3- CMİLE EV
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

AKP’li iki başkan hakkında Savcılığa suç duyurusu..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AKP’li iki başkan hakkında Savcılığa suç duyurusu..
Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin ile Akkuş Belediye başkanı İsa Demirci Gazetemiz sahibi Osman Şahin tarafından haklarında yapılan eleştirileri ve haberleri kabul edemeyerek suç olmadığını bildikleri halde C. Savcılığına şikayet ederek adliyeyi ve güvenlik makamlarını asılsız yere meşgul ettikleri gerekçesiyle gazeteci Osman Şahin tarafından Ordu Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu. Bu konuda Cumhurbaşkanına ve İç İşleri bakanımıza da sesleniyoruz. Bu iki başkan görevlerinden alarak partiden ihraç edilmelidir.

İşte iki başkanın bizlere karşı aldıkları tavır ve yaptıkları şikayetleri sonucu Suç uydurma suçudur. İşlenmediği bilinen bir suç nedeniyle adliyenin meşgul edilmesini cezalandıran bir soyut tehlike suçudur (TCK md.271). Asılsız ihbar veya şikayet başvurusu yapılması halinde savcılık veya kolluk tarafından soruşturma başlatılması şart olmayıp, ihbar veya şikayetin objektif olarak soruşturma başlatmaya elverişli nitelikte olması suç uydurma suçunun meydana gelmesi için yeterlidir  denilmektedir.

GÜRGENTEPE BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR ŞAHİN..

Gazeteci Osman Şahin’e ana-avrat küfür ettikten sonra Gazetemizi 3. kez şikayet eden Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin’in son yaptığı suç duyurusunda, gazetemiz tarafından whatsapp gurubunda kendisine haber linklerinin gönderilmesi nedeniyle “Bana sürekli mesaj gönderiyor, beni rahatsız ediyor diye Gürgentepe C. Savcılığına şikayette bulunmuştu. Savcılık Yaşar Şahin’in bu şikayetini suç görmeyerek “KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA” dair karar vermişti.

Başkan Yaşar Şahin'in ettiği küfürleri bir kez daha dinlemek için aşağıdaki linki tıklayınız..

https://www.yongazetesi.com/video/gurgentepe-belediye-baskani-yasar-sahinin-gazeteciye-ettigi-kufurler-ve-hakaretler-124

AKKUŞ BELEDİYE BAŞKANI İSA DEMİRCİ..

İsa Demirci daha önce yaptığımız bir haber nedeniyle gazetemizi şikayet ederek bu konuda ceza almıştık. Ancak, başkan Demirci aynı suçtan ikinci kez gazetemizi tekrar şikayet etmiş, Akkuş C. Savcılığı ise 14,04.2020 tarihinde ikinci bir soruşturma yapmanın mümkün olmadığı ve tekerrür ettiği gerekçesiyle KAMU ADINA KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA”dair karar vererek başkan Demirci’nin şikayeti de bu nedenle boşuna olmuş oldu.  İsa Demirci'nin FETÖ'cü Zekeriuya Öz hakkında yayınladığımız haberimize erişim  engeli koyulmuştur.

En son İsa Demirci hakkındaki yayıınladığımız haberi okumak için aşağıdaki linki tıklayınız..

https://www.yongazetesi.com/haber/akkus-belediye-baskani-isa-demirci-pesimizi-birakmiyor-10678

“SUÇ UYDURMA” SUÇU NEDENİYLE ŞİKAYET ETTİK..

Her iki Belediye başkanı işlerini güçlerini bırakıp gazetemizi korkutmak, sindirmek ve yıldırmak amaçlı işlenmeyen bir suçu, suç işlemiş gibi göstererek  “SUÇ UYDURMA”suçunu işledikleri ve adli makamları gereksiz yere meşgul ettikleri gerekçesiyle TCK’nın 271. Maddesinde belirtilen yasaya aykırı hareket ettikleri iddiaları ile haklarında Ordu C. Savcılığına suç duyurusunda bulunduk.  Şimdi Savcılığın  vereceği kararı merakla bekliyoruz.

İHRAÇ EDİN ve GÖREVLERİNDEN ALIN..

AK Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri bakanı Süleyman Soylu’ya  sesleniyoruz. Genel başkan yardımcısı Numan Kurtulmuş’a sesleniyoruz. Ordu’da bu iki Belediye başkanı partinize büyük zararlar veriyorlar ve seçmen sayılarınız da bu nedenle gittikçe azalıyor. Seçmenler büyük tepki gösteriyorlar. Her iki Belediye başkanının hem görevlerinden alınmaları, hem de AK Parti gibi bir partiye yakışmadıklarından dolayı ihraç edilmelidirler.  Partinizin geleceği açısından sizlere bu öneri ve hatırlatmayı yapıyoruz. En kısa zamanda gerekli işlemin yapılmasını bekliyoruz.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
İNŞAATTAN DÜŞEN İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ..Önceki Haber

İNŞAATTAN DÜŞEN İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ..

MÜDÜR KORONAYA YENİK DÜŞTÜ..Sonraki Haber

MÜDÜR KORONAYA YENİK DÜŞTÜ..

Facebook Yorum

Yorum Yazın