4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

AKP İl başkanı Halit Tomakin gündemi 28 Şubat’la kapatmaya çalıştı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AKP İl başkanı Halit Tomakin gündemi 28 Şubat’la kapatmaya çalıştı..
AK Parti Ordu il başkanlığına seçimle gelen Halit Tomakin, kongrede yaşanan kalabalık (Lebaleb) görüntülerin tepkilerine sessiz kalırken, 28 Şubat kararları hakkında bir basın açıklaması yaparak gündemi kapatmaya çalıştı. Ordu’da tepkilerin odak noktası haline gelen kongrede yaşanan olaylara sessiz kalan başkan Tomakin, bir başka daha kıyak da olayları haber yapmayan Ordu basınına birer TEŞEKKÜR reklamı vererek onları susturmasını becerdi. Tomakin, bu şekilde başkanlık yapmaya devam ederse, ilk seçimlerde Ordu’da 3. Parti durumuna düşebilir.

AKP Ordu il başkanı Tomakin, seçildiği günden beri sessizliğini bozarak  ilk beyanat olarak 28 Şubat kararlarını eleştirerek aşağıdaki açıklamayı yaptı :

Başkan Tomakin, 1000 yıl sürecek denen 28 şubat millet iradesine,  milletin değerlerine ve inancına yapılan bir darbedir.. 28 şubat’ta siyasete demokrasiye ve insan haklarına “BALANS AYARI” yapmaya çalışanlar aziz milletimiz tarafından kısa sürede balans ayarına uğradılar”  açıklamasını yaptı.

İl başkanı Tomakin, AK Parti olarak, geçmişten aldığımız birikimle; yeni Türkiye yolunda daha emin adımlarla yürüyeceğimize söz veriyoruz. 19 yıldır her şartta ve koşulda özellikle darbeler karşısında yanımızda olan milletimize şükranlarımızı sunuyoruz dedi.

İl Başkanı Halit Tomakin, 28 Şubat post modern darbenin yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Başkan Tomakin Darbeler, insanlık onurunu zedeleyen, milletin iradesini hiçe sayan; işkencelerle, zulümlerle, tehdit ve baskılarla sürdürülen mekanizmalardır. Hangi ülkede ve hangi sebeple olursa olsun yapıldıkları yerlere huzur ve güven getirmemişlerdir.

Sözde “irtica tehdidi” ile 28 Şubat anti-demokratik MGK kararları alınmış, dönemin iktidarına darbe vurulmuştu. Devamında ise zulüm hüküm sürecek gözyaşı akacak bir süreç başlamıştı.

Başkan Tomakin, Darbeyle birlikte başörtülü kızlar üniversitelere giremez oldu, kılık kıyafetleri nedeniyle gençler eğitim haklarından mahrum bırakıldılar. İkna odaları kurularak inançlarından vazgeçmeleri yönünde psikolojik baskıya maruz kaldılar. Katsayı adaletsizliği nedeniyle yine gençlerin istedikleri okulda eğitim alamamalarının önü kapanmış oldu. Kamu görevlileri, eşleri başörtülü olduğu için fişlendiler dedi.

Siyasi görüş ve inancından dolayı insanların; çalışma, eğitim, ibadet, düşünce ve ifade özgürlükleri gibi temel hakları ellerinden alındı. Ülkesi için, milleti için çalışan ve üreten sermaye dahi kategorize edildi. “Yeşil sermaye” adı altında ötekileştirildi.

 

İl Başkanı Tomakin, 28 Şubat’ta siyasete, demokrasiye ve insan haklarına “BALANS AYARI” yapmaya çalışanlar, Aziz Milletimiz tarafından kısa sürede balans ayarına uğradılar. Son olarak da 15 Temmuz Darbe girişiminde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Milletimizin inancı ve feraseti ile darbelere son bir darbe daha vurulmuş oldu dedi.

AK Parti olarak, bizim mücadelemiz millet iradesini egemen kılma mücadelesidir.

Bizim mücadelemiz büyük ve güçlü Türkiye mücadelesidir.

Başkan Tomakin, AK Parti olarak, geçmişten aldığımız birikimle; yeni Türkiye yolunda daha emin adımlarla yürüyeceğimize söz veriyor; 19 yıldır her şartta ve koşulda özellikle darbeler karşısında yanımızda olan milletimize şükranlarımızı sunuyoruz dedi.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kalbi Delik Bebekler Hayata Döndürülüyor..Önceki Haber

Kalbi Delik Bebekler Hayata Döndürülüyor...

Üstüne ağaç düştü, hayatını kaybetti..Sonraki Haber

Üstüne ağaç düştü, hayatını kaybetti..

Facebook Yorum

Yorum Yazın