3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri SECCADE YAN TARAF

AKP İl başkanı Öğretmenler gününde ATATÜRK’ten hiç söz etmedi..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AKP İl başkanı Öğretmenler gününde ATATÜRK’ten hiç söz etmedi..
24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle birer kutlama mesajı yayınlayan AK Parti Ordu İl başkanı emekli öğretmen Halit Tomakin, Ordu Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan ve CHP Ordu İl başkanı Av. Atila Şahin, öğretmenler günü nedeniyle bu önemli günü kutladılar ve öğretmenlerinin ellerinden öptüler. Ancak, bu üçlü her önemli günde adeta beleşçiliğe alıştılar ve yerel gazetelere ücretsiz olarak kutlama mesajı gönderiyorlar. AKP. İl başkanı Halit Tomakin yayınladığı mesajında ise hiç ATATÜRK kelimesi dahi kullanmaması dikkatleri çekti.

Biz de yerel bir gazeteci olarak İnsani duygu ve düşüncelerle  gönderilen bu kutlama mesajlarını hiçbir menfaat gözetmeden yayınlıyoruz. Hiç de itiraz etmiyoruz, hiçbir beklentimiz de yok. Ancak, bir siyasetçi veya yönetici olarak AKP. İl başkanı Halit Tomakin, rektör Ali Akdoğan ve CHP Ordu il başkanı Av. Atila Şahin her önemli günlerde mutlaka gazetemize birer kutlama mesajı göndermekteler.

Belediyeler az da olsa bu desteği sağlarken, siyasi parti başkanları, yöneticiler veya bir kurum yönetici veya başkanları öyle bir cimri hale gelmişler ki;beleşçiliğe alışmışlar gönder mesajı yayınlansın da ne olursa olsun mantığı..

Aslında bu gibi özel ve önemli mesajlar yerel gazetelere destek olsun diye ücrete tabidir. Kimse kimsenin babasının oğlu değildir. İnsan bir kere olsun sorar, bizde emeğiniz var, borcumuz var mı der. Hadi onu da geçtik, bir teşekkürü bile çok görüyorlar. Sizleri vicdanınızla baş başa bırakıyoruz.

Şimdi gelelim mesajların önemli bölümüne haberde üç yetkilinin mesajı var. Üniversite  Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan ile CHP il başkanı Av. Atila Şahin bu önemli günde ATATÜRK’ten bahsederken, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk tarafından ilan edilen harf devrimi , yani-okuma yazma ve Türkçe alfabemizi çocuklarımıza hediye eden, ülkenin geleceğine ışık tutan Mustafa Kemal Atatürk olduğu halde  AKP İl başkanı Halit Tomakin (emekli öğretmen)  yayınladığı mesajda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan söz ederken, tek bir Atatürk sözünü kullanmaması bizce yayınladığı mesajı yok hükmündedir.

İŞTE AKP ORDU İL BAŞKANI HALİT TOMAKİN’İN MESAJI..

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle mesaj yayımladı, Tomakin mesajında , “Senede sadece bir güne sığdırılmayacak kadar özel hayatımızın her alanında 365 gün var olan baş tacı öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyor büyük bir sorumluluğu omuzlarında taşıyan siz saygıdeğer öğretmelerimizin önünde azimle saygı ile eğiliyorum” dedi.

Başkanı Halit Tomakin; “Meslektaş olmaktan büyük onur duyduğum elleri öpülesi öğretmenlerimiz gününüz kutlu olsun. Yavrularımızın sizlere ihtiyacı var. Pandemi'den kısa sürede Allah cc.izni ile kurtulacak ve yüz yüze eğitime kavuşacağız. Eski Türkiye’de hafızalarımıza kazınan limon satan işportacılık yapan öğretmen profilini hamd olsun biz kaldırdık”

Dünya’da ve Ülkemizde baş gösteren pandemi nedeniyle zaman zaman eğitime zorunlu olarak ara verildiğini zaman zaman ise canlı bağlantılarla derslerin yapılabildiğini ifade ederek ALLAH cc.’den niyazımız bu hastalığın bir an önce biterek sağlıklı günlere kavuşmamızdır. Saygıdeğer öğretmenlerimiz yavrularımızın sizin şefkatli ellerinize muasır medeniyeti Büyük Türkiye’yi inşa için anlatacağınız gözlerinizin parıltısına ihtiyacı var bende uzun yıllar öğretmenlik yapmış birisi olarak biliyorum ki , sizde yavrularımızı özlediniz dedi.

Dikkat edilecek olursa başkan Tomakin, burada Ata sözünü kullandığı halde Atatürk’ün adından hiç bahsetmemesi de dikkatleri çekiyor.

Öğretmenler günü kutlamasında siyaset yapmayı da ihmal etmeyen Tomakin, açıklamalarını şöyle sürdürdü :

ESKİ TÜRKİYE’DE HAFIZALARIMIZA KAZINAN LİMON SATAN İSPORTACILIK YAPAN ÖĞRETMEN PROFİLİNİ HAMD OLSUN BİZ KALDIRDIK.

Başkan Tomakin ; Saygıdeğer öğretmenlerim ben ve eşim de bir eğitimci olarak eski Türkiye’ye hepimiz şahit olduk, eski Türkiye’de TV. haberlerinde gün geçmiyordu ki, limon satan öğretmen, işportacılık yapan öğretmen haberleri duymayalım, çünkü bizlerin sosyal ve özlük hakları bizi oraya mecbur bırakıyordu. Şimdi öyle mi ? hamd olsun, öğretmenlerimizin yaşam standartlarını yükselttik. Yüzümüzü yere düşüren haberlere daha muhatap olmuyoruz , sizlere ne yapsak azdır , size söz verilen ne varsa yerine getirileceğinden hiç şüpheniz olmasın. Çünkü size değer veren sizleri el üstünde tutan, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var dedi.

EĞİTİME BÜTÇEDEN EN FAZLA PAYI VEREREK EĞİTİMİN KALİTESİNİ VE FİZİKİ MEKANLARINI AB NORMLARINA ÇIKARTTIK..

Başkan Tomakin, Türkiye olarak En büyük değerimiz ve zenginlik kaynağımız, sahip olduğumuz genç ve dinamik nüfusumuzdur. Nüfusumuzun nitelikli hale getirilmesi, bilgi ile donatılması AK PARTİ’nin şaşmaz hedefi olmuştur. Eğitim alanında gerek fiziki ve teknolojik alt yapı, gerek eğitime erişim gerekse de kalite konusunda çok önemli gelişmeler kaydettik. Bütçeden eğitime en fazla payları ayırarak , eski barakadan bozma , okullar yerine modern ve teknoloji ile donatılmış okullar inşa ettik . Eğitimde fiziki mekanları yenilerken , eğitimin kalitesini de artırarak AB normlarında yavrularımıza eğitim verdik.

2003 yılında başlattığımız ücretsiz ders Kitabı projesi ile öğrencilerimiz ve velilerimizin kitap alma çilesine son verdik. Çocuklarımız artık sınıflarına girdiklerinde kitaplarını sıralarının üstünde buluyorlar.12 yıllık zorunlu eğitime geçmesi, çok önemli, zor ve fedakârlık gerektiren bir karar olmuştur. Eğitimin önünde fırsat eşitliğini yok eden tüm engeller temizlendi, temizleniyor. Cumhuriyetin 100. yılında, 50 yaşın altında % 100’lük okur-yazarlık oranına ulaşmış, genç nüfusunun tamamı asgari lise eğitimi görmüş ve talep eden herkese yüksek öğretim imkânı temin etmiş bir ülke olmayı hedefliyoruz dedi.

Başkan Tomakin, “Bana bir harf öğretenin kölesi olurum”sözünü özümseyerek, 24 Kasım Öğretmenler gününüzü kutluyor , başta görevi başında şehit edilen öğretmenlerimiz olmak üzere ,edebi aleme göç eden öğretmenlerimizi rahmetle minnetle yad ediyor , hayatta olan öğretmenlerimize sağlık sıhhat ve afiyetler niyaz ediyorum.

Ordu Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı.

Gelişimin, değişimin, yenilenmenin ve daha aydınlık yarınlara doğru yürümenin anahtarı olan öğretmenlerimiz, bir ulusun kalkınmasında en etkin rolü üstlenmektedir. Birikim ve tecrübeleri ile yeni nesillere ışık olan öğretmenlerimiz, insanımızı ilmek ilmek işleyerek hayata hazırlamakta ve bu kutsal görevi yılmadan, yorulmadan yerine getirmeye devam etmektedir.

Bizler,“Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum”inancıyla yoğrulmuş bir medeniyetin,“Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır”anlayışı ile büyük görev verilen bir neslin evlatlarıyız. Dolayısıyla vatanına, milletine ve bayrağına sahip çıkan; milli ve manevi değerlerine bağlı, demokrasi bilinci yüksek nesiller yetiştirerek yarınlarımıza yön verebilmek, bilimi kendine rehber edinen liyakat ve ehliyet sahibi öğretmenlerle mümkün olacaktır.

Millet Mekteplerinin açılışı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmeni olduğu bu özel gün vesilesi ile başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu kutsal görevi yerine getirirken şehit düşen öğretmenlerimizi minnetle yad ediyor, tüm öğretim elemanlarımızın ve öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

CHP. Ordu İl Başkanı Av. Şahin'den Öğretmenler Günü mesajı

"MİLLETLERİ KURTARANLAR YALNIZ ÖĞRETMENLERDİR"

CHP Ordu İl Başkanı Av. Atila Şahin, Başöğretmen Atatürk'ün "Milletleri kurtaranlar; yalnız ve ancak öğretmenlerdir" sözünü anımsatarak, "Öğretmenlerimizin 24 Kasım’ı kutlayabilmeleri için eğitimde yaşanan sorunların çözülmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu İl Başkanı Av. Atila Şahin, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yayınladığı mesajla kutladı. Başkan Av. Şahin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün 24 Kasım 1928 yılında 'başöğretmen' sıfatını  almasının yıldönümü olan 24 Kasım Öğretmenler Günü'nün eğitimin sorunlarının konuşulmasına vesile olması açısından önemli olduğunu söyledi.

Başkan Av. Şahin, mesajında; "Binlerce öğretmenimiz atama bekliyor. Atanamayan öğretmenlerimiz ya başka meslekleri seçiyor, ya pazarda tezgah başına geçiyor. Sözleşmeli öğretmenlik kaldırılmalı. Atama bekleyen öğretmenlerimizin ataması acilen yapılmalıdır. Eğitim sisteminde ihtiyaç analizleri acilen yapılarak, eğitim programları yeniden yapılandırılmalıdır. Çocuklarımızın çağdaş, Atatürkçü, düşünen, araştıran, milli değerlere sahip bireyler olarak yetiştirilmeleri ve iyi okullarda, iyi eğitim almaları amacıyla okullarımızın günümüzün gerektirdiği teknolojik, bilimsel, sosyal ve kültürel alt yapı standartlarına sahip olmalıdır.  Toplumların gelişmesinde en önemli unsur eğitimdir. Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi 'Milletleri kurtaranlar; yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet; henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır.' Öğretmenlerimizin 24 Kasım’ı kutlayabilmeleri için eğitimde yaşanan sorunlar çözülmelidir. Bu duygularla tüm öğretmenlerimizin günü kutluyor, sağlıklı, huzurlu bir yaşam diliyorum" dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BAŞKAN GÜLER, ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI..Önceki Haber

BAŞKAN GÜLER, ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI..

Mecliste ilçe Belediyelerinin bütçesi kabul edildi..Sonraki Haber

Mecliste ilçe Belediyelerinin bütçesi ka...

Facebook Yorum

Yorum Yazın