EN ÜST EVDE KAL 24 temmuz gazeteciler - BAYRAM
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

AKP. İlçe başkanı Altaş, “Söyleyecek çok sözümüz var”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AKP. İlçe başkanı Altaş, “Söyleyecek çok sözümüz var”
Öncelikle bu haberimizde kimin kime cevap verildiği hangi konuşma veya faaliyet karşısında açıklama yapıldığı konusunda detaylı bir bilgi açıklaması yapmadan bir basın bülteni gönderildi. AK Parti Altınordu ilçe başkanı Selman Altaş, ilk kez bir basın açıklaması yaparak Ordu Büyük Şehir Belediyesi tarafından dolmuşlar konusunda yapılan hizmetleri ve fiyat artışlarını gündeme getirerek CHP İlçe başkanına da sesi yerinde bir cevap vermiş oldu. Tam detaylı olmasa da AKP’nin genç ilçe başkanı Selman Altaş ilk kez konuştu, yarım yamalak da anlatsa öğrenecek inşallah diyoruz ve gönderilen basın açıklamasında “Söyleyecek çok sözümüz var” diyen Altaş’ın açıklamalarını aşağıda aynen yayınlıyoruz..

Öncelikle CHP. Altınordu ilçe Başkanı Hanımefendi’ye selamlarımızı iletiyoruz. Maalesef Belediye’yi hedef alıp gündemde kalacağım diye ne yapacağını şaşırmış durumda. Kurdukları cümlelerin kendilerine dahi hayrı yok. Sanırım bunun bir eğitim süreci oluyor, yoksa aynı cümle içerisinde hem dolmuşçu esnafına pandemi sürecinden dolayı teşekkür edip, yapılan fiyat düzenlemesi konusunda eleştiri getiriyor olmazdı, yada olmamalıydı. Kendi içerisinde zıtlıklar barındıran talihsiz bir açıklama olmuş.

Bu süreçte dolmuşların yolcu sayılarının yarıya düştüğünü hatta zarar bile ettiğini ifade eden hanımefendi, cümlenin hemen sonunda “BELEDİYE SINIFTA KALDI”şeklinde beyanat vermesinin başka bir izahı olamaz. İnsanları bu tip algı operasyonları ile yönetebileceğini düşünen zihniyetin, kim bilir üst akıl hocalarında ne fikirler var.

Belediye Toplu Ulaşım konusunda yetkili merciidir. Ancak çalışan araçlar daha öncesinde ilimiz Altınordu ilçesinde dolmuşçuluk mesleğini icra eden esnaf kardeşlerimizindir. Söz konusu fiyat düzenlemesi pandemi süreci ile alakalı olmayıp, daha öncesinde yıllık olarak planlanan artış oranı ölçüsünde yapılmıştır.

Yapılan bu fiyat düzenlemesinde belediyenin bir kâr amacı olamaz. Hanımefendinin de bahsettiği gibi pandemi sürecinde zarar eden ve mevcut fiyatlar üzerinden artık sürekliliğin sağlanamadığının görülmesi üzerine 6 ay önce yapılması gereken bir fiyat düzenlemesidir.

Yaptıkları en güzel çalışmanın “Yaptırmayız, ettirmeyiz, vs vs” siyaseti olan bu sığ düşünce sahiplerinden farklı bir açıklama da beklemiyorduk. Sadece çamur at izi kalsın siyaseti ile ayakta kalmaya çalışan bu güruh için söyleyecek çok sözümüz var ancak söylediğimizde idrak edecek muhatap maalesef yok.

Ancak yine de vatandaşlarımızın bu algı yönetimine prim vermemesi adına büyükşehir belediyemizin pandemi sürecinde dolmuşçu kardeşlerimize verdiği bazı desteklerden bahsetmek istiyorum.

Pandemi döneminde salgını önlemek 65 yaş üstü seyahat kartları geçici süre ile kapatılmıştır.

Altınordu merkezde toplu taşıma araçlarına, sağlık personeli taşıma bedeli olarak 400 bin TL’ye kadar mazot desteği verilmiştir.

Çift katlı maske ve siperlik maske dağıtımı yapılmıştır.

Ticari araçlardan mart ayında alınması gereken vize ücretleri yıl sonuna kadar ertelenmiştir.

Toplu taşıma araçlarının tamamına değişik zamanlarda dezenfekte ve ilaçlama işlemi yapılmıştır. Yapılmaya da devam edilmektedir.

Özetle, Büyükşehir Belediyemiz bu süreçte üzerine düşeni fazlasıyla

yapmıştır. O nedenle bu tür açıklamalar yerine çözüm önerileri ile gelmeniz,

iyi niyetinizin bir göstergesi olabilir. Vatandaş zor durumda gibi algı

operasyonlarınızdan artık vazgeçin. Yıllardır muhalif statüsünde olmanıza

rağmen, maalesef onu da beceremiyorsunuz. Bu durumla ilgili bildiğim çok

güzel bir söz var; "İnsan ne kadar az düşünürse, o kadar çok

konuşur." -Montesquieu.

Saygılarımla

Selman ALTAŞ

AK PARTİ ALTINORDU İLÇE BAŞKANI

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ordu’nun derelerine 80 bin Balık yavrusu bıraktılar..Önceki Haber

Ordu’nun derelerine 80 bin Balık yavrusu...

Ordu’ya atanan vali Tuncay Sonel, çiçek istemiyor.Sonraki Haber

Ordu’ya atanan vali Tuncay Sonel, çiçek...

Haber Yorumları

 • Ünal18-06-2020 23:05

  Bu zamda neyin nesi mazota zam yok benzine yok.millet geçim derdindeyken bu fırsat değilde nedir.halkçılığınız bu kadar demekki yazık.

Facebook Yorum

Yorum Yazın