4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

AKP ORDU İL BAŞKANI HALİT TOMAKİN PARTİSİNİN SONUNU HAZIRLIYOR..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AKP ORDU İL BAŞKANI HALİT TOMAKİN PARTİSİNİN SONUNU HAZIRLIYOR..

HABER-ARAŞTIRMA OSMAN ŞAHİN

Aldığı tepkiler, yaptığı yanlışlar yetmiyormuş gibi, her gün partisi adına yanlış yapmaya ve partisini kan kaybettirmeye devam eden AK Parti Ordu il başkanı Halit Tomakin,  yanlış üstüne yanlış yapmaya devam ediyor. Bizi toplantıya almama emrini kim verdi? Sayın başkan Halit Tomakin, bu korku, bu tahrik neden? Yeter artık üstüme gelmeyin!..

AK Parti Ordu il teşkilatı son günlerde üst üste yaptığı yanlışlarla halkın tepkisini almaya ve partisinin Ordu’da kan kaybetmesine devam ediyor. İl başkanı Halit Tomakin son günlerde yaptığı hatalarla Ordu’da partisinin sonunu hazırlıyor. Vatandaşlardan her gün ayrı ayrı tepkiler alıyor.

YAŞAR ŞAHİN’İN KÜFÜR  OLAYI HER ŞEYİ BİTİRDİ..

Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin’în gazetemiz sahibi Osman Şahin’in anasına-avradına küfür ederek ölümle tehdit etmesi ile başlayan sürece destek veren ve Yaşar Şahin’e sahip çıkan AKP İl başkanı Halit Tomakin hakkında yapılan eleştirili  haberler ve yorumlar başkan Tomakin’in  farklı kararlar almasına neden oluyor. Başkan Tomakin’i adeta bir korku almış ve tahriklere başlamıştır.

GAZETECİYE ENGEL TALİMATINI KİM VERDİ?

AKP Ordu il başkanı Halit Tomakin’e soruyoruz.? Dün Kültür Sanat merkezinde düzenlenen genişletilmiş il danışma kurulu toplantısına gazeteci Osman Şahin’in “Toplantımızda görmek istemiyoruz”diye salona alınmaması emrini Polise kim verdi? Madem ki, görmek istemiyorsunuzo zaman neden davet ettiniz? Bunun açıklamasını istiyoruz. Partiniz hem bizi davet edecek, hemde salona almayacaksınız. Bu korku, bu telaş bu şaşkınlık neden sayın Tomakin? Şayet bu emri siz vermediyseniz, kimlerin verdiğini açıklamanızı bekliyoruz. Korkuyorsanız, siyaset yapmayacaksınız, ancak bizi tahrik etmek gibi bir niyetiniz varsa çok yanılıyorsunuz. Biz tahriklere ve oyuna asla gelmeyeceğiz. İşimizi bağımsız ve dürüst olarak yapmaya devam edeceğiz ve kimseye satılmayacağız.

SOSYAL MEDYADA ENGEL KOYDU..

AKP İl başkanı  Halit Tomakin sosyal medyada  şahsımı da engellerek Daha önce kendi özel Facebook sayfasında yaptığı paylaşımlarına yorum ve beğenileri engellemişti.  Önceki günden itibaren de  patinin Ordu il başkanlığına ait, facebook sosyal medya ana sayfasında ve twitter sayfasında da aynı uygulamaları yaparak  sosyal medya aracılığı ile yapılan paylaşım ve yorumlarımızı da engellemiş bulunuyor.  Böylece halkın tercihine ve partisine ambargo koyulmuş demektir.

ALTAŞ TV. CANLI YAYINDA DA ENGEL KOYULDU..

Ayrıca dün akşam AKP genel başkan yardımcısı Numan Kurtulmuş’un Altaş TV’de yayınlanan canlı yayın programına ALTAŞ TV.  sosyal medyada yayınlandı ama, yine yorum ve beğenilere şahsımı engelleyerek yorumlara kapatıldı. Böylece Ordu’nun AK Partisine büyük bir darbe vurulmuştur.

EYY… HALİT TOMAKİN SEN KİMSİN?

İşte son günlerde yaşananları bütün Ordu halkı görmektedir. Eyy … Halit Tomakin sen kimsin diye sana sormak istiyoruz. Sen bir iktidar partisinin Ordu il başkanısın, Sayın Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın temsilcisisin.  Sen gazetecinin toplantıya girmesini engelleme hakkına sahip değilsin. Sen Ordu halkının sosyal medyada Partinize karşı yapılacak olumlu veya olumsuz eleştirilere beğenileri engellemeye hakkın yoktur. Bizden neden rahatsız oluyorsun.. Şayet bu eleştirileri kabul edemiyorsan, siyaseti bırakacaksın.

Sen seçilmiş bir siyasetçi olarak o makam koltuğuna oturmadan önce hakkında yapılacak eleştirileri baştan kabul etmiş sayılman yasal ve hukuki bir dayanaktır.

Sayın C. Başkanı Erdoğan’ın ve yardımcısı Numan Kurtulmuş’un ve AK Partiye gönül vermiş milyonlarca kişinin kaderi ile oynamaya hiç hakkın yoktur.

Eyy.. Halit Tomakin sen kimsin AKP tek senin partin değildir, yaptığın davranışlarla partine büyük zarar veriyorsun.. En kısa zamanda bu partinin senden kurtulması gerekiyor.

BU NASİHATIMIZA MUTLAKA KULAK VER!..

Biz yaşamak istediğimiz için ölmekten ve öldürülmekten korkmuyoruz. Yalnız şunu unutma ki, dıştan fethedilen kale sayılı günler içindir. Kimseyi kırma, hırpalama. Her ne kadar gönül için seçildiğin makam saray denilirse de yanlıştır. Gönül şayet saray olsaydı, parçalarından tekrar faydalanmak mümkün olurdu.

O makamda Şeref kuşunu iyi tut. Uçarsa geri dönmez.) dönse bile, huyu tüyü değişmiş olarak döner. Unutma ki, iadeli şeref, takma diş gibidir. O makama daha önce senin yerinde oturanların bugün hiçbiri ortalıkta görünmüyor. Sokakta gezerken kimsenin yüzüne bakamıyorlar.

Sayın Tomakin, sen öğretmenlik yapmış kültür ve bilim sahibi, üzlerce kişiyi topluma kazandıran birisin. Bana bu yazıları yazmayı bana öğreten öğretmenlerimi hala seviyorum ve onların değerini ve kıymetini asla unutamıyorum. O nedenle dir ki,kin ve nefret  aksi seda  gibidir. Döner sahibine gelir. Bir kere eğilmeye gör bir daha doğrulamazsın.  Bu işleri başarabilmen için bilgi ve zekâ malzemene gayret cevherinde eklemen lazım gelir.

Sen o makamı  bulduğun için değil, etrafındakiler seni buldukları için sevinsinler. Zira bir’in kitleyi bulması kolay, kitlenin bir’i bulması zordur.  Ziyanı yok, sen bedeni kabiliyetin alaka ve alkış topladığı yerde, mütevazı olarak, ilmi fıtri kabiliyetini inkişaf ettirmeye bak.  Bugün değilse bile yarın takdir edilirsin.

Siyasi davalarda ikinci planda kalanlar, unutulmaya mahkum olurlar. Fakat ilmi sahada ikinci, hatta beşinci planda da kalsan, bu yine senin için ve milletin için bir başarıdır.Bilirim, hayalsiz yaşamak, salatasız yemek yemeğe benzer.Fakat sen, asla siyaset alanında hayal uykusuna dalma. Zira uyanışın çok acı ve hüsranlı olur.

Fırsat topal eşekle kaçıyorsa, ardından atla kovalamakta tereddüt, etme. Bir gün zaman gelecek, yine seçim olacak. Gerekirse şerefinle beklemesini bil, gerçekte ümit yaşatır. Bekleyiş öldürse de, buna idmanlı olman lazım.

Sanırım, Halit Tomakin bey, elini vicdanına koyacaksın ve yanlışlarını göreceksin. İnşallah bu yanlışlar bir daha tekerrür etmez.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Perşembe İlçe başkanlığına Hasan Marangoz seçildi..Önceki Haber

Perşembe İlçe başkanlığına Hasan Marango...

Vali Sonel, Başarılı Sporcuları Ödüllendirdi..Sonraki Haber

Vali Sonel, Başarılı Sporcuları Ödüllend...

Facebook Yorum

Yorum Yazın