2 - TEKNOFEST
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

AKP İl başkanından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret gibi mesaj..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AKP İl başkanından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret gibi mesaj..
AKP Ordu İl başkanı Halit Tomakin, utanç veren hakaret niteliğinde bir 23 Nisan mesajı yayımladı. AK Parti Ordu İl başkanı Halit Tomakin’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında kullandığı fotoğraf ve yaptığı açıklamalar Ordu siyasi kamu oyunda büyük tepki almaya başladı. Tomakin, mesajında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gözüne girmek isterken “TAYYİP DEDENİZ” diye yaptığı açıklamasında Cumhurbaşkanına hakaret yaptığının farkına varamadı. Başkan Tomakin’in derhal AKP İl başkanlığından derhal istifa etmesi gerekir.

AK Parti Ordu İl başkanı Halit Tomakin son 7. kongrede yeniden il başkanı seçildikten sonra iyice şaşırmaya başladı. Gerek parti içindeki davranışları ile gerekse, paylaşım ve yaptığı davranış veya basın açıklamalarında başkanlığını yaptığı partiye sanki ihanet edercesine her gün seçmen kaybettirmeye devam ediyor. Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve partisine büyük zararlar veriyor.

YABANCI ÇOCUKLARA “TAYYİP DEDENİZ” DEDİ..

AK Parti Ordu İl başkanı Halit Tomakin, önceki gün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Mesajın Fotoğrafında görüldüğü gibi montaj olarak kucağına birer çocuk aldı. Ama o çocuk bizim çocuklarımız değil, siyahi yabancı ocukları kucağına alarak,”TAYYİP DEDENİZ” diyerek bizim kendi çocuklarımıza alenen hakaret etmiştir. İşte bu görüntü ve sözlerle Ordu halkından bir çok eleştiri ve kınamalar gelmeye başladı..

BAŞKAN BİZİM ÇOCUKLARIMIZI NEDEN UNUTTU?

AK Parti Ordu il başkanı Halit Tomakin’e şunu sormak istiyoruz : Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan bizim çocuklarımızın Dedesi olabilir. Böyle bir çocuk bayramında bizim şehit çocuklarımız, yetim ve kimsesiz çocuklarımız varken, siyahi yabancı çocukları kucağına alarak TAYYİP DEDENİZ” diye açıklama yaparak fotoğraf paylaşmasının çok büyük bir ayıp ve bizim kendi çocuklarımıza karşı yapılan büyük bir hakaret olduğu iddiaları ile eleştirilere ve tepkilere neden oldu.

Atatürk’ün çocuklarımıza emanet ettiği bu önemli  bayramda Valiler, Belediye başkanları ve hatta Üniversiteler  makamlarını bir simge olarak o gün bizim çocuklarımıza teslim ederken, Bir iktidar partisinin il başkanı kucağına yabancı ve siyahi çocukları montaj fotoğraf yaptırarak mesaj yayınlamak  ve “TAYYİP DEDENİZ”diye de açıklama yapmak bizim çocuklarımıza ve Cumhurbaşkanına hakaret  değimlidir?

CUMHURBAŞKANIMIZIN TORUNLARINA DA HAKARET SAYILIR..

Başkan Tomakin’in yaptığı bu açıklama ve kullandığı fotoğrafında Sayın Cumhurbaşkanımızın öz torunlarına karşı da yapılan bir hakaret ve saygısızlıktır. Çünkü, Cumhurbaşkanımızın kendi çocuklarından pırıl pırıl öz torunları var. Bizim çocuklarımız da onun torunları sayılır ama, maalesef başkan Tomakin, önce bizim çocuklarımızı kucaklaması gerekirken, bunların tamamını unutup, kimsesiz, yetim ve şehit ailelerinin çocuklarını da es geçerek  görmezden gelip, siyahi yabancı çocukları kucağına alarak 23 Nisan bayramı gibi önemli bir bayram mesajı  yayınlıyor. Bu nedenle hem Cumhurbaşkanımızın ve hemde bizlerin yerli çocuklarımıza yapılmış bir hakaret demektir.

SANIRIZ ŞAŞIRDI.. ÖZÜR DİLEMELİ!..

AK Parti Ordu il başkanı Halit Tomakin, sanırız burada şaşırarak yanlış bir tercih yapmış ve belki de bu kadar tepki alacağını anlamamış olabilir. Başkan bu yanlışın izahını yapamaz. Şaşırdım, düşünemedim, diyerek derhal kamu oyundan özür dilemeldir. Cumhurbaşkanının torunlarından, bizim çocuklarımızdan ayrı ayrı özür dilemelidir. Aksi taktirde her gün partisini bataklığa sürükleyen başkan Tomakin, gelecek seçimde ağır bedeller ödemeye şimdiden hazır olmalıdır. Veya derhal istifa ederek, AKP’yi Ordu’da kurtarmalıdır.

ÜCRETSİZ OLARAK YAYINLADIK..

Her türlü reklam ve mesajlarını Ordu basınına ücretle yayınlatan ve bir çok haberlerin yayınlanmaması için Ordu basınına sus payı veren AKP İl başkanlığının bütçesi yetersiz ve maddi  sıkıntılar içinde olduğu  için bu zamana kadar olduğu gibi bu reklamı ve mesajı da bizler YÖN gazetesi olarak yine ücretsiz olarak yayınlayarak tarafsız, ilkeli, prensipli ve ahlaklı yayın ilkelerimizden hiç taviz vermeden sürdürmeye devam ediyoruz.

İşte o yayınlanan mesajı bir kez daha okumak için aşağıdaki linki tıklayınız..

https://www.yongazetesi.com/haber/akp-il-baskani-halit-tomakin-mesajinda-tayyip-dedeniz-dedi-11885

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ordu’da atıl araziler tarımla buluşuyor..Önceki Haber

Ordu’da atıl araziler tarımla buluşuyor....

PERŞEMBE’Lİ DENİZCİ ÇALIŞTIĞI GEMİDE KAYBOLDU..Sonraki Haber

PERŞEMBE’Lİ DENİZCİ ÇALIŞTIĞI GEMİDE KAY...

Facebook Yorum

Yorum Yazın