2 - SİTE EN ÜSTÜ - ORDU KÜLTÜR OCAK AYI
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

AKP’LİLER, ADAM KAYIRIYOR, BASINI AYIRIYOR..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AKP’LİLER, ADAM KAYIRIYOR, BASINI AYIRIYOR..
Şimdi burada merak edilen ve bizlere de sorulan çok önemli bir konuyu kamu oyu gündemi ile paylaşmak istiyoruz. Bazıları için haber niteliği olmayabilir, bizi bağlayan bir tarafı da olmayabilir. Ancak, Ordu’da Ordu halkı için bir hizmet yapıyorsak bu konuyu da tarafsız olarak kamu oyu ile paylaşmak zorundayız. Acaba ekilmeyen tarladan kimler ne kadar ürün alıyor?

Haber-Derleme : OSMAN ŞAHİN

Haberin başlığında bahsettiğimiz gibi AKP  adam kayırıyor, basını ayırıyor” diyoruz. Ordu’da bir çok basılı  yerel gazete ve sadece basın bültenleri  haberi yayınlayan  çok sayıda da internet siteleri bulunuyor. Onları dikkate alan, okuyan ve takip edenler yok diyecek kadar sayıda azdır.

ALTAŞ, TV 52 ve BTV..

İki tane de ulusal bazda bir de internet ortamında yayın yapan TV. Kanalları vardır ki; her iki kanal yerelde pek rağbet görmese bile, il dışında önemli ve çok sayıda takipçileri bulunuyor. Altaş ve Kanal 52 Televizyonları Ordu’nun çok sesli yayın organıdır. Her ikisi ile ne bir samimiyetliğim, haşır neşir olmuşluğum vardır, ne de herhangi bir sorunum ve problemim  de yoktur. Mesleki açıdan takip eder, siyasi görüşlerini hiç ciddiye almam, haber ve program yayınlarının konusu da beni ilgilendirmez. Ben sadece, doğruluğa, ciddiyetliğe ve tarafsızlığa bakarım.  Hatta, Ordu’nun en eski ilk TV. Kuruluşlarından olan Boztepe (BTV.) İse mesleki açıdan yapılan ayırımcılık nedeniyle uyduya geçmeyi uygun görmemiş ve internet üzerinden yaptığı yayını ile bir hayli başarılı olduğu görülüyor.

TOMAKİN YİNE AYNI KANALDAN ÖTTÜ..!.

Şimdi esas sormak istediğim konuya gelmek istiyorum. Büyük oynayacaklar, büyük konuşup, yalan atacaklar ya, “Tomakin yine aynı kanaldan öttü” diyorum. Benim de dikkatimi çektiği gibi kamu oyunun da dikkatini çekiyor ve gözlerden kaçmıyor. Hakikaten, AKP. İl başkanı Halit Tomakin, Büyük Şehir Belediye başkanı Dr. M. Hilmi Güler, AKP Milletvekilleri Şenel Yediyıldız, Metin Gündoğdu ve Ergün Taşçı neden sık sık sadece ALTAŞ TV’ye çıkarlar.? Acaba Kanal 52 TV. Onlara kapısını mı kapattı, yoksa orada istedikleri gibi konuşamıyorlar mı? Hatta bunlar da yetmiyormuş gibi, ilçe Belediye başkanlarının çoğunluğu da ALTAŞ TV.’yi tercih ediyor. İstedikleri gibi konuşuyorlar.

ADAM KAYIRMA, BASINI AYIRMA..

İşte görüldüğü gibi bunlarda her şey var. Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan, zamanı geldiğinde adam kayırma, kollama yapmadıklarını herkese eşit baktıklarını anlattığı halde, bu bizim Ordu’nun  AKP’li siyasetçileri neden adam kayırıp, basını ayırıyor? Benim için o TV, bu TV. Fark etmiyor. Eğer ayırım yapmıyorlar, adam kayırmıyorlar, basını ayırmıyorlarsa bu siyasilerin her kanala çıkarak ötmeleri, seslerini her yerde duyurmaları gerekmez mi?

BAŞ SORUMLU BAŞKAN TOMAKİN Mİ?

Burada sorulması gereken bir soru daha var. Bu konuda en büyük tepki AKP İl başkanı Halit Tomakin’e geliyor. Neden mi derseniz, başkan Tomakin, AKP siyaseti ile Ordu’yu yönettiği gibi, kendi partisine mensup TV. Programı yapan kişilere, şu TV. Çık, bu TV. Kanalalına çıkma, şu basına destek ver, buna verme gibi tutum ve davranışları ile yönlendirdiği iddiaları  ile bazılarını ağabat ederken, bazılarını da berbat ederek batırma taktiği siyasetinin ön planda tutulduğu aleni ve açıktır.

ÖNCEKİ AKŞAM YİNE ÖTTÜ, ATTI, TUTTU..

Ak Parti Ordu il başkanı Halit Tomakin partinin başında değilken, eski yönetim hakkında atıp tutarken, şimdi il başkanı olduktan sonra da onun aleyhinde konuşanlara karşı da kendisi sessiz kalmıyor ve istediği gibi de ötüyor. Tomakin, Mart ayında çıktığı aynı TV. Kanalında Fındık konusunda, fiyatların artmasını isteyeceği halde “Fındığınızı 30 Nisana kadar elinizden çıkarın, yoksa fiyatlar dişer, fındık elinizde kalır” açıklaması ile kamı oyu ve fındık üreticisinden büyük tepkiler almıştı. Fiyatların gerilemesine neden oldu ve büyük bir üretici kitlesinin partisinden kopmasına neden oldu.

KONUŞMALAR BOŞ VE NAFİLE..

Başkan Tomakin, önceki  akşam aynı kanalda yaptığı konuşmaları ile yine saçmalayarak halkı kendisine bir kez daha güldürdü.  Ordu halkı kendileri için yapılan ve beklenen  hizmetlerin müjdesini beklerken, başkan Tomakin Ordu’yu sadece bir “Fındık” sözü ile halka yapılan çalışmaları ile vereceği bir bilgi bulamayarak, Cumhurbaşkanının yaptıkları ile övünmeye başladı.

Çünkü, Ordu için söyleyecek bir şey bulamayan Tomakin’e soru soracak tecrübeli ve cesaretli birisi de yok.. Soru sorma tek başına anlat, istediğin gibi konuş. Bu gibi programlarda modatörlerin sorması gerekirken, saldım çayıra, mevlam gayıra misali anlat, anlat heyecanlı oluyor, millet de sadece kuzu kuzu dinliyor. Bakarmısınız, Tomakin’e Ordu için anlatacak bir konu bulamayınca, Kanal İstanbul projesini, İstanbul’un köprülerini, 15 yıllık Or-Gi hava limanı ile genel seçimlere değinerek canlı yayın saatini doldurdu ve sırtından büyük yük attı.

İKTİDAR YANLISI TV’ye BÜYÜK PARALAR ÖDENDİĞİ  İDDİALARI..

Şimdi gelelim işin maddi olan en önemli kısmına. İktidar partisinin siyasetçileri  ve AKP  yanlısı yöneticilerinin neden  ALTAŞ TV’ye çıktıklarını ise  belki halk bilmez ama bu meslek gurupları içinde sık sık gündeme gelir ve eleştirilere neden olmaktadır.  Benim ne çıkarım olur, ne menfaatim, kim kazanırsa hiç beni ilgilendirmez Allah çok versin derim. Ben sadece tarafsız olarak sorar ve öğrenirim. Haklı ile haksızı ayırt ederim. AKP’de yönetici olan TV’nin yöneticileri Bu TV’ye her bir programa saatlik olarak güzel paralar ödüyorlar. Ayrıca kurum içindeki yöneticiler de ayrı bir şirket ve reklam firmaları kurmuşlar. Öyle ya da böyle çeşitli iş alım teklifleri ile ihale, doğrudan temin, logo çizim, vs. gibi işler veya pazarlık usulü ile Belediyelerden ve  AKP’li siyasilerden güzel  para kazanıyorlar. Bize de Allah çok versin demek düşer.

FATURA BEDELLERİ AÇIKLANSIN..

Aslında bende burada yanlış bilgi sahibi olmuş, yanlış eleştiri yapabilirim. AK Parti Ordu il başkanlığı bu zamana kadar hangi basın kuruluşuna ne kadar para ödemiştir. Belediyeler hangi reklam ajansına ve gazetelere ne kadar ödeme yapmıştır. Hangi TV kurumuna daha çok ödemeler yapılmıştır.? Milletvekillerinin canlı yayın paralarını kimler ödemiştir? İlçe Belediyelerinden program başı veya aylık olarak ne kadar paralar ödeniyor?

Gerçeklerin net ve doğru olarak öğrenilmesi için resmi olarak kayıtların ve faturaların açıklanması bütün gerçekleri ortaya çıkaracaktır.

Buradaki, eleştirimin gerçek manası ekilmeyen yerden ürün biçilmesidir. Bir iktidar partisinin yaptığı ayırımcılığını ve yanlışlarındaki gerçekleri su yüzüne çıkarıp, kamu oyu ile paylaşılması bütün şaibelerin de sona ereceğini hatırlatarak, sorumluları ve ilgili kurumları taktir ederlerse açıklama yapmaya davet ediyorum.

Bu bir sorudur dedim ya, inşallah cevap verilir.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TELEFERİK VE TERS EV’DE YENİ SAAT UYGULAMASI..Önceki Haber

TELEFERİK VE TERS EV’DE YENİ SAAT UYGULA...

TOPLU TAŞIMADA NORMALLEŞME DÖNEMİ BAŞLADI..Sonraki Haber

TOPLU TAŞIMADA NORMALLEŞME DÖNEMİ BAŞLAD...

Facebook Yorum

Yorum Yazın