EN ÜST EVDE KAL 24 temmuz gazeteciler - BAYRAM
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

AKP. Perşembe İlçe başkanlığına Mehmet Çalış seçimle geldi..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AKP. Perşembe İlçe başkanlığına Mehmet Çalış seçimle geldi..
AK Parti 6. olağan kongresinde kavga çıkmıştı. 2017’de yapılan kongrede kürsüde yumruklar havada uçuşmuştu. Ancak, bugün AK Parti Perşembe İlçe başkanlığının 7. Olağan Kongresi yapıldı. O dönemin kadrosunun tamamen değişmesi ve kişilerin de ağızlarında maske olduğundan mesafeli oturmalarından dolayı kimse kimseye laf atamadı ve kongre kavgasız ve gürültüsüz sakin bir şekilde sona erdi. İlçe başkanlığına tek aday olan ve daha önce atama ile gelen Mehmet Çalış seçimle yeniden ilçe başkanı oldu. Şimdi Perşembe halkı kendisinden önemli hizmetler bekliyor.

Perşembe Ceren Restaurantta yapılan Kongreye , Milletvekillerimiz Ergün Taşçı ve Metin Gündoğdu, İl Başkanı Halit Tomakin, AKP’nin bazı yöneticileri, Perşembe koordinasyon sorumlusu Bırol Akgül ve çevre İlçenin İlçe ve Belediye Başkanları, MHP Perşembe İlçe Başkanı STK temsilcileri , delegeler ve çok sayıda Perşembe'li katıldı.

Kongre Divan Başkanlığını Trabzon Milletvekili Dr. Adnan Günnar yaptı , Divan Başkan Yardımcılığını İl Başkan Yardımcısı Teşkilat Başkanı Muhittin Konca , Katip Üyelik görevlerini ise İl Yön.Kur,Üyesi Mustafa Kaya, İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Gündoğdu, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Semih Dede yaptı.

Kongre’de Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayim Tandoğan, Milletvekili Ergün Taşçı ve Metin Gündoğdu ve il başkanı Halit Tomakin birer konuşma yaptı. İlçe başkanlığına yeniden seçimle gelen Mehmet Çalış katılan üyelerin tamamının oylarını alarak kendisine destek verenlere teşekkür etti..

PERŞEMBE’Lİ BAŞKAN ÇALIŞ’TAN HİZMET BEKLİYOR..

AK Parti Perşembe ilçe başkanlığına Ülkü Kumral’ın istifasından sonra atama ile gelen başkan Mehmet Çalış, Perşembe için bu zamana kadar istenilen ve beklenen hizmeti verememişti. Bu kongrede seçimle tekrar başkan olan Mehmet Çalış, özellikle kendi Mahallesi /Köyü olan Saray Mahallesine dahi beklenen hizmeti getirememişti.

Bilindiği gibi AKP başkanları o yörede Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın vekili demektir. Şimdi başta Saray köyü olmak üzere Perşembe halkı kendisinden iyi bir hizmet bekliyorlar. Özellikle Saray köyünün yol sorunu hala çözülemedi. Eski ana yollar, Hacıhasanlı-Karaağaç bağlantısı, mezarlık yolları ve su sorunları öncelikli hizmet olarak çözüm bekliyor. AKP Perşembe ilçe başkanı Mehmet Çalış’a yeni görevinde başarılar diliyor ve destek vermeye hazır olduğumuzu da belirtmek istiyoruz.

İL BAŞKANI TOMAKİN; FINDIKLA ÖVÜNDÜ..

Kendisinin Perşembe’nin ayrı bir sevgi ve sempatisi olması nedeniyle kendisine özel bir de pankart astılar. Kongrede fındıkla övünen bir konuşma yapan başkan Tomakin, “KARADENİZ’DE FINDIĞA SAHİP ÇIKAN İKTİDARLAR SORUNLARIN % 80 Nİ ÇÖZMÜŞ DEMEKTİR”diyerek Perşembe İlçesinin kendinde ayrı bir yeri ayrı bir sevdası olduğunu ifade ederek, “Perşmbe benim ikinci evim, Perşemde’de öğretmenlik , idarecilik ve ticari faaliyetlerde bulunduğunu belirten Başkan Tomakin hep şunu söyledim. Perşembe’nin benim kaderimdir, onun için Perşembe’ye özel önem veriyorum. Perşembe’li hemşehrilerimi çok seviyorum” dedi.

Bu sene üreticilerimizin beklentisi 16,5 TL, gibiydi sonra çıtayı yükselttik 20 TL beklentisine girdik, ama Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan fındık üreticilerine emeğinin karşılığının hediyesi olarak 22 TL fiyat verdi.

Başkan Tomakin, Fındık konusuna da değinerek , Fındık bizim Karadeniz’in olmazsa olmazı olduğunu hepimiz biliyoruz, şunu ifade edebilirim ki, fındığın problemlerine çözüm bulan, fındık üreticisini memnun eden iktidarlar Karadeniz’de sorunların % 80 ni çözmüş demektir tespitinde bulunarak özellikle son 2 yıla bir bakın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın fındık üreticilerine sahip çıkması ile birlikte fındıktaki hem Pazar problemini hemde fiyat problemini hamd olsun geride bıraktık Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan fındık üreticilerine emeğinin karşılığının hediyesi olarak 22 TL fiyat verdi . Yani beklentinin üzerinde bir fiyat açıklaması olduğunu belirten başkan Tomakin, Geçtiğimiz gün TMO il Müdürü ile görüşme yaptığını günde 30 fındık üreticisinin randevu aldığını ancak 5 üreticinin fındık verdiğinin bilgisini verdiğini ifade ederek buda gösteriyor ki, fındık üreticisi devletine güveniyor, piyasaya güveniyor” ifadesini kullandı.

Kongreye tek liste ile gidilen Mehmet Çalış’ın Listesi şu isimlerden oluştu;

İlçe Başkanı Mehmet Çalış , Yönetim Kurulu üyeleri, Hüseyin Korkmaz, Birol Acartürk,Durmuş Güler,Kadir Yıldırım, Ali Sezer, Muammer Alkan, Hürrem Saka, Minire Aksoy, Serkan Duran, İbrahim Aydın, Murat Sakarya, Kamil Yazıcı, İhsan Tanrıvermiş, Mustafa Öney,

İl Delegeleliklerine ; Mehmet Çalış, Mustafa Sayım Tandoğan, Ayşegül Gündoğdu,Semih Dede, Alper Bektaş, Hüseyin Cem Eyüpoğlu, Ali Demir, Ali Yazıcı, Hicran Odabaşı,Mustafa Aydoğan,Levent Yüksel, Durmuş Güler, Hüseyin Korkmaz, Birol Acartürk,Kadir Yıldırım, Ali Sezer, Salih Aydın, Murat Sakarya, Kamil Yazıcı, İhsan Tanrıvermiş, Muammer Alkan,Mustafa Öney, Hürrem Saka, Minire Aksoy seçildi.

2019 SEÇİMLEİNDE KAVGALI SEÇİMDN KALAN FOTOĞRAFLAR..


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BÜYÜKŞEHİR ALT YAPI ÇALIŞMALARINA BAŞLADI..Önceki Haber

BÜYÜKŞEHİR ALT YAPI ÇALIŞMALARINA BAŞLAD...

Ünye’li Muhtarlar başkan Tavlı’ya tepki gösterdi..Sonraki Haber

Ünye’li Muhtarlar başkan Tavlı’ya tepki...

Facebook Yorum

Yorum Yazın