuk kreş gündüz bakımevinde görevli olarak çalışan Aynur Koç isimli kişi öğrenci velisi ile uzlaşmak için Yön gazetesinde haklarında yayınlanan haberi yayından kaldırmak ve bu haber yalandır diye bir de özür yazısı yayınlatmak istemiştir. Veli, önce bu husustan tedirgin olup, korktuğu için uzlaşmayı kabul etmiş ve gazetemizi arayarak teklifte bulundu. Kendisine böyle bir yetkisinin olmadığını bildirip uyarınca uzlaşma talebinden vazgeçtiğini belirtti.. Ancak, ne garip ki; uzlaşma bürosuna çağrılan ne annenin buna yetkisi var, ne de kreşte görevli Aynur Koç isimli bayanın yetkisi var. Yapılmak istenen uygulama tamamen hukuka aykırı ve yanlış olduğunu kendilerine bildirdik.

“BEN YETKİLİ DEĞİLİM”

Daha sonra kreş görevlisi Aynur Koç’u arayarak, durumu kendisine izah ettiğimizde “Ben burada bir çalışanım. Yetkili ve sorumlu değilim”dedi. Biz de kendisine yetkili ve sorum değilseniz C. Savcılığı aracılığı ile uzlaşma tutanağına imza atmaya nasıl yetkiniz oluyor, yanlış bir uygulama yapıyorsunuz dediğimizde,“Lütfen beni rahatsız etmeyin, yetkiliyi arayın.  Kreş sahibi Mehmet Ali beyi arayın. Ben burada bir çalışanım ” diyerek tepki göstererek telefonu kaptı.

ARAYA EŞİ GİRDİ..

Bir müddet sonra Aynur Koç’un eşi olduğunu söyleyen Halil İbrahim Şahin isimli bir kişi yine bizi telefonla arayarak, “Yalan haber yapıyorsunuz. İspat ediyor musunuz, sizinle alakası yok. Kadının kafası bozulmuş şikayet etmiş. Benim eşimi arama. Bu üslupları kabul edemem. Kadın bize sürekli tehdit mesajları atıyor. Yalan konuşuyor, şikayet ediyor. Ben olayı kapatmak zorundayım. Huzurumu bozmayın. M. Ali beyle konuşun. Ben bu işten eşimi çekiyorum, eşimle muhatap olmayın. Sana aklı başında davranıyorum”diyerek tepki gösterip avazı çıktığı kadar bağırıp çağırarak,telefonu yüzümüze karşı kapatıyor.

Olayın kısacası ise, 4 yaşındaki bir kız çocuğunu bu kreşe veren anne, çocuğuna gusül abdesti almasını öğretilmesi, burada günaydın demek yok, selamın aleyküm diyeceksiniz gibi bir takım aşırı dini bilgilerin verilmesi nedeniyle çocuğunun psikolojisinin bozulduğu hususunu İl Mili Eğitim müdürlüğüne, Aile ve sosyal hizmetler il müdürlüğü ve Aile bakanlığına şikayet ettiği gerekçesiyle kreş yetkilileri kendi kurumlarına  hakaret edildi diye suç duyurusunda bulunarak, şikayetçi olan anne de suçlu duruma düşürülmek istenmektedir. Öğrenci velisinin bu konuda suç duyurusu yapma ve şikayet etme hakkı olduğu halde, kreş yetkilileri şikayet ederek, tepki gösterip, korku vererek karşı tarafı etkisi altına almaya çalıştığı da açıkça ortaya çıkmaktadır.

İŞTE O TARİHTE YAYINLADIĞIMIZ HABERİ BİR KEZ DAHA HATIRLAMAK İÇİN  AŞAĞIDAKİ LİNLİ TIKLAYINIZ..

https://www.yongazetesi.com/haber/altin-cocuk-kres-bakimevinde-neler-oluyor-10032


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Belediyeden çocuklara karne hediyesi.. TİYATRO..Önceki Haber

Belediyeden çocuklara karne hediyesi.. T...

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EMITT FUARINA KATILACAK..Sonraki Haber

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EMITT FUARINA KATI...

Facebook Yorum

Yorum Yazın