3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri SECCADE YAN TARAF

Altın çocuk kreşte öğrenciler dinlerini öğreniyor..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Altın çocuk kreşte öğrenciler dinlerini öğreniyor..
Altınordu İlçesinde eğitim faaliyeti veren Altın Çocuk Kreş ve gündüz bakım evi Pandemi nedeniyle ara verilen eğitimin yeniden başlaması nedeniyle kreşe giden 3-5 yaş arası çocuklar Covid19 pandemi kuralları nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uyarak eğitimlerine yeniden başladılar. Kreşe giden çocukların dini ve sosyal eğitimine büyük özen gösterildiği dikkatleri çekiyor. Kreşte her türlü zeka oyun ve ibadet eğitimleri veriliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan daha önce yapılan son  dakika açıklamasıyla tüm eğitim kurumlarında uzaktan eğitime geçiş kararı alınmıştı. Ancak, MEB'in bir günlük aradan sonra karar değiştirerek Ana okullarını ve kreşlerin yeniden eğitime başlaması duyuruldu. Kararın çalışan annelerin zor durumda olmalarından dolayı alındığı belirtildi..

Küçük çocuklara daha önce verdiği dini eğitimlerin eleştiri konusu olan ve bir çok velilerin çocuklara küçük yaşta gusül abdesti alınmasına zorlandığı konular savcılığa yapılan şikayetlerle gündeme gelmişti. Ancak, aynı kreşin pandemi nedeniyle öğrencilere sosyal mesafeli namaz kılmaları, Kuran-ı Kerim okutulmasının yanı sıra sosyal dersler olarak satranç öğrettikleri dikkatleri çekiyor.

Her türlü eğitimin verildiği kreşte çocukların giyim ve kıyafetlerine de dikkat ediliyor. Erkek öğrenciler için Sarıklar, takkeler ve cübbeler, kız öğrenciler için de eşarp ve çember vs.  gibi çocuklar dini kıyafetlere de alıştırılıyor. Baylı bayanlı aynı ortamda cemaatle namaz kılmaları da yeni bir dini eğitim sistemine benziyor.

KREŞTEN YAPILAN PAYLAŞIM..

Ordu Altın Çocuk kreş ve gündüz bakım evi sosyal medya sayfasından yapılan açıklamada ise,  İşi sevmek başka, sevdirmek çok daha başka. Bu yolda olup gönül verdiğimiz çocuklarımıza yol rehberimiz olan Kur 'an-ı Kerimi sevdirme, namazı sevdirme, sevgiyi, saygıyı öğretme, bizler için çok önemli. Hepsi nasılda güzeller Rabbim hayatları boyunca hayırlı evlatlar olabilmelerini ve hayırlı nesiller yetiştirmemizi nasip etsin (Amin)”

Kreşte yapılan çalışmalarda İsim sınırlandırma olarak guruplara ayrılarak,  Kelebekler sınıfı,  Yıldızlar sınıfı, Papatyalar sınıfı ve Damlalar sınıfı gibi çeşitli  sınıf  adlarıyla eğitim veriliyor.

ŞİKAYETLER SONUÇ VERMEDİ..

Daha önce bazı öğrenci velilerinin çocuklarının küçük yaşta henüz daha ilk okula dahi başlamadan dini ve cemaatçilik korku ve endişesi ile hatta küçük yaştaki çocuklara gusul abdesti alınmasının öğretilmesi nedeniyle yaptıkları şikayetlerde suç unsuru görülmemiş ve  kreş yetkililerinin  o tarihte yaptıkları açıklamalarda hiçbir velinin çocuğuna arzu ve istek dışı  eğitim vermediklerini ve hangi şekilde eğitim vereceklerine dair velilerle aralarında sözleşme imzaladıklarını açıklamışlardı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ALTINORDU BELEDİYESİ ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI..Önceki Haber

ALTINORDU BELEDİYESİ ÖĞRETMENLERİ UNUTMA...

Kadına şiddet gününde kese kağıdında ekmek..Sonraki Haber

Kadına şiddet gününde kese kağıdında ekm...

Facebook Yorum

Yorum Yazın