2 - SİTE EN ÜSTÜ - ORDU KÜLTÜR OCAK AYI
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

AKP’nin haram Kahvelerinden yudum yudum içtiler!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AKP’nin haram Kahvelerinden yudum yudum içtiler!
Seçimlerde AK Parti kadın kolları başkan ve üyeleri Türkiye genelinde olduğu gibi Ordu’da da seçim kampanyası kapsamında ev ev dolaşarak evlere kahve dağıtmışlardı. Kahveleri mafya lideri Sedat PEKER’in alıp AK Partiye verdiği ortaya çıktı. İşte o kahveler birilerinden zorla bedava alınarak dağıtılmış ise haram değimlidir? Bu haram kahveleri evlerinde keyifle içenlerin vicdanı şimdi rahat mı diye sormak gerek? Ancak, Peker’e söyleyin, bu kahveleri helal etsin.. Yoksa vebal altında kalırsınız..

Ordu’daki genel ve yerel seçimlerde gerek AK Parti Ordu il başkanlığı adına olsun, gerekse adaylar adına olsun seçimlerde AKP Kadın kolları ev ev dolaşarak ev hanımlarını ziyaret ederek kahve paketi dağıtmış ve oy istemişlerdi. Bir çok seçmen de bir bardak kahve hatırına AK Partiye oy vermişlerdi.

Şayet mafya lideri Sedat Peker’in açıkladıkları doğru ise bu kahveden bir yudum  dahi içenler haram içmiş sayılmazlar mı? AK Parti'nin 2014'te dağıttığı bazı kahvelerin ayıplı ürün listesindeki bir firmaya ait olduğu ortaya çıkmıştı. Sedat Peker'in "AK Parti'nin seçim dönemlerinde dağıttığı kahve benimdi. Onlarca milyon liralık kahveyi benden siz alıp dağıtmadınız mı?" sözleri, seçim dönemleri kahve dağıtımı tartışmalarını akla getirdi. 

PEKER VİDEO PAYLAŞIMINDA AYNEN ŞÖYLE DİYOR..

“AKP’nin Seçim Zamanı Dağıttığı Kahveleri Ben Sağladım…”

Peker, ''Şimdi bana pislik mafya diyorlar; AKP'nin seçim zamanı dağıttığı kahveler var ya, hepiniz içtiniz, Tarihi Beyoğlu Kurukahvecisi, işte onlar benimdi, hani ben pislik mafyaydım. Ulan onlarca milyon liralık kahveyi benden siz alıp dağıtmadınız mı? Lan bir lira mı verdiniz, verdiyseniz hani faturanız? Lan size yazıklar olsun!'' diye çıkışmıştı. AK Parti 2014 yerel seçim ve 2015 genel seçimleri ile referandum öncesi kahve dağıtmış, sonraki seçimlerde ise kahve yerine çay dağıtmaya başlamıştı.

AYIPLI MAL LİSTESİNE GİRMİŞTİ..

Dağıtılan kuru kahvenin üretici firması ‘İstanbul Kahve’nin, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından taklit ve tağşiş yaptıkları tespit edilerek ilan edilen 43 firma arısında yer aldığı belirlenmişti. İstanbul Kahve’ye, bakanlığın açıkladığı ayıplı mal üreten firmalar listesinde takviye edici Gıdalar ve Kahve başlığı altında yer verildiği ortaya çıkmıştı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 3
  KIZGIN
Dede ve Ninelerinizi de alıp aşı olmaya gidiniz..Önceki Haber

Dede ve Ninelerinizi de alıp aşı olmaya...

Başkan Hilmi Güler’in yerine Coşkun Alp gitti..Sonraki Haber

Başkan Hilmi Güler’in yerine Coşkun Alp...

Facebook Yorum

Yorum Yazın