4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

AKP il Başkanı Tomakin yine ses bombası atmaya devam ediyor..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
AKP il Başkanı Tomakin yine ses bombası atmaya devam ediyor..
Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın 30 Temmuz 2022 günü Ordu’ya geldikten sonra hiç sesi soluğu çıkmayan AK Parti Ordu il başkanı Halit TOMAKİN, aradan geçen tam 40 gün sonra konuşarak bir basın açıklaması yaptı ama, Tüccarın çaldığı Fındık fiyatına karşı yine ses bombası attı. 40’ı çıkmadan da konuşamadı. Çünkü halkın yüzüne bakacak, konuşacak bir halleri kalmadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 52-54 TL. olarak açıkladığı Fındık fiyatını takmayan fırsatçı tüccarlar üreticinin Fındığını 43 TL’den almasına rağmen  adeta  hak hukuk tanımayarak  üreticinin hakkını çalanlara karşı sessiz kalan AKP İl başkanı  Halit Tomakin, bunun hesabını sorup açıklama yapması gerekirken, 20 yıllık iktidarı değerlendirerek yine hedefinde CHP ile 6’lı masa vardı. Tam 40’ı çıktıktan sonra konuşarak boş laf üreten Tomakin eski halinden hiç ödün vermeden geçmişini ve  yine  aynı  hikayelerini açıkladı. Aynı şiirleri okudu.

Sayın Tomakin, üretici kıvranıyor, Fındığı  ucuza alınıyor.  Cumhurbaşkanının  verdiği fiyatı kimse takmıyor, umursamıyor, herkes istediği  fiyata Fındık alıyor, o hala başka türlü muhalefet yaparak boş laf üretmeye devam ediyor.

İŞTE O UTANILACAK AÇIKLAMANIN ÖZETİ..

Cumhuriyet Tarihine eş değer 80 yılda yapılanların 1 değil , 2 katı hizmetleri , demokrasi ve özgürlükleri ,  AK PARTİ Genel Başkanı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sayesinde milletimize armağan ettik dedi. Fındık fiyatlarını bu açıklamayla unutturmaya çalışıyor.

21 yılda girdiği her seçimi, baş tacı aziz milletimizin teveccühü , Allah cc. yardımı ile  14 seçimi açık ara birinci kazanması siyasi tarihimize altın harflerle yazılacaktır

AK Partiden önce Türkiye’nin üçüncü ligde mücadele eden takımlar gibi olduğunu , 2001 yılından sonra güçlü Lider AK PARTİ Genel Başkanı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sayesinde emin adımlarla , önce 2. Lige , daha sonra 1 Lige ,bugün ise süper Ligde mücadele eden takımlar kategorisinde mücadele ederek  2023 ‘ e bir kala yeni Türkiye’yi sessiz devrimlerle dünyanın öncü Ülkesi haline getirmiştir dedi. 

siz bakmayın bugün bol keseden atanlara ben olsaydım 72 tl , 75 tl verirdim diyenlere Ak parti’den önce bizim fındığımız 1 dolar bile etmiyordu ? 90 sentti ,

Dünya Lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan  30 Temmuz da Ordu Cumhuriyet meydanında sizin karşınıza çıktı aslanlar gibi fındığın fiyatını da alım garantisini de verdi . 21 yıldır olduğu gibi yine çiftçinin hakkını, alın terinin hakkını verdi dedi.

Başkan Tomakin , 6 ‘lı masa oldu şimdi 7’ li masa , artık saklamıyorlar , bakanlıkta veriyorlar,  diyerek, hani bir Milletvekili vardı ,yedinci ortak mavi gözlü, sarı saçlı, dev adam Mustafa Kemal Atatürk diyordu, bağırıp çağırıyor , afra tafra yapıyordu, çok bağırayım ,bir yalan atayım nasıl olsa vatandaşlarımız inanır havasında idi, söylediği, kendi yalanına kendisi de inanmıyordu, yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış işte ..! yalanı çok kısa zamanda elinde patladı .

40 GÜN DÜŞÜNDÜ,  40 GÜN SONRA KONUŞTU;

İşte Halit Tomakin’in yaptığı açıklamanın önemli bölümlerinden özetleri aktardık. Ya insanda biraz utanma, sıkılma olur. Allah aşkına, Fındık üreticisi kan ağlıyor, geçen yıl 48 TL’den satılan Fındığa 54 TL. gibi taban fiyatı açıklandığı halde 43-44 Lira gibi bir fiyattan satın alan tüccara hiç ses çıkarmayan bu yönetimin hiç umurunda bile olmayarak  yaptığı açıklamaları sadece ses bombası atarak üreticiyi halkı kandırmaktan, aldatmaktan, yanılmaktan ve gönül almaktan başka bir şey değildir.

40 gün hiç konuşmayan, açıklama yapmayan AKP il başkanı Halit Tomakin 40 günde düşünüp taşınıp böyle asılsız bir açıklama yapıyor.  Bu millet zamanı geldiğinde bunun hesabını sizlere mutlaka soracaktır.

Ya görevinizi asli ve gerçek olarak doğru yapın, ya de çekin gidin. Artık AKP’yi Ordu’da bitirip, Cumhurbaşkanına saygısızlık yaptığınız yeter.


İstanbul’dan Perşembe’ye Kırtasiye yardımı..Önceki Haber

İstanbul’dan Perşembe’ye Kırtasiye yardı...

Vali Tuncay SONEL’in 2022-2023 eğitim öğretim yılı mesajı..Sonraki Haber

Vali Tuncay SONEL’in 2022-2023 eğitim öğ...